Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

"Анаконда": Росія, смажена на рожніЗнаєте, що зараз нагадує Росія? Баранця, що смажиться на рожні. Знаєте, як смажать баранця на рожні цілком?

Баранець великий і вся туша не пропікається: поки буде «дійде» м’ясо всередині – те, що ззовні згорить. Тому жирненького баранця смажать поступово, поливаючи підсоленим вином для смаку.

По мірі того, як зверху м’ясо підсмажується, його акуратно зрізають і подають на стіл. Шар за шаром, шматок за шматком.

Так і тут. Багато хто питає, чому Захід (зокрема США) не введуть максимально жорсткі санкції всі й одразу: заборона на будь-яке кредитування; відключення системи SWIFT, конфіскація всіх активів юридичних та фізичних осіб, виключення з міжнародних організацій тощо.

Відповідь така: Заходу абсолютно не потрібно, аби Росія увійшла в системний колапс й почався неконтрольований її розпад.

Нікому не посміхається мати справу з умовно кажучи, Тайшетською народною республікою з напівбожевільним полковником-алкоголіком на чолі, який сидить в шахті з ядерними ракетами. Нікому не потрібно, щоб таких республік з такими полковниками і такими шахтами було 20, 30, 100…

Тому жирненького баранця смажать тобережно і поступово. А молоде червоне винце, яким його поливають, — це різні переговори, умовляння, навіть компліменти й обережні дипломатичні промови. По типу тих, що видав Трамп в Хельсінкі.

Верхню, найжирнішу частину баранця уже підсмажили й зрізали. Під нею не таке жирне, але й водночас – ніжніше м’ясце, яке лише припікається. Це проект нового пакету санкцій, який розробила група впливових сенаторів Грем, Менендес, Маккейн. Серед них дуже серйозні:

— обмеження вкладів американських компаній, американських банків у російський суверенний борг. Тобто позичати на Заході Росія більше не зможе. Це означатиме девальвацію рубля і проблеми для Росії з позиками, а відтак розкрутку інфляції та нестачу оборотних коштів для російських банків. За прогнозами на межі краху опиняться до 70% тамтешніх банківських установ.

— заборона для американських громадян брати участь у проектах щодо видобутку нафти в Росії. Сама Москва не має відповідних технологій для розвідки та розробки складних родовищ.

— виявлення і замороження особистих коштів Путіна.

Головне – все це подається під гострим соусом CAATSA – Закону «Щодо протидії противникам Америки шляхом санкцій». Якщо все це проголосують, то американські компанії більше не зможуть обходити санкції шляхом створення в Панамі або деінде «дочок», які таким «гібридним» чином ведуть торгівлю з Росією.

Більше того – бізнес інших країн також буде поставлений перед вибором: або працювати з Росією, або з США.

Одночасно американські сенатори хлюпають на тушку баранця чергову порцію вина зі спеціями: наступного тижня до Москви прибуде чергова делегація Конгресу, яку очолить сенатор-республіканець Ренд Пол, який підтримує Трампа в його устремлінні діалогу з Москвою.

Також Конгрес дозволив деяким своїм союзникам (Індонезія, В’єтнам, Індія) купувати зброю в Росії. Бо ці країни є противагою Китаю.

Трамп? Так, Трамп до певної міри намагається саботувати санкції. Образно кажучи, йому доручили крутити рожно з баранцем і він робить це дуже швидко. Але як не крути – а смаженина все одно буде, просто трохи довше цей процес триватиме.

Головне – він самотній у великій команді шеф-кухарів. Тож безсумнівно, що барана все одно доведуть до кондиції й поступово, шар за шаром шматок за шматком зріжуть. До кістяка.

Автор: Павло Правий, До слова

До слова: в інтерв’ю радіо «Свобода» заступник директора Інститут світової політики Микола Бєлєсков зауважив:

«Маємо парадоксальну ситуацію. Чим більше Дональд Трамп говорить про нормалізацію відносин із Росією, тим, зрештою, гірше виходить. Тобто відносини стають ще гіршими, а позиція США стає принциповою».


Tags: Анаконда, США, агония, антирашизм, крах России, санкции, стратегия, сценарии, тактика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments