Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

США завершують розробку санкцій проти Північного потоку-2


У будівництві газопроводу, який має пройти з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, беруть участь, зокрема, компанії з продажних Німеччини й Австрії

У США майже розроблений законопроект про санкції, який може зупинити будівництво трубопроводу «Північний потік-2» шляхом введення обмежень проти компаній, залучених до його будівництва. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на чинних і колишніх американських чиновників, за словами яких, такі санкції обговорюються і при необхідності можуть бути запроваджені протягом декількох тижнів, передає Радіо Свобода.

За даними WSJ, на даний час у Вашингтоні вирішують, чи запроваджувати обмежувальні заходи тільки проти компаній-трубопрокатників, чи поширити їх на організації, в тому числі банки, які фінансують проект.

Білий дім допрацьовує санкції спільно з Держдепартаментом, Міністерством торгівлі і енергетичними департаментами. Вашингтон заздалегідь повідомить Євросоюз про запровадження нових заходів, йдеться у статті.

Американська сторона вважає, що новий трубопровід посилить і без того високу залежність Європи від російського газу, зміцнивши «політичний важіль Кремля» й істотно збільшивши його доходи.

Американський президент й інші представники його адміністрації неодноразово критикували проект «Північний потік-2». Частина країн ЄС і Україна прямо закликали заблокувати його спорудження, стверджуючи, що він поставить під загрозу енергетичну безпеку України та Євросоюзу.

У будівництві газопроводу, який має пройти з Росії до Німеччини дном Балтійського моря, беруть участь, зокрема, компанії з Німеччини і Австрії. Влада в цих країнах стверджує, що йдеться про суто економічний проект. Канцлер Німеччини Анґела Меркель, однак, заявила, що робота газопроводу можлива лише в разі, якщо Росія не припинить транзит газу через Україну.
Tags: nordstream2, Белый дом, Госдеп, США, законопроекты, санкции, трубопроводы
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments