Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Археологи знайшли біля Чернігова останки загиблих під час княжих міжусобиць (фото)


Під час проведення охоронних археологічних досліджень на території літописного Окольного граду Чернігова археологи знайшли рештки згорілих споруд та загиблих людей, імовірно, періоду княжих війн-міжусобиць.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила кандидат історичних наук, доцент інституту історії, етнології та правознавства Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка Олена Черненко.

"Найбільш цікаві знахідки (підвіска із зображенням святого воїна, хрестик, металеві та скляні каблучки тощо) походять зі згорілих споруд кінця ХІІ - початку ХІІІ ст. Рештки загиблих людей та знайдені там само вістря стріл дозволяють засвідчити, що пожежа сталася внаслідок військового конфлікту. Скоріш за все, це була одна з відомих за літописами княжих усобиць", - написала археолог.

Археологи в Чернігові знайшли останки людей, загиблих під час княжих міжусобиць / Фото: facebook.com/allisscorp

З її слів, літопис розповідає, що "люті бої" чернігівців із дружиною Данила Галицького відбулися взимку 1234-35 років. У цей час Данило "попленил все Черниговски страни, воевал от Крещения до Вознесения".

Зазначені археологічні розкопки проходять на місці майбутньої прибудови до Чернігівської музичної школи № 1 ім. Вільконського. Під час досліджень там виявлено залишки щільної міської забудови Х-ХІІІ та ХVІІ-ХVІІІ ст. та численний речовий інвентар тих часі: уламки скляних браслетів, грузила, пряслиця, ножі тощо.

Роботи проводять фахівці державного підприємства "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба України" Інституту археології НАН України та археологи Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка.

Сьогодні, 15 серпня, в Україні відзначають День археолога. Це професійне свято встановлено Указом Президента України від 6 серпня 2008 року № 694/2008 «Про День археолога».
Tags: Чернігів, артефакты, археология, князі Русі, находки, раскопки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment