Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Одещині увічнили перемогу козаків у битві на Кодимі (світлини)


Пам'ятний знак, присвячений переможній битві 1693 року на річці Кодима козацького війська під проводом полковника Семена Палія, яка зупинила похід ногайських татар на Київ, відкрили у неділю, 27 травня, в селі Івашків Кодимського району Одеської області, повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

"Ми пам’ятаємо подвиги мужніх козаків, які не силою та кількістю, а вмінням і професійністю перемагали значно чисельніші війська ворогів. Доки ми шануємо історію - ми сильні. Дякую тим, хто сьогодні захищає незалежність та свободу України!" - зазначив під час виступу на урочистій церемонії відкриття перший заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр Терещук.

Пам’ятний знак у вигляді хреста із 3-тонної кам’яної брили власноруч витесав скульптор Владислав Ільницький, який наразі проходить службу в лавах Збройних сил України.

На Одещині увічнили перемогу козаків у битві на Кодимі / Фото: Одеська ОДА

Як свідчать історичні хроніки та літописи, у битві на Кодимі восени 1693 року 7-тисячному загону під командуванням Семена Палія вдалося перемогти військо противника, що значно переважало козаків за чисельністю.

Ім'я державного та військового діяча Українського гетьманату, полковника Фастівського полку Палія (справжнє його прізвище Гурко - ред.) увічнено також на пам'ятному знаку в Одесі, де він у квітні 1691 року здобув перемогу над загоном татар ханів Девлет-Гірея і Бат-Гірея, та у назвах вулиць Одеси, Вишгорода, Сміли та інших міст України.
Tags: Одещина, битвы, вшанування, герої України, козацтво, меморіальна дошка, памятники, память, перемоги
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments