Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 266 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

За перше півріччя обсяг виробництва продукції ракетно-космічної галузі збільшився більш ніж на 12%


Фото: Громадське

16 серпня 2018 року відбулося засідання Колегії Державного космічного агентства України під головуванням Голови Павла Дегтяренка, в ході якої підведено підсумки роботи підприємств та установ космічної галузі за ІІ квартал та в цілому за І-ше півріччя 2018 року і визначено пріоритетні напрямки роботи на майбутній період, повідомляє прес-служба ДКА України.

Голова відзначив, що результати діяльності підприємств галузі залишаються позитивними в частині зростання обсягів виробництва і реалізації продукції, порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги виробництва товарної продукції зросли на 12,7 %, а обсяги реалізації продукції зросли на 12,3 %.

Підприємствами галузі вироблено товарної продукції на суму понад 1,575 млрд. грн. та реалізовано товарної продукції на суму понад 1,566 млрд. грн. Загальний обсяг валової продукції складає понад 2,109 млрд. грн.

Зростання обсягів виробництва і реалізації продукції за підсумками звітного періоду спостерігається:

 • ДП «КБ «Південне» на 13,5%;

 • ДП «ВО «ПМЗ імені О.М. Макарова» – на 29% та на 49,1% відповідно;

 • ДП «ДПІ» – на 62,5%;

 • ДП завод «Арсенал» – на 58,1% та на 48,6% відповідно;

 • ДП НДІТІП – на 17,1%;

 • ДП «Укркосмос» – на 17,5%;

Обсяг експорту до країн ЄС, США та інших складають 877,4 млн. грн., що становить 90,1% від загальної суми експорту продукції.

Прибутковою в звітному періоді була діяльність 5 підприємств, а саме:

 • ПАТ «ХАРТРОН» (2,9850 млн. грн.);

 • ДП «ВО «ПМЗ імені О.М. Макарова» (126,0 тис. грн.);

 • ДП НДТІП (567,0 тис. грн.);

 • ВО «Київприлад» (23,0 тис.грн.);

 • ДП «Укркосмос» (8,0 тис. грн.).

Найбільша рентабельність реалізованої продукції на ПАТ «ХАРТРОН» (+9,84%), ДП «КБ «Південне імені М.К. Янгеля» (+3,75%), ДП НДТІП (+4,52%), ДНВП «Об’єднання «Комунар» (+6,35%).

За підсумками І-го півріччя до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів сплачено 630,231 млн. грн., в тому числі до бюджету – 434,686 млн. грн.

Середньооблікова чисельність штатних працівників галузі станом на 01 липня 2018 року становить 16 745 осіб, що на 0,3% менше, ніж у першому кварталі.

Основною причиною скорочення чисельності залишається відносно невелика заробітна плата внаслідок недозавантаженості підприємств та перехід деяких з них на скорочений робочий тиждень або інші форми оптимізації витрат на оплату праці.

Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі зросла по відношенню до початку року на 8,1% і складає 8223,1 грн.

В Украине уже работает более 740 современных ЦПАУ

В Украине уже работает более 740 современных ЦПАУ

В Украине уже работает более 740 современных центров предоставления административных услуг, сообщил заместитель министра регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Лев Парцхаладзе на своей странице в Facebook.

"Качественные и современные административные услуги такая же неотъемлемая часть нас, как доступная медицина или образование. В 2012-м в Украине насчитывалось всего 45 центров предоставления админуслуг, а по итогам 2017 года их уже 746. И это количество продолжает увеличиваться", - отметил Парцхаладзе.

Очень важно, подчеркнул он, что речь идет не только об увеличении количества, но и о повышении качества и скорости предоставления услуг.

ЦПАУ - это постоянно действующий орган или структурное подразделение местной администрации, в котором по принципу единого окна можно быстро и удобно получить качественные административные услуги.

Для повышения доступности и качества административных услуг в регионах Минрегион совместно с Министерством экономического развития и торговли Украины, ULEAD с Европой/ULEAD with Europe, Офисом реформы админуслуг, International Development Law Organization (IDLO), Офисом эффективного регулирования и инициативной властью на местах работает над проектом создания современных центров предоставления административных услуг.

У Дрогобичі побудують сміттєпереробний завод за €100 млн


Фото з вільних джерел

У Дрогобичі обрали інвестора, що готовий вкласти €100 млн у сміттєпереробний завод

Дрогобицька міська рада затвердила інвестора, який має намір збудувати сміттєпереробний завод у місті. сміттєпереробний завод будуватиме ТОВ «ЕКО-СТАНДАРТ 10», яка є офіційним партнером німецької фірми Solventure Ltd (власником патенту) та ІDS Сonsulting (фінансовим партнером), передає Zaxid.net .

- Переробка ТПВ, яку пропонує інвестор, полягає у біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергії. Щодо впливу на навколишнє середовище, то, за словами інвесторів, він є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують сертифікати якості. У Німеччині завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту, – йдеться у повідомленні міськради.

Проектна потужність завода становитиме 100 тис. тонн відходів на рік. Крім того інвестори планують брати за сировину ТПВ зі сміттєзвалища поблизу села Брониця. Термін будівництва заводу становить приблизно 3 роки. Вартість будівництва подібного підпримства складає 100 млн євро. Все фінансування готова взяти на себе німецька компанія Solventure Ltd та IDS Сonsulting.

Очікується, що рішення про затвердження інвестора винесуть на засідання сесії міської ради, після чого відбудеться підписання договору.

В Украине открылся первый магазин H&M

Открытие магазина H&M в Киеве / Фото: Сирык Анатолий, Укринформ

Шведский бренд сети магазинов одежды Hennes & Mauritz AB (H&M) открыл свой первый магазин в Киеве в торговом центре Lavina Mall.

Как сообщает Укринформ, во время открытия в очереди в магазин H&M, позиционирующий себя как бренд стильной одежды по относительно умеренным ценам, стояли несколько сотен человек.

Открытие первого магазина H&M в Украине началось с выступления группы Brunettes Shoot Blondes.

Как и было обещано, первые посетители получили подарочные сертификаты на покупки. В частности, 1-й человек в очереди получил сертификат на сумму 10 тыс. гривень, 2-й - на 3 тыс. гривень, 3-й - на 2 тыс. гривень, следующие 1 000 человек - получили по одному подарочному сертификату на 200 гривень.

Как выяснилось, чтобы стать обладателем подарочного сертификата на 10 тыс. грн в качестве первого посетителя магазина, надо было еще накануне - 17 августа - зарегистрироваться в офисе H&M в торговом центре Lavina Mall.


DJ и сюрпризы: в Киеве открывается первый магазин H&M
Фото: INFORESIST

Недавно генеральный директор H&M в Украине Доминик Фантачино анонсировал открытие второго магазина этого бренда уже в октябре текущего года в столичном ТРЦ Sky Mall.

У Дніпрі встановили сучасний пост моніторингу стану атмосферного повітряМеталургійний завод «Дніпросталь» передав у комунальну власність Дніпра сучасний пост моніторингу стану атмосферного повітря. Об’єкт розміщений неподалік підприємства й відстежує рівень забруднення повітря на лівому березі міста, де, крім «Дніпросталі», працюють й інші заводи.

Пост моніторингу передано на баланс департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

За словами директора департаменту Ірини Козлової, відтепер можна буде отримувати достовірну інформацію про стан атмосферного повітря в режимі реального часу і регулювати процеси, якщо перевищено допустимі норми забруднення. Крім цього, у найближчих планах – обладнати пост моніторингу метеостанцією для точного визначення джерела забруднення.

- Розумітимемо, яким повітрям дихають дніпровці, котрі мешкають на обох берегах міста. Пост моніторингу на правому березі встановлений раніше. Таким чином, Дніпро відтепер є повноцінним суб’єктом державної системи моніторингу атмосферного повітря, – сказала представниця мерії.Зі свого боку еколог заводу «Дніпросталь» Сергій Алексін зазначив: пост моніторингу обладнаний усіх необхідним відповідно до вимог Європейського Союзу, а також екологічних вимог. Сертифіковане обладнання моніторингового поста фіксує показники забрудненості повітря, а саме – частками пилу та оксидом азоту. Система працює цілодобово, тому інформацію можна отримати у будь-яку мить, додав еколог підприємства.

Укрзалізниця ежегодно обеспечивает рост производства вагонов на 70-100%

Укрзализныця ежегодно обеспечивает рост производства вагонов на 70-100% - Кравцов

Благодаря активной инвестиционной деятельности ПАО «Укрзалізниця» в течение последних лет и дерегулирование вагонной составляющей уже второй год подряд обеспечивает рост производства подвижного и тягового состава в стране на 70-100%. Об этом сообщил и. о. председателя правления ПАО «Укрзалізниця» Евгений Кравцов.

Он подчеркнул, что общество уверенно удерживает лидирующие позиции на рынке вагоностроения. "Так, в первом полугодии 2018 года производство подвижного состава (на предприятиях Укрзалізниці) вошло в тройку лидеров индексов промышленной продукции с показателем 172,4 % роста. Компания сегодня - не просто хозяйствующий субъект, а и драйвер сопутствующих сегментов рынка. Капитальные инвестиции общества в подвижной состав дали мощный толчок производству новых вагонов как на заводах Укрзализныци, так и на других вагоностроительных предприятиях, а также восстановлению производства вагонного литья, запчастей к вагонам и другой продукции», - подчеркнул руководитель Укрзалізниці.

По словам Кравцова, в 2017 году Укрзалізниці в общем построила 2 606 грузовых вагонов, что составило 38 % от общего количества произведенных в стране, а за 6 месяцев 2018 года - 1 740 вагонов, или более 34% от общего количества.

В 2017 году инвестиции Укрзализныци в подвижной состав составляли 6,2 млрд грн - это рекордная сумма за последние 5 лет, добавил руководитель области. Положительная динамика наблюдается и в нынешнем году.

"В первом полугодии 2018 года инвестиции "Укрзализныци" в обновление подвижного состава составили почти 3,5 млрд грн, что на 94% больше показателя аналогичного периода 2017 году - 1,8 млрд грн», - сказал Кравцов.

Надходження в держбюджет від митниці зросли на 15%Протягом січня-липня 2018 року до держбюджету надійшло 195 млрд грн митних платежів, що на 15% більше показника за аналогічний період 2017 року, передає прес-служба ДФС

Протягом січня-липня 2018 року в державний бюджет перераховано 195,3 млрд грн митних платежів. Це на 15%, або на 25,9 млрд грн перевищує показник семи місяців 2017 року, – йдеться в повідомленні.

Обсяги оподаткованого імпорту товарів в січні-липні зросли у ваговому вимірі до 37,8 млн тонн, що на 5% більше січня-липня 2017 року, і за митною вартістю – майже до $ 28,4 млрд, або на 16% більше відповідного періоду минулого року .

Відзначається, що за вказаний період митні платежі з імпорту склали $ 7,4 млрд. Це на 15% перевищує відповідний показник минулого року.

На Херсонщине в этом году лидерами по урожайности будут морковь и помидоры

На Херсонщине в этом году лидерами по урожайности будут морковь и помидоры - фермер

На Херсонщине 2018 год станет по урожайности овощных культур, скорее всего, "морковным" и "помидорным" - после "перцевого" и "лукового" 2017-го.

Об этом в беседе с корреспондентом Укринформа рассказал основатель и директор фермерского хозяйства "Панарин-Агро" из Бериславского района Херсонщины Леонид Панарин.

По его словам, и лук, и перец из-за вредителей и жары не дадут в 2018 году в области того урожая, что в 2017-ом.

Вместе с тем, в 2018 году, отметил Панарин, следует ожидать хорошего как для этого неблагоприятного года урожая моркови и помидоров. Даже несмотря на то, что с посевами моркови тоже были проблемы. "В этом году были случаи, когда люди пересевали морковь по два раза. Но морковь - это корнеплод, он немного не так реагирует. И ее урожай будет в этом году где-то на уровне 70 - 80 тонн с гектара. А насчет помидоров, то я знаю многих фермеров, у которых большие площади (томатов - ред.) под комбайн, то в них нормальный урожай - где-то под 100 - 120 тонн с гектара", - сообщил Панарин.

Как отметил фермер, по его информации, такая ситуация относительно данных овощных культур касается не только Херсонщины, но и соседней Мыколаивской области, а также частей Одесской и Запорожской областей.

Как сообщалось ранее, на Херсонщине в Бериславском районе местные фермерские хозяйства "Панарин-Агро" и "Лидер-Агри" установили Национальный рекорд Украины в номинации "Наибольшая площадь выращивания сладкого перца в Украине". Достижение было официально зафиксировано в Книге рекордов Украины на поле со сладким перцем площадью 79 гектаров 15 августа 2018 года, во время проведения на землях фермерских хозяйств "Панарин-Агро" и "Лидер-Агри" День поля с участием представителей из многих регионов Украины и зарубежья.

За сім місяців експортні поставки української курятини зросли на 8,2%За сім місяців 2018 року експортні поставки української курятини зросли на 8,2% (184,6 тис. тонн) проти показника за аналогічний період 2017 року (169,5 тис. тонн), повідомили з аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB) посилаючись на дані Державної митної служби.

У грошовому виражені зростання становило 22% ($290 млн у 2018 році проти $226,4 млн у січні-липні 2017 року).

Україна продовжує завойовувати світові ринки в секторі курятини. За сім місяців 2018 року головним покупцем стали Нідерланди (куряче філе та тушки) – 16,5%. Також в експортній географії відзначаються такі країни як Ірак (частини тушок курчат бройлерів, а саме четвертини задні, філе курчат) – 12,7%, Словаччина (грудна частина курчат, крила) – 9%, Азербайджан (четвертина тушки задня, філе мале куряче) – 5,7%, ОАЕ (тушки та філе курчат) – 4,9%, Саудівська Аравія (тушки курячі) – 4,6%, – зазначають в UFEB.

Аналітики Ради з питань експорту продовольства зауважують, що імпортні постачання за сім місяців року також демонстрували позитивну динаміку. Зростання становило 25% (73,3 тис. тонн у січні-липні 2018 року проти 55,3 тис. тонн у 2017 році).

Новые общежития для военных во Львовской области

Порошенко доволен новыми общежитиями для военных во Львовской области

Президент Петро Порошенко доволен вновь построенными общежитиями для военнослужащих в селе Старичи на Львовщине. Об этом Глава государства написал на своей странице в Facebook.

"Получил фотоотчет от Министерства обороны Украины. Это - новые, современные, комфортабельные общежития для наших военных в селе Старичи Львовской области», - написал Порошенко, опубликовав фотографии новопостроенных общежитий.Президент подчеркнул, что Украина заботится о своих защитниках. Как сообщалось, в этом году начато масштабное строительство 184 общежитий для 23 тысяч военнослужащих Вооруженных сил Украины.Каждое общежитие - это двухэтажное здание блочного типа, в блоке предусмотрен душ и санитарный узел, а на каждом этаже оборудована кухня и прачечная.


Фото: Петр Порошенко, Фейсбук

Українські виробники збільшують обсяги постачання морозива до країн Європейського союзуНаразі увесь експорт українського десерту до ЄС ділять між собою три компанії.

Якщо торік на ЄС припало 8% загальноукраїнського експорту, то у 2018-му, ймовірно, буде більше. Вже на початку року експорт десерту зріс на чверть, і значною мірою – завдяки поставкам на європейський ринок, пише «Економічна правда», передає Zaxid.net.

Серед експортерів — «Рудь», «Лімо» та «Ласунка». Вже наступного літа планується вихід до ЄС інших виробників. Зокрема, такими планами ділилися «Хладопром» та «Ласка».

Виробники стверджують, що головною проблемою під час виходу на ринок ЄС є сировина. Українські компанії, що вже продають туди морозиво, зазвичай виготовляють його з молока, а не молочного порошку. При цьому європейські стандарти дуже прискіпливі. Молоко має бути якісним, тож просто купувати його у селян не вийде. Тому виробникам лишається або інвестувати у власне молочне виробництво, або таки переходити на виготовлення морозива з порошку, як це роблять у багатьох європейських країнах.

Серед проблем українські виробники також зазначили, що існує питання різниці смакових вподобань українців та жителів Євросоюзу. Іван Разенков, директор із продажів «Львівського хладокомбінату» (ТМ «Лімо») розповів, що першими покупцями морозива в ЄС у них були саме українці, що там проживають – люди просто шукали «рідного» смаку.

Зазвичай же європейці не звикли споживати морозиво у вафельному стаканчику, та й у дешевому сегменті доводиться конкурувати з місцевими виробниками, додають представники «Львівського хладокомбінату».

Позитивний досвід має «Житомирський маслозавод» (ТМ «Рудь») – підприємство продавало морозиво до Східної Європи ще на початку 2000-х і нині довело частку продажів в ЄС до 40% від загального експорту. В компанії твердять, що саме в цьому ринку бачать потенціал, бо мають там найбільше зростання.

Зазначається, що нині українське морозиво постачають до 50-х країн світу. Найбільшим покупцем залишається поки Росія, за перші п’ять місяців 2018 роки туди було експортовано більш як 25% продукції. Також чималі обсяги традиційно купує Молдова — для них це дешевше, ніж імпортувати з сусідньої Румунії.

Ще один великий покупець — Ізраїль. З року в рік на цю країну доводиться 15-20% експорту. Купують український десерт там здебільшого мігранти з колишнього СРСР.

Порошенко анонсировал поставки на передовую снарядов для “Гиацинтов”

Порошенко анонсировал поставки на передовую снарядов для “Гиацинтов”

Государственная компания “Артем” переходит к серийному производству 152-мм снарядов для артиллерийских систем “Гиацинт”, которые уже в ближайшее время будут поставляться в украинскую армию. Об этом написал президент Петро Порошенко на своей странице в Facebook.“Завершены испытания 152-мм снарядов для артиллерийской системы “Гиацинт”. Сегодня ГАХК “Артем” переходит к серийному производству 152-мм снарядов, которые уже в ближайшее время будут поставляться в украинскую армию”, - отметил он.

В то же время Президент рассказал, что следующий шаг – в короткий срок перейти к производству снарядов и для других артиллерийских систем в калибрах от 100-мм, до натовского калибра в 155-мм.

Глава государства заверил, что усиление обороноспособности украинского войска продолжается.

У 2017/18 маркетинговому році українські підприємства експортували рекордний обсяг борошнаВсього у 2017/18 МР Україна відправила на експорт 429,8 тис. тонн борошна, що на 5,4% більше, ніж у минулому сезоні. Нагадаємо, що поточний сезон – рекордний за темпами експорту за період з 1996/1997 МР, передає УкрАгроКонсалт.

У червні 2017/18 МР темпи експорту борошна з України знизилися на 23% в порівнянні з минулим місяцем і на 48% в порівнянні з червнем минулого року і склали 21,4 тис. тонн.

У 2017/18 МР найбільше зростання поставок наголошується до Сінгапуру, який увійшов до числа найбільших імпортерів української борошна і який закупив 20,7 тис. тонн проти 2,3 тис. тонн у минулому сезоні. За аналізований період суттєве зростання поставок українського борошна відзначається також в Китай, (+ 54% до 2016/17 МР) і в ОАЕ (+ 79% до 2016/17 МР).

Незважаючи на незначне відставання від темпів минулого року, виробництво борошна в Україні достатнє для забезпечення зростаючих обсягів експорту. Так, у січні – червні випуск борошна в Україні склав близько 870 тис. тонн, що на 7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

На Харьковщине активно ремонтируют к 1 сентября 200 школ

На Харьковщине активно ремонтируют к 1 сентября 200 школ

Текущие ремонты и обновление материально-технической базы проходят в 200 учебных заведениях. Об этом рассказала журналистам председатель Харьковской ОГА Юлия Светличная.

"Работы в общеобразовательных учебных заведениях области финансируются из бюджетов всех уровней. Реконструкции и капремонты проходят в 200 учебных заведениях. В общем у них уже отремонтировали почти 5 тыс. кв. м кровель, 18 пищеблоков, 12 столовых, 18 спортивных залов, 13 актовых залов, 34 туалета, заменили 7,1 тыс. кв. м окон. Также реконструировали 30 систем внутренней и внешней теплосети, 140 систем водоснабжения и водоотведения, 52 котельные", - отметила Светличная.

По ее словам, отдельное внимание - созданию в школах современных спортивных залов и площадок: "Это развитие и здоровье детей".

Большое внимание уделено развитию инклюзивного образования. "В области будут работать 383 инклюзивных класса, создаются 27 инклюзивно-ресурсных центров, 15 ресурсных комнат и 25 медиатек", - добавила Светличная.

По ее словам, в новом учебном году регион ожидает почти 240 тысяч учеников, среди которых 27 тысяч - первоклассники.

Завершить работы в большинстве школ региона традиционно планируют к 1 сентября, но в некоторых заведениях обновления продолжится и после праздника Первого звонка.

Как уточнили в пресс-службе Харьковской ОГА, сейчас в Харькове и области действуют более 700 школ.

Львівський виробник печива починає експортувати свою продукцію на ринок НідерландівКондитерська фабрика «Ярич» (Львівська обл.) вирішила з початку вересня експортувати печиво під торговою маркою Yarych в Нідерланди, повідомила прес-служба фабрики, передає agrinews.com.ua.

Перші поставки плануються на вересень 2018 року. Спочатку компанія вела переговори про постачання під private label, але в результаті сторони домовилися про експорт нового продукту під ТМ Yarych.

Крім того, на даний момент ведуться переговори з Німеччиною – українська компанія вже надала зразки деяким гравцям ринку.

Також в найближчих планах компанії – розширення лінійки печива під торговою маркою Petit Beurre, а також активний вихід на ринок Польщі під торговою маркою Yarych.

Кондитерська фабрика «Ярич» виробляє затяжне печиво, крекери і торти. Потужність фабрики становить до 1,9 тис. Тонн готової продукції в місяць. На даний момент продукція кондитерської фабрики «Ярич» представлена ​​на ринку Польщі під торговими марками інших великих рітейлерів: Carrefour, Auchan, Eurocash. В основному продукція поставляється в Польщу і Чехію, також є регулярні експортні поставки в США, країни Близького Сходу і Балтії.

На Донетчине отремонтировали мост на автодороге Запорожье – Донецк

На Донетчине отремонтировали мост на автодороге Запорожье – Донецк

На Донетчине отремонтировали мост на автодороге общего пользования государственного значения, на котором не было комплексного восстановления со времен постройки - 1960 года. Об этом сообщили в Донецкой областной военно-гражданской администрации со ссылкой на областную службу автомобильных дорог.

«Завершен капитальный ремонт моста через сушу вблизи с. Константинополь Великоновоселковского района. Искусственное сооружение расположено на автодороге общего пользования государственного значения Н-15 Запорожье - Донецк», - говорится в сообщении.

Отмечается, что мостовой переход, построенный в 1960 году, за время эксплуатации не знал комплексного ремонта. До ремонта 6-метровый мост, который относится к категории «малые сооружения», имел «ограниченное работоспособное» состояние и пониженную грузоподъемность.

На переходном объекте выполнены работы по усилению железобетонными «рубашками» существующих опор из бутовой кладки и балок пролетного строения, а также по установлению монолитной железобетонной накладной плиты (с защитным слоем гидроизоляции), укладке нового асфальтобетонного покрытия, установке перильного и барьерного ограждения, обустройству водоотвода и т.п.

Габариты моста: длина (вместе с переходными плитами) - 12 м, ширина проезжей части - 9,5 м (вместе с тротуарами - 12,8 м).

Україна посідає п’яте місце у світі за обсягами виробництва меду


Мед \ AgroNews.ORG

Україна посідає п’яте місце в світі за обсягами виробництва меду і є лідером з його виробництва в Європі. Про це повідомив офіс віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе в Facebook, передає Інтерфакс-Україна.

Як наголошується, Україна виробляє більше 100 тис. тонн меду на рік.

Наша країна виробляє більше 100 тис. тонн в рік, тобто 6% світового меду. Сьогодні в Україні налічується близько 400 тис. Бджолярів, на яких припадає 4 млн вуликів, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що основними виробниками меду є вісім областей: Вінницька, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Полтавська і Кіровоградська, які забезпечують виробництво 70% українського меду, що поставляється в 35 країн світу.

Більшість його Україна експортує у США, Німеччину, Польщу і Францію. Тільки в країни ЄС у 2017 році було поставлено понад 50 тис. тонн (з них понад 5 тис. тонн в безмитної квоти), – сказано в повідомленні.

Почти 30 модернизированных самолетов в этом году пополнят парк Воздушных сил

Почти 30 модернизированных самолетов в этом году пополнят парк Воздушных сил
Фото: Генштаб

Парк Воздушных сил Вооруженных сил Украины в 2018 году пополнят почти 30 отремонтированных и модернизированных самолетов.

Об этом в интервью газете «Народная армия» рассказал командующий Воздушными силами ВСУ генерал-полковник Сергей Дроздов, сообщает пресс-служба МОУ.

«В этом году с предприятий концерна «Укроборонпром» после ремонта и модернизации мы планируем получить до 30 самолетов - истребителей МиГ-29 и Су-27, штурмовики Су-25. Кстати, Одесский завод в сотрудничестве с другими предприятиями ОПК работает сейчас над модернизацией самолета Су-24МР. Мы понимаем, что техника у нас не новая, но уверен, что благодаря модернизации мы можем эффективно ее использовать еще в течение длительного времени», - сказал Дроздов.

Он отметил, что основные типы самолетов, которые сегодня поступают в авиационные бригады с предприятий концерна «Укроборонпром», подвергаются изменениям в техническом состоянии, внедрению новейших технологий. Отремонтированная и частично модернизированная техника поступает и в части зенитных ракетных войск.

«Благодаря проведенной работе на предприятиях ОПК уже в ближайшее время мы получим вооружение, способное эффективно противостоять средствам воздушного нападения во всем диапазоне высот и скоростей в условиях интенсивного радиоэлектронного и огневого влияния противника. Новую и модернизированную технику получают и подразделения радиотехнических войск, в частности РЛС П-18 различных модификаций, цифровые РЛС «Пеликан». Мы планово продолжаем процесс модернизации всей линейки техники, которая стоит на вооружении частей Воздушных сил. Важным в этом контексте стало замещение запчастей российского производства аналогичным отечественным или западным. Нам есть чем защищать свое государство», - подчеркнул Дроздов.

В Києві ввели пряме тролейбусне сполучення між аеропортом «Київ» та Південним залізничним вокзалом

аеропорт київ бізнес джет
Фото: segodnya.ua

З 18 серпня кияни та гості столиці можуть дістатися Південного залізничного вокзалу в Києві тролейбусом № 9, що курсує за маршрутом аеропорт «Київ»—площа Льва Толстого. Про це повідомляє Медіацентр Магістраль.

З ініціативи Укрзалізниці та з метою організації зручного трансферу пасажирів міський тролейбус № 9 робить зупинку на Південному залізничному вокзалі, а маршрут тролейбуса продовжено до станції метро «Палац спорту».

«Для зручності наших пасажирів ми ініціювали зміну маршруту тролейбуса № 9, який курсує з аеропорту «Київ» у центр столиці. Завдяки цьому пасажири, які подорожують двома видами транспорту, літаком і залізницею, матимуть змогу зручно дістатися Південного залізничного вокзалу прямим тролейбусом, тим самим заощадити свій час та кошти», — прокоментував директор Департаменту з організації внутрішніх та міжнародних пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Красноштан.

До кінця цього року Укрзалізниця також запровадить пряме залізничне сполучення між Києвом та головними повітряними воротами України — міжнародним аеропортом «Бориспіль», де наразі триває масштабне будівництво швидкісної залізничної лінії, що з’єднає аеропорт «Бориспіль» і вокзал.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 267 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments