Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Житомирщині квітне червонокнижна поліська орхідея. Добраніч, карателі!

У Поліському природному заповіднику, що в селі Селезівка Овруцького району Житомирщини, розквітла дивовижна поліська орхідея, занесена до Червоної книги України. Про це повідомляє прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

На Житомирщині квітне червонокнижна поліська орхідея

"На півночі області в Поліському заповіднику розквітла унікальна квітка – орхідея, любка, зозулині сльози (черевички), зозулинці, або ж, як влучно її назвали самі співробітники, - "янгол у вранішній росі", - йдеться в повідомленні.

Як розповів Укрінформу директор Поліського природного заповідника Сергій Жила, рослина належить до родини орхідних і занесена до Червоної книги України.

"Зозулинець – це рослина, яка у минулому була дуже відома як універсальний лікарський засіб, що швидко ставив людину на ноги. Старі знахарки мали рецепти приготування з нього і "любовних" напоїв. На Поліссі зозулинець відносили до сакральних рослин і шанували на рівні із дубом, вересом, чебрецем. Поліська орхідея збуджує апетит, посилює обмін речовин та має тонізувальні властивості, не гірші за звичну для нас каву", - сказав Жила.

У прес-службі додали, що зараз у заповіднику працюють над збільшенням чисельності поліської орхідеї. Розвиток окремої рослини від насінини до репродуктивного (стадія цвітіння) стану триває від 5 до 15 років. Крім того, представники родини зозулинцевих дуже чутливі до змін умов їх зростання і навіть незначні коливання режиму освітлення, зволоження чи кислотності ґрунту призводять до негативних наслідків у життєдіяльності їхній популяцій, а часто і до повного їхнього зникнення.

Загалом серед поліських орхідей розрізняють близько 15 видів як лісових (любки, гніздівка, коручки чемерниковидні й темно-червона, булатки довголиста і червона, черевички зозулині справжні, гудієра повзуча), так і болотних та лучних рослин (коручка болотна, м’якух болотний, пальчатокорінники Фукса, м’ясо-червоний і травневий).
Tags: Житомирщина, Червона книга, заповідники, зеленый туризм, квіти, красиво, природа, растения, флора
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments