Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українці, підписуємо звернення за відставку голови правління Суспільного телебачення З. Аласанії

Шановні друзі!
Багато-хто серед громади обурювався політиці Суспільного телемовника під час ходи за створення Помісної Православної Церкви. Давайте спробуємо вирішити це питання в легітимний спосіб. Адже хороші ідеї найчастіше нищаться саботажем нагорі. Було б дуже сумно, якби це спіткало ідею суспільного мовленння, про яку говорять років з двадцять і під яку освоєно неймовірну кількість іноземних грантів.

Хто хоче підписати зверненя за відставку голови правління ПАТ "НСТУ" - ставте + або своє ім'я і місце роботи чи вид діяльності:

"НАГЛЯДОВІЙ РАДІ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"НАЦТОНАЛЬНА СУСПІЛЬНА ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ УКРАЇНИ"


ЗВЕРНЕННЯ

Шановні члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ»!


Ми, представники громадськості України, звертаємо Вашу увагу на низку грубих порушень мети, принципів та завдань діяльності ПАТ «НСТУ», заявлених у її Статуті.
Звертаємо Вашу увагу на той обурливий для багатьох громадян факт, що телекомпанія фактично проігнорувала трансляцію заходів, присвячених отриманню Українською Церковю Томосу про Автокефалію.
Згідно зі Статутом, «телерадіокомпанію утворено з метою… надання суспільству достовірної та збалансованої інформації про Україну, зміцнення української мови та культури, особистості та народу України». Головною метою діяльності Телерадіокомпанії визнано «забезпечення права кожного на… отримання повної, достовірної та оперативної інформації». Діяльність Телерадіокомпанії, за Статутом, має провадиться на принципах «всебічного, об’єктивного і збалансованого інформування про суспільно значущі події».
Натомість, попри надзвичайно велику вагу створення Помісної Православної Церкви для життя і національної безпеки України, особливо під час війни з Росією, попри значення цього питання задля утвердження суспільної моралі та ідентичності України, усі заходи зі створення Помісної Православної Церкви, включно з висвітленням візитів ієрархів Вселенської Патріархії, що відбулися на такому рівні вперше за 1030 років, телекомпанія, 100 відсотків акцій якого належать державі і засновником якої є держава в особі Кабінету Міністрів України, цілковито проігнорувала трансляції цих доленосних для України подій під приводом того, що в них, мовляв, брав участь президент України.
Можливо, наступним кроком телеканал відмовиться висвітлювати діяльність Української Армії з захисту України через те, що в неї є верховний головнокомандувач, а діяльність України через те, що в ній є загальнообраний президент?
Звертаємо Вашу увагу на те, що у ході Московського патріархату, що відбулася напередодні, брали участь лідери політичних сил та народні депутати. І це не завадило ПАТ «НСТУ» висвітлювати ці заходи в значно більшому обсязі, ніж численнішу ходу за створення Помісної Православної Церкви.
Крім того, звертаємо Вашу увагу на той показовий факт що телекомапанія забезпечила в ефірі значно більший обсяг ефіру для висвітлення гей-параду в Києві 17 червня 2018 р., ніж ходи за створення Помісної Православної Церкви. І це попри те, що в хресній ході взяли участь незрівняно більше громадян, а Статут телекомпанії зазначає, що «діяльність телерадіокомпанії ровадиться на принципах дотримання норм суспільної моралі, традицій і культури Українського народу, поширення сімейних цінностей та зміцнення ролі традиційної сім’ї у розбудові українського суспільства».
І перший, і другий випадок є несумісні зі Статутом телекомпанії та є неприкритою дискримінацією більшості українського суспільства. Тим часом, згідно зі Статутом телекомпанії, її дільність має провадитися на принципах «відсутності дискримінації за будь-якою ознакою». Адже демократія, крім захисту законних прав меншин, є владою більшості народу та інструментом захисту законних прав більшості.
Слід відзначити, що контракт ПАТ «НСТУ» з головою правління пунктом 5.7.2. передбачає, що Наглядова рада ПАТ «НСТУ» достроково звільнє голову правління у разі, якщо його дії «несумісні з місією, метою, принципами та завданнями телекомпанії, закріпленими в Статуті».
Тим часом голова правління НСТУ Зураб Аласанія, відстоюючи дії телекомпанії, заявив, що «більшість жителів України не є вірянами чи прихожанами тієї чи іншої церкви взагалі. Більшість - не просто переважна, а 9 з 10. В такий ситуації меньшість (так в оригіналі) за демократичними нормами, має мати можливість доступу до бажаної церкви».
Така заява пана Аласанії - невігласька і заперечується всіма наявними даними соціологічних опитувань. За даними свіжого дослідження Центру Разумкова, у 2018 р. 67,3% мешканців України назвали себе православними християнами (до УПЦ (КП) віднесли себе 28,7% населення України, до УПЦ (МП) 12,8%, просто православними вважають себе 23,4%), ще 9,4% греко-католиками і ще 7,7% представниками інших християнських конфесій (https://risu.org.ua/…/…/ArticleFiles_70946_2018_Religiya.pdf).
Як бачимо, ні про які 9/10 мова не йде. Очевидно, пан Аласанія проводить політику телекомпанії не для тієї України, яка є насправді, а для вигаданої ним чи для кола своїх знайомих. Для голови правління ПАТ «НСТУ» такий підхід є явною ознакою професійної некомпетенції. Тим часом, контракт ПАТ «НСТУ» з головою правління прямо передбачає його звільнення за рішенням Наглядової ради у зв’язку з виявленням ним недостатньої професійної компетенції (пункт 7.4.2.1.) Вочевидь, про некомпететність голови правління свідчить і глядацький рейтинг телеканалу, (найгірший серед загальнонаціональних каналів і найнижчий за весь час його існування).
Якщо врахувати численні скандали, які супроводжують діяльність НСТУ (демонстрація в ефірі карти України без Криму, конфліктні ситуації з польськими журналістами, історія з продажем права трансляції футбольного чемпіонату в Росії, зарплати і премії менеджменту, що майже в 40 разів перевищують зарплати творчих працівників компанії тощо), то, вочевидь, настав час руба ставити питання про втрату довіри до голови правління як підставу його звільнення (пункт 7.4.2.9 контракту) Наглядовою радою.

Шановні члени Наглядової ради!

Україна занадто довго й непросто йшла до створення свого суспільного мовлення, аби безглуздо занапастити і заплямувати цю ідею, як це вже зроблено з багатьма хорошими ідеями.
У Вас є всі важелі. У Законі про суспільне мовлення було прозорливо закладено механізм стримувань і противаг. Його задіяння може виправити ситуацію, спрямувати суспільне мовлення в Україні до щирого служіння українському суспільству в ці непрості часи війни і боротьби за виживання нашого народу.
Тому закликаємо Вас не зважати на приватні інтереси чи зв’язки і висловити недовіру нинішньому голові правління, призначити т.в.о. голови правління та оголосити новий конкурс. Зволікання поглибить недовіру і дискредитацію. Упевнені, що внаслідок Ваших рішучих дій суспільне мовлення в Україні отримає новий старт.

З повагою,

Олександр Палій, історик, кандидат політичних наук,
...
...
Олег Леусенко, журналіст, політолог, член НСЖУ і АЄЖ
..."
Знайомтесь: Зураб Аласанія, директор "Національного суспільного телебачення України" — латентний українофоб та ненависник України
Доки ще терпітимемо це знущання?

#медіавульвота #гібриднавійна #інформаційнавійна #АласаніяУВідставку
Radio Lemberg @RadioLemberg
Невеличкий штришок
Аласанія співзасновник ГО "ЖУРНАЛІСТСЬКИЙ КЛУБ ХАРКОВА"
Керівник та інший співзасновник ГО-шки - Кеворкян Олена, чоловік якої - харківський сепаратист і путнінст Костянтин Кеворкян
Ветерок Боярского @v_b_14_
дякую, що звернули увагу
так, все вірно
ще додам, Костянтин Кеворкян - депутат Харківької МіськРади https://vecherniy.kharkov.ua/news/24843/
https://odnodata.com/ukr_uo/fio/222458 … юрособи, керівником яких є КЕВОРКЯН КОСТЯНТИН ЕРВАНТОВИЧ
http://old.city.kharkov.ua/uk/person/kevorkyan-kostyantin-ervantovich-36.html … офіційний сайт Харківської МіськРадиodnodata.com/ukr_uo/fio/175862 … юрособи, керівником яких є КЕВОРКЯН ОЛЕНА ГЕОРГІЇВНА

dneprlena @dneprlena
Tags: #АласаніяУВідставку, #гібриднавійна, #медіавульвота, #інформаційнавійна, UA:Перший, Аласания, гниди, отставки, очищение Украины, телевидение, телеканалы, украинофобы, флеш-моб
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments