Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Чернігівщині відкрили музей "Слово о полку Ігоревім"

Ключовою подією літературно-мистецького фестивалю "Нетлінне Слово", який у суботу, 2 червня, вже всьоме відбувся в місті Новгороді-Сіверському Чернігівської області, стало відкриття музею "Слово о полку Ігоревім" з колекції Святослава Воїнова"

На Чернігівщині відкриють музей "Слово о полку Ігоревім" з колекції Воїнова"

"У будівлі міської бібліотеки ми відкриваємо музей "Слово о полку Ігоревім" з колекції Святослава Воїнова" - нашого земляка, кандидата філологічних наук і відомого дослідника видатного твору. Він багато років збирав усе, що стосувалося "Слова..." - книги, рукописи, картини, листи, вирізки з газет і жив ідеєю створення такого музею. Унікальну колекцію дослідника місту люб’язно передали його діти", - повідомила Укрінформу керуюча справами Новгород-Сіверської міськради Людмила Ткаченко.

За словами Ткаченко, зібрання Воїнова налічує до 15 тисяч одиниць. Все це зберігатиметься в бібліотеці, а в музеї, під який відвели велику залу, розмістять лише частину експонатів. Час від часу експозицію оновлюватимуть.

На свято прибуло багато гостей, у тому числі, письменників, які є традиційними учасниками фестивалю, з Чернігівської, Київської та Сумської областей.

Після відкриття музею на території Спасо-Преображенського монастиря присутнім показали театралізоване дійство, головними персонажами якого стали давньоруський князь Ігор та його вірна дружина Ярославна. Продовжують програму урочистості та святковий концерт у міському парку ім. Т.Г.Шевченка. Там же зранку працювали виставки робіт художників і народних майстрів, виїзна торгівля, аніматори для дітей.

Музей "Слово о полку Ігоревім" у Новгороді-Сіверському став вже другим з такою назвою. Адже з 1990 року в місті працює однойменний історико-культурний музей-заповідник, відкритий за ініціативою того ж Воїнова, до складу якого входять усі архітектурні пам’ятки. Назва бібліотечного музею відрізнятиметься лише приписом "...з колекції Святослава Воїнова".

Організатором і меценатом створення музею став депутат від БПП Чернігівської обласної ради Сергій Сергієнко.
Tags: Український Ренесанс, Чернігівщина, виставки, возрождение, книги, мистецтво, музеи, українська культура, фестивалі, історична правда
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments