Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Перемога громадськості: Сцену з медведчуком у фільмі про Стуса дознімуть

UPD.
Сцену з Мертвечуком у фільмі про Стуса дознімуть
https://gorlis-gorsky.livejournal.com/2120437.html
Хвиля обурення українського суспільства тим, що знімальна група фільма «Стус» видалила усі згадки зі сценарію про Віктора Медведчука, принесла результат!
Три години тому, знімальна група оприлюднила заяву, де обіцяє дозняти цю сцену!
Заяву можна прочитати ТУТ.
Люди славно їм там накидають у коментах)

Перед цим було таке повідомлення, що дуже обурило українців:

Зі сценарію фільму про Стуса видалили сцену з Медведчуком
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2515802-zi-scenariu-filmu-pro-stusa-vidalili-scenu-z-medvedcukom-aktor.html

Зі сценарію фільму про видатного українського поета і дисидента Василя Стуса видалили усі згадки про тодішнього захисника у процесі над поетом, а нині лідера проросійської організації «Український вибір» Віктора Медведчука.

Про це повідомив актор Геннадій Попенко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначає, що коли проходив кастинг на фільм "Стус", то у сценарії до фільму була сцена останнього суду над поетом за участю Медведчука, а потім від акторів дізнався, що цю сцену прибрали.

“Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільму. У ньому БУЛА сцена останнього суда над Стусом. Саме того суда, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову "провину". Хід справжнього адвоката-захисника”, - пише актор.А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернуся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності.

За словами актора, про влучення сцени суду дізнався із коментів під постом Мирослава Латика.

“Запитав про це у акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка нікого не попередивши. Навіть такого персонажа, як Медведчук, у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до зйомок”, - зазначає Попенко.

Він також інформує: “Зі слів учасників знімального процесу "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом”.

На думку актора, “він боїться, що його запам'ятають помічником катів, а не Мінським переговорником”.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві тривають зйомки художнього фільму про Василя Стуса. Планується, що стрічка про геніального українського поета вийде на екрани взимку наступного року.

PR-менеджер фільму Денис Масліков повідомив, що зйомки української стрічки з робочою назвою «Птах душі», яка присвячена життю поета та дисидента Василя Стуса, майже завершені. Розпочалися вони наприкінці квітня.

Проект фільму став одним із переможців 10 конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Держкіно виділяє на нього 19 мільйонів гривень, загальний бюджет - близько 40 мільйонів.

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Як відомо, Віктора Медведчука затвердили адвокатом Василя Стуса, незважаючи на чисельні протести обвинуваченого і відмову від нього. Суд проходив за зачиненими дверима і Стусу навіть на дали виголосити належне йому за законом „останнє слово“.

Суд засудив Василя Стуса до максимального покарання — 10 років таборів особливого режиму і 5 років заслання. Загинув Стус 4 вересня 1985 року в тюремному карцері табору особливого режиму.

У 2002—2005 роках Медведчук очолював адміністрацію президента Леоніда Кучми. Нині є лідером проросійської організації «Український вибір». Неодноразово робив заяви про те, що в Україні триває нібито не зовнішня агресія, а громадянська війна. Водночас, є одним із учасників переговорів від України у Мінську.
Tags: Медведчук, Стус, громадянське суспільство, перемоги, реакция, режиссеры, резонанс, фильмогейты, фильмы, історична правда
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments