Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Томос про автокефалію Української церкви вже готовий, - архімандрит

За словами архімандрита, давати томос про автокефалію - прерогатива Константинопольського патріархату і потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков.

Архімандрит московського патріархату та колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП Кирило Говорун заявив, що томос про автокефалію Української православної церкви вже написаний. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає Тиждень.ua.

За словами архімандрита, томос вже готовий і написаний.

"Я навіть знаю, хто його писав - писав мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі... І тексти, які він пише, канонічні - абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред'явити ніяких претензій. Томос готовий", - наголосив архімандрит.

Також він пояснив, що давати томос про автокефалію - прерогатива Константинопольського патріархату і потім почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков. Зараз згоди православних церков не потрібно, так як це не передбачається процедурою. Але на другому етапі можуть "бути певні проблеми рецепції".

"Це займе певний час. Це може бути досить тривалий час... якісь технічні моменти рецепції залишаються. Але головна проблема вирішена", - додав представник МП.

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.
Tags: Єдина Помісна Православна Церква, Вселенский Патриархат, автокефалия, каноны, православие
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment