Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Десятки тисяч $, отримані в Києво-Печерській лаврі, віз до Москви іподиякон митрополита Павла

Попом МП, якого на Сумщині митники разом з працівниками СБУ затримали за спробу нелегального провезення 65 тисяч доларів до Росії, виявився іподиякон настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла – Серафим Никитюк. Про це “Релігійній правді” стало відомо від джерела в духовенстві УПЦ МП.

За інформацією ДФС, правопорушником опинився пасажир вагону, орендованого Києво- Печерською Лаврою, який вчора слідував у складі потягу «Київ – Москва». Під час митного оформлення, церковнослужителю було запропоновано письмово задекларувати валюту, товари та предмети, які він переміщує з собою через митний кордон України. Громадянин вніс до декларації дані про переміщення ручної поклажі та валюти в сумі лише 70 євро.

“При подальшому митному контролі, а саме огляді валізи з особистими речами, без ознак приховування, виявлено грошові кошти, загорнуті в чорний пакунок. Загальна сума переміщуваних коштів склала 65000 доларів США, що за курсом НБУ на 28.02.2018 р. становить 52 842 євро”, – зазначили в Головному управлінні ДФС у Сумській області.

“Релігійна правда” дізналася деякі подробиці переправлення церковнослужителем УПЦ МП незадекларованої суми до Москви. Провозив 65 тисяч доларів іподиякон настоятеля Києво-Печерскої лаври митрополита Павла – Серафим Олексійович Никитюк.

Іподиякон Серафим Никитюк поруч з митрополитом Онуфрієм

Діяв іподиякон за вказівкою свого керівництва, а саме – митрополита Павла (Лебідя). Для цього Києво-Печерською лаврою був орендований спецвагон. 65 тисяч доларів Никитюк мав доправити до Московської патріархії. За даними “Релігійної правди”, під час опитування Никитюка, останній твердо наполягав, що кошти отримав в церковній лавці Києво-Печерської лаври УПЦ МП та перевозив їх до Росії з метою закупівлі церковних товарів.

Як зазначили у ДФС, стосовно вказаної особи був складений протокол про порушення митних правил, який разом з іншими задокументованими матеріали передано до суду. Відповідно до правил, фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування до митного органу. Отже, своїми діями чоловік порушив встановлений порядок проходження митного контролю.
http://religionpravda.com.ua
Tags: Києво-Печерська Лавра, геть попів МП, деньги, московские попы, московский патриархат, филиал рпц МП
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments