Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Хроніки Мішико


1 серпня 2008 року неподалік Цхінвалі (столиці Пд.Осетії) на дорозі були підірвані 2 керовані міни, внаслідок чого були поранені 6 грузинських поліцейських.
У відповідь на це, а також на інші провокації (які заперечувала осетинська сторона), грузинська влада 6 і 7 серпня 2008 року почала військові дії на території Пд.Осетії.
7 серпня 2008, напередодні війни з росією, Михаіл Саакашвілі виступив по телебаченню і пообіцяв автономію Пд.Осетії, амністію бойовиків і одностороннє припинення вогню зі сторони Грузії.
Однак, осетини не припинили військові дії і Грузія почала ще більш інтенсивний наступ на столицю Пд.Осетії. Керівник цього сепаратистського регіону робить заяву про тисячі жертв мирного населення внаслідок наступу Грузії.. Це стало формальним приводом для вторгнення російської армії.

Якийсь спротив грузин тривав 2 дні — 8 і 9 серпня 2008 року.
10 серпня 2008 року Михаіл Саакашвілі заявив про вихід з Цхінвалі і одностороннє припинення вогню.
11 серпня 2008 року відбулося значне просування російської армії територією Грузії.
12 серпня 2008 року всіма сторонами конфлікту був прийнятий план «Медведєва-Саркозі», незважаючи на який російська армія в цей і наступні дні продовжувала просуватися територією Грузії, хоч і обіцяла не нападати на Тбілісі, однак окуповувала міста і перерізала важливі магістралі.
14 серпня 2008 план Мєдвєдєва-Саркозі був підписаний бабуїнами сепаратистських регіонів Грузії.
15 серпня 2008 року його підписав Саакашвілі.
16 серпня 2008 року його підписав президент росії Мєдвєдєв.

План Мєдвєдєва-Саркозі передбачав наступні 6 пунктів:
1) остаточно припинити всі воєнні дії;
2) забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги;
3) повернути збройні сили Грузії в місця постійної дислокації;
4) повернути збройні сили РФ на лінію, що передувала початку бойових дій, а до створення міжнародних механізмів, прийняття російськими миротворцями додаткових заходів безпеки;
5) розпочати міжнародне обговорення питання майбутнього статусу Південної Осетії й Абхазії, а також шляхів забезпечення їхньої безпеки.

Тобто, фактично цей план фактично узаконював російські війська на території Грузіі (її сепаратистських територій) і давав правові підстави для визнання незалежності сепаратиських територій.
Однак, навіть попри те, що росія добилася чого хотіла, вона не виконувала цей план. І тільки після вересневого (через місяць) візиту Саркозі до Москви, росія вивела свої війська з більшості грузинських населених пунктів і зняла блокаду грузинських магістралей. Це відбулося аж в жовтні 2008.
Крім військових дій росія ввела проти Грузії цілий ряд економічних санкцій, припинивши імпорт грузинських товарів. Попри те Грузія зменшила імпорт російських товарів всього в 2 рази в 2008 і 2009 роках, а в 2010 році почала нарощувати об’єми російського імпорту знову, в 2011 році об’єми російського імпорту були нарощені до передвоєнного рівня, незважаючи на те, що росія й далі не купляла грузинські товари.
Грузія подала позов до міжнародних судів. В 2011 році суд відмовився розглядати позов, оскільки Грузія не дотрималася досудової процедури.
На початку 2012 року Михаіл Саакашвілі скасував візовий режим для росіян. Примітно, що вводив його Шеварнадзе в 2000 році, задовго до війни.

В 2017 році Мехаіл Саакашвілі на повну розкручується російською пропагандою в іншій країні його перебування, куди він втік переховуючись від грузинського правосуддя.
В 2017 році Мехаіл Саакашвілі користується популярністю в російський політиків, які в 2008 року писали про те, що треба бити гризунов.
В 2017 році, в іншій країні Михаіл Саакашвілі бере кремлівські гроші для організації перевороту.
В 2018 році на передодні 10 річниці війни з Грузією, Мехаіл Саакашвілі, якого вигнали з країни, яка його прихистила і яку він намагався зруйнувати за кремлівські гроші, заявляє, що в нього не було особистих конфліктів з путиним.

Mason Lemberg, http://ibigdan.com/2018/08/08/xroniki-mishiko/
Tags: Грузия, Саакашвили, кремлевские технологии, кроты Лубянки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment