Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українська опера IYOV вперше прозвучала у Роттердамі. Добраніч, карателі!


Українська музична формація NOVA OPERA повернулась із найвідомішого в Європі оперного фестивалю "Роттердамські оперні дні", на якому за всю його історію ніколи не були представлені українські проекти. Про це Укрінформу повідомив композитор NOVA OPERA Ілля Разумейко.

«Це унікальний фестиваль. За всю його історію там ще ніколи не були представлені жодні українські проекти, а росіяни потрапляли в лайн-ап хіба в розділи відеодоповідей "Молоді композитори презентують"», - сказав він.

За словами Разумейка, сучасна українська опера IYOV прозвучала одразу на двох найбільш репрезентативних та сучасних концертних майданчиках Роттердама - у новому залі театру Nieuwe Luxor Theater та у великому урбаністичному залі Rotterdamse Schouwburg Grote Zaal.

Виступ в Роттердамі

Під час двох концертів спеціального формату Rooftop concert артисти формації Андрій Кошман та Євген Рахманін виконали 15 українських романсів: «Мені однаково» (за твором Шевченка), «Чорнії брови, карії очі», романси Лятошинського та інші.

Серед більш ніж ста подій фестивалю - ремікси на класичні постановки, прем'єри сучасних опер нідерландських, швейцарських та американських композиторів, камерні та хорові концерти та мультимедйні перформанси, і з усієї програми лише перформанс українських артистів відмічений тегом Higlight (тобто хедлайнер).

Разумейко додав, що фестиваль запам'ятався їм патріотичним жовто-блакитним дизайном, бездоганними техніками сцени, чудовим тенісним столом у гримерках і тим, що спеціально на виступи українців з Гааги приїхав посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.
Tags: Нидерланды, Роттердам, классики, музыка, опера, популяризация Украины, українська культура, українські пісні, українці, фестивалі
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment