Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Столичні будівлі прикрасять Самчиківським розписом. Добраніч, карателі!

Київські будівлі прикрасять Самчиківським розписом в рамках соціального арт-проекту «Мистецтво в кожен дім».

Столичні будівлі прикрасять Самчиківським розписом

Про це Укрінформу повідомила співачка, художниця Анжеліка Рудницька, яка спільно з Мистецькою ініціативою UAMAZE реалізує проект, покликаний популяризувати українське декоративне мистецтво.

«В ході проекту киянам було надано можливість запропонувати до розпису міські об'єкти, які б вони хотіли прикрасити чарівним розписом. Всього було запропоновано близько 20 різноманітних об'єктів, з яких було обрано 3», - повідомила вона.

Зокрема, в рамках проекту будуть благодійно розписані: дитячий клуб "Соняшник" на Подолі, де діти навчаються мистецтву, гончарству та грі на бандурі; дитяче відділення київського міського онкологічного центру, де лікуються діти з усієї України; дитячий садочок "Перлинка" для дітей з затримками розвитку в м. Біла Церква.

Створювати красу на будівлях буде майстер Самчиківського розпису Віктор Раковський спільно з учнями, які опановують це мистецтво на курсах UAMAZE.

Рудницька повідомила, що акція стартує 10 серпня о 15:00 - саме тоді розпочнеться розпис фасаду дитячого клубу "Соняшник", що на вулиці Андріївська, 8/12. Також 12 і 13 серпня відбудеться розпис дитячого відділення міського онкологічного центру на вул. Верховинній.

Як відомо, Самчиківський розпис - вид українського декоративно-прикладного мистецтва, започаткований у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області, де здавна хати розмальовували рослинними візерунками, які вважались оберегами. Розпис переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий.
Tags: Київ, Український Ренесанс, дома, здания, мистецтво, муралы, популяризация Украины, українська культура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments