Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

З Днем Повітряних Сил України, захисники Вітчизни!

Сьогодні День Повітряних Сил Збройних Сил України.Цей день відзначається згідно з Указом Президента від 27 червня 2007 року у першу неділю серпня. Історія світової авіації тісно пов’язана з українською землею і українцями. Тут творили конструктор одного з перших літаків, що піднявся у повітря, Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько. Імена киян Ігоря Сікорського та Дмитра Григоровича стали всесвітньо відомими завдяки збудованими літальними апаратами.

Безстрашні українські льотчики-аси Костянтин Арцеулов і Володимир Дибовський зуміли «приборкати» пострах перших авіаторів – штопор. Мужній і талановитий пілот Євграф Крутень заклав підвалини тактики винищувальної авіації, на які спираються і сьогоднішні прийоми повітряного бою. В Одесі промисловцем Артуром Анатра був створений один із перших у Російській імперії авіаційних заводів.

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення у 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне із найпотужніших у Європі авіаційних угруповань із сучасними літальними апаратами. На базі цього угруповання 17 березня 1992 року були створені Повітряні Сили України. Нині до складу Повітряних Сил входять бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна, транспортна авіація та зенітні, ракетні та радіотехнічні війська. Разом з тим, до них входять окремі військові частини і підрозділи спеціальних військ – розвідувальних, інженерних, радіаційних, хімічних і бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного і медичного забезпечення та інші.

Підготовка фахівців для Повітряних Сил здійснюється в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. На озброєнні Повітряних Сил знаходяться літаки МІГ-29, Су-27, Су-25, Су-24, Су-24МР, Л-39, Іл-76, Ан-26, Ан-24, Ан-30, Ту-134, вертольоти Мі-8, Мі-9, зенітні ракетні комплекси С-300 та «Бук» різних модифікацій. Загальна чисельність особового складу - близько 50 тис. чоловік.

Сьогодні - День Повітряних Сил України

Командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв привітав особовий склад Повітряних сил із професійним святом – Днем Повітряних Сил Збройних Сил України. Про це повідомляє прес-центр штабу операції Об'єднаних сил.

"Особовий склад Повітряних Сил Збройних Сил України є втіленням честі, доблесті та вірності, а українські льотчики стали справжнім прикладом героїзму та мужності, гарантуючи безпеку і непорушність повітряних кордонів України", - зазначив Наєв.

Міністр оборони України Степан Полторак подякував військовим Повітряних Сил за виявлену під час виконання бойових завдань мужність та рішучість.

«Сьогодні професійне свято усіх, хто поєднав долю із Повітряними Силами Збройних Сил України! Вдячний військовослужбовцям Повітряних Сил за виявлену під час виконання бойових завдань мужність та рішучість, за ті колосальні навантаження й ризики, які їм доводилося і доводиться витримувати та долати. Але ніхто, крім вас, не здатний виконати цю надважливу для безпеки держави місію», - наголосив Полторак.

Президент і прем'єр привітали військових льотчиків з Днем Повітряних Сил

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також привітав Повітряні Сили, йдеться в прес-релізі, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Сьогодні, відзначаючи професійне свято військових авіаторів - День Повітряних Сил Збройних Сил України, народ України пишається своїми захисниками! Ви за короткий період набули потужності й бойового досвіду у справі професійного захисту повітряного простору нашої держави, проявляючи самовідданість і мужність, зразкову вірність та героїзм під час виконання завдань зі стримування збройної агресії», - сказав Турчинов.

Військовослужбовців Повітряних Сил ЗСУ з професійним святом - Днем Повітряних Сил Збройних Сил привітав і президент України Петро Порошенко. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

“Вітаю із професійним святом вартових небесних кордонів України. Бажаю нашим військовим чистого неба над головою. Нехай вас оберігають небесні Ангели!», - наголосив Президент.

Привітав військових також і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Українські Повітряні Сили мають давню і славну історію, адже сягають часів Української Народної Республіки, коли у 1917 році було створено перший український Повітряний флот. З відродженням української незалежності було відроджено і національні Повітряні Сили, які захищають спокій наших громадян із 1992 року", - зазначив прем'єр.

Він наголосив, що з початку російської збройної агресії на Кримі та Донбасі Повітряні Сили ЗСУ виконують надзвичайно важливу роботу у збройному протистоянні з противником як в повітрі, так і на землі.

"Наша військова авіація є важливим елементом армійської інфраструктури та забезпечує належну підтримку піхотним військам як у військовому, так і в логістичному плані", - зазначив Гройсман, додавши що Повітряні Сили є потужним, збалансованим та ефективним родом військ.

За словами очільника уряду, досвід справжніх бойових дій робить вітчизняні Повітряні Сили, як і українське військо загалом, боєздатною бойовою одиницею, спроможною виконувати завдання найвищого рівня складності та відповідати на найскладніші виклики сучасного світу.

Впровадження стандартів НАТО, спільні бойові навчання з представниками Альянсу, модернізація технічної бази, оновлення озброєнь, запровадження сучасних технічних та воєнних нормативів спрямовують розвиток Повітряних Сил Збройних Сил у напрямі найкращих світових зразків.

"Ми не зупинимось на досягнутому і продовжимо впроваджувати стандарти НАТО в українському війську та забезпечувати дотримання принципів Альянсу в управлінні не лише оборонними структурами, а і у суспільстві загалом. Адже наша стратегічна мета – членство в Північноатлантичному Альянсі, що стане запорукою нашої національної безпеки та впевненості у власних силах перед агресором", - наголосив Гройсман.

Він подякував військовослужбовцям та цивільним працівникам Повітряних Сил ЗСУ за віддану службу народові України та щоденний ризик власним життям і побажав міцного здоров’я і довголіття, успішного виконання поставлених завдань та мирного неба над головою.
Tags: ВВС, День Повітряних Сил ЗСУ, ЗСУ, авіація, армия, летчики, поздравления, праздники, самолеты, свято, українське військо
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments