Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

101-я попытка бесов: Гундяев едет к патриарху Варфоломею, чтоб помешать Украинской автокефалии

Главарь Русской православной церкви патриарх Кирилл (олигарх и бандит Гундяев) 31 августа прибудет в Стамбул на переговоры с Вселенским патриархом Варфоломеем. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Константинопольского патриархата.

Picture

Ожидается, что их встреча будет посвящена вопросу предоставления автокефалии Украине. Сообщается, что встреча состоится по инициативе главаря РПЦ.
*****
Кстати, именно Кирилл был организатором травли экзарха (тогда еще) Филарета в начале 1990-х. Хорошо описано в недавнем материале:

У передчутті автокефалії: ймовірний сценарій та невивчені уроки

Кирилл был тогда правой рукой Алексия II и, практически, руководил МП.

"Один по одному російські архієреї виходили на трибуну і говорили тільки про мене... Про мою аморальність... Звідки вони – архієреї різних областей Росії – стільки взнали про моє особисте життя...

Хтось, правда, спробував повернутися до теми собору, до його порядку денного, тобто до звернення українських єпископів про дарування автокефалії. «Навіщо вам, хохли, автокефалія?!» – Обурливо вигукував промовець у чині архієрея.

Українська делегація заявила протест, що собор порушує порядок денний, тому що першочергове завдання – це питання автокефалії, а не персональна справа митрополита Київського та всієї України... Подали протест і передали патріарху. Від нього – ніякої реакції... Так було заплановано – облити багном Філарета...

Я сидів і слухав чергового оратора і думав: ну що ти мені торочиш, архієрею? Що ти мені про мораль торочиш? Я тебе знаю, як облупленого... Я був місцеблюстителем, керував тоді церквою і тобою займався. Та досить мені виступити і розповісти про твої гріхи, то ти вискочиш, як ошпарений... Але я вирішив не діяти їхніми методами...

Собор тривав. Усі, кого зобов'язали за сценарієм виступити і розгромити Філарета, виступили та розгромили.Я на багатьох зібраннях був за сорок років служіння Церкві, на загально церковних нарадах, але не чув, щоб так поливали собрата-архієрея... То для мене була Голгофа... І я мав її витримати, вистояти до кінця.

Після я говорив про автокефалію. Що вона потрібна, що Українська Православна Церква визріла для неї. І вона буде мати автокефалію... А закінчив свій виступ словами, що не можу відмовитися від київської кафедри... Як і автокефалії не зречуся, бо в незалежній Україні повинна бути незалежна церква".

Детальніше: Украінформ
Tags: Вселенский Патриархат, Гундяев, РПЦ, Філарет, автокефалия, визиты, противодействие
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments