Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Сьогодні четверта річниця визволення від русскіх окупантів Слов'янська та Краматорська

Сьогодні - четверта річниця визволення від бойовиків Слов'янська та Краматорська

Сьогодні виповнюється четверта річниця з дня визволення українською армією від про- і російських бойовиків Слов’янська та Краматорська.

5 липня 2014 року о 13:00 бійцями-розвідниками 2-го батальйону Національної гвардії над міськрадою Слов’янська було встановлено український прапор. Того ж дня передові сили Національної гвардії увійшли і до Краматорська. Першими йшли розвідники та сапери, за ними – інші військові підрозділи.

Визволення цих міст, які майже три місяці перебували під окупацією російсько-терористичних угруповань, стало черговою перемогою українських військових над сепаратистськими бандформуваннями. Утікаючи, окупанти залишили величезні арсенали зброї російського виробництва.

У визволених містах поступово налагоджувалось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголошено тимчасовим центром Донецької області, де міститься Донецька обласна військово-цивільна державна адміністрація.

10 лютого 2015 року місто було обстріляно з боку Горлівки проросійськими бойовиками, в результаті чого загинуло 17 осіб, та було поранено 64 особи.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. Тоді влада України оголосила проведення антитерористичної операції на частині територій Донецької і Луганської областей. У липні 2014 року, крім Слов’янська і Краматорська, українські військові визволили від проросійських бойовиків Костянтинівку, Дружківку, Бахмут.Сьогодні жителі Слов'янська та Краматорська відчувають себе вільними громадянами та господарями рідної землі.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко з нагоди четвертої річниці визволення цих міст від російсько-сепаратистських формувань.

"Сьогодні жителі Слов'янська та Краматорська відчувають себе вільними громадянами Української держави та господарями рідної землі. Чотири роки тому наші мужні захисники повернули мир у ці міста. Слава українським воїнам! Донбас був, є і буде українським! Донбас — це Україна", - зазначив Порошенко.


Tags: #ДонбасЦеУкраїна, АТО, Визволення, Донеччина, Краматорськ, Слов`янськ, освобождение, очищение Украины, праздники, русская агрессия в Украине, русско-украинская война, свято
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments