Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

До підземного музею трипільської культури на Тернопільщині облаштують дорогу

На облаштування дороги до музею трипільської культури, розташованого у печері Вертеба на Тернопільщині, з обласного бюджету виділено 10 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

До підземного музею трипільської культури на Тернопільщині облаштують дорогу

"Першочергове завдання – зробити під’їзний шлях до печери. Бо бездоріжжям не поїде жоден турист. Це плануємо реалізувати уже цього року. Адже кошти на ремонт дороги виділені. Понад 10 млн грн дозволять зробити шлях до печери зручним та набагато швидшим", - сказав голова ОДА Степан Барна.

За його словами, Тернопільщина багата на печери, які відомі усьому світові. Печери Кришталева, Оптимістична, Млинки приваблюють туристів звідусіль. Але саме печера Вертеба - єдина в Україні, де діє підземний музей трипільської культури. Це її особливість, якою цікавляться науковці, геологи з різних країн світу.

Голова ОДА додав, що зараз у печері проводять розкопки представники двох американських університетів, які приїжджають сюди вже не вперше.

"Тому сьогодні наша стратегія – відпрацювати комплекс заходів, які дадуть можливість розвинути в цілому інфраструктуру до печери та створити всі умови для перебування тут туристів", - додав Барна.

Частину коштів на реалізацію масштабного проекту із облаштування стоянок для автобусів місцями для відпочинку та переодягання, туалетами та альтанками планується залучити із Державного фонду регіонального розвитку.
Tags: Тернопільщина, Трипілля, археология, дороги, зеленый туризм, инфраструктура, музеи, печери, раскопки, українська культура
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments