Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Археологи в Ольвії знайшли античну фортифікацію, що розширює межі стародавнього міста

Археологи в Ольвії знайшли античну фортифікацію, що розширює межі міста

Археологи, які працюють в експедиції на території стародавньої держави античної доби Ольвії на сучасній Миколаївщині, розкопали античну фортифікацію. Ця знахідка може відкорегувати історичні дані і змінити уявлення науковців про межі Ольвії.

Про це Укрінформу розповів керівник німецької групи археологів, що беруть участь в експедиції професор Йохен Форнасьє.

«У минулому році ми здійснили геомагнітну розвідку і отримали хорошу магнітограму. На ній видно те, чого не побачиш неозброєним оком. Зараз триває перевірка даних геофізики – розкопали два квадрати. Це дуже цікава велика структура, яка лежить на глибині 10-20 метрів. Ми досі не знаємо, що це, але хочемо дізнатися. З поверхні її не видно, лише геомагнітна розвідка дала результати. Ми знайшли рів шириною 5,5 м, велика глибина. Ці дані можуть певною мірою відкорегувати історію. Адже раніше вважалося, що західна стіна (по краю Заячої балки) – кінець міста. Але, схоже, що це не так», - розповідає професор Форнасьє.

Антична Ольвія: на порозі нових відкриттів


За його словами, наразі триває лише перший етап робіт, але під землею знайдено фундаментальну структуру – античну фортифікацію.

Цікавості додає і той факт, що відкриту німецькими фахівцями фортифікаційну стіну датовано V століттям до Р.Х. І це в той час, коли відому раніше стіну по краю Заячої балки датують IV сторіччям до Р.Х.З 2011 року ольвійську експедицію очолює доктор історичних наук, заступник директора Інституту археології НАН України з наукової роботи Алла Буйських. Варто зазначити, що з 2014 року в Ольвії разом з українськими археологами працюють фахівці з Німеччини і Польщі. Зокрема, реалізується спільний проект з університетом Франкфурта-на-Майні (Німеччина) з дослідження давнього передмістя. У німецьких науковців є техніка, якої немає в українських. А фінансує ці дослідження німецьких учених благодійний фонд з Німеччини.


Напередодні Дня археолога, який відзначався вчора, 15 серпня, кореспондент Укрінформу побував у Національному історико-археологічному заповіднику, що у селі Парутине Очаківського району на Миколаївщині. Детальніше про ольвійські розкопки читайте в матеріалі Антична Ольвія: на порозі нових відкриттів.

Цього року виповнюється 120 років від початку стаціонарних археологічних досліджень на території стародавньої держави античної доби - Ольвії Понтійської. Як відомо, тут є залишки давньогрецького міста, яке проіснувало тисячу років - з другої чверті 6 століття до Різдва Христова до 70-х років 4 століття нашої ери.

Фото Алли Мірошниченко
Tags: Миколаївщина, Ольвія, античность, артефакты, археология, история, наследие, находки, раскопки, спадщина, ученые
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments