Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Інклюзивні центрі в Україні - це наше ставлення до своїх, до українців. Добраніч, карателі!

Чому я підтримую розвиток інклюзивних центрів в Україні?
Ось чому. Мій колишній однокласник після пухлини мозку має поганий зір, і гормональний розлад.
Але він не перестав бути добрим другом і хорошим мануальним терапевтом.
Дякую Марині Порошенко за підтримку

PastorKopf @freeTymokhin
Це важливо ще, щоб батьки інклюзивних дітей не залишались зі своїми проблемами на одинці.

Миколаївщина долучилася до всеукраїнського проекту інклюзивної освіти


«Миколаївщина висловила бажання приєднатися до нашого проекту, і ми цьому дуже раді. Я сподіваюся, що це стимулюватиме процес інклюзивної освіти на території області, адже керівництво ОДА бере на себе в першу чергу моральну відповідальність за розвиток цього напрямку. Наразі нам ще треба багато що зробити. Сьогодні в Україні лише 1 відсоток дітей з особливими освітніми потребами охоплений інклюзією. Ми об’єднаємо наші зусилля, і я думаю, що всі наші діти будуть долучені до нового освітнього українського простору рівних можливостей», - сказала Марина Порошенко.

Для створення доступних та якісних умов навчання учнів з особливими освітніми потребами дружина Президента передала керівництву області типові проекти медіатеки, ресурсної кімнати та інклюзивно-ресурсних центрів, які є невід’ємною частиною нового освітнього простору в українських школах.

Навіть сам процес підготовки до підписання меморандуму надав чималу допомогу області, насамперед, методичну. У цьому році з бюджету області виділено 7 млн грн саме на розвиток інклюзивної освіти, а також заплановано відкриття до 1 вересня 17 інклюзивно-ресурсних центрів. Наразі у місті Миколаєві інклюзією охоплено 646 дітей, у 14 школах відкрито 23 класи, також створено 7 відповідних груп в дошкільних закладах освіти.

На освітній платформі EdEra розпочалася реєстрація на онлайн-курс з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів.

Відкрився онлайн-курс з інклюзивної освіти для вчителів початкових класів
Фото: volynnews.com

"Курс зацікавить вчителів, які хочуть більше дізнатися про навчання дітей з особливими освітніми потребами і підвищити якість викладання в інклюзивних класах", - йдеться у повідомленні. У рамках курсу лектори розкажуть, як зробити навчання в інклюзивному класі ефективним, яку лексику потрібно використовувати, як протидіяти булінгу та формувати діалог з батьками учнів інклюзивного класу.

Загалом курс поділений на шість модулів, які можна проходити у будь-який зручний час. Крім того, реєстрація буде відкрита постійно, щоб кожен охочий міг долучитися до навчання. Зареєструватися на курс можна на сайті освітньої платформи EdEra.

У кожній громаді Донеччини має бути інклюзивно-ресурсний центр

У кожній громаді Донеччини має бути інклюзивно-ресурсний центр - Жебрівський

На засіданні колегії Донецької ОДА підписано Меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів, метою якого є впровадження інклюзивної освіти в містах та районах області.

«До 1 вересня у кожній громаді Донеччини - місті, районі, ОТГ - має бути створений та відкритий інклюзивно-ресурсний центр», - наголосив голова Донецької ОДА Павло Жебрівський. Завдання поставлено перед керівниками громад, відповідно до освітньої політики, яку впроваджує Президент України Петро Порошенко та уряд.

«В області проживає понад 14 тисяч дітей з порушеннями психофізичного розвитку: 7043 дошкільнят та 7265 школярів. Маємо задовольнити їхні освітні потреби та створити комфортні умови для їхнього всебічного розвитку», - підкреслив Жебрівський.
Tags: Україна, добро, инвалиды, помощь, социальная сфера, хвороби, інклюзив
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment