
В гуманитарной политике независимой Украины неприемлемо долго доминировали малороссийство и советчина, для чего в Москве даже придумали такое название как “русский мир”, - заявил президент Украины Петро Порошенко во время официальной церемонии почтения памяти жертв политических репрессий на территории Национального историко-мемориального заповедника “Биківнянські могили”, сообщает Укринформ.
Президент отметил, что подобные инструменты влияния и подчинения других стран в политологии называют культурным империализмом: “Те, що багатьма наївно сприймалося як звичайний культурний обмін, хай і здебільшого односторонній. Насправді, це було артпідготовкою для російської агресії. Десятиліттями, застосовуючи так звану м’яку силу, Росія готувала найнебезпечніші маршрути для танків. І от саме там, де їхні ідеологічні диверсанти занурилися найглибше, вони тоді й паралізували волю та спротив. І саме там у нас тепер окуповані території, які треба звільняти і які ми точно звільнимо”.

Глава государства отметил, что в конце 2013 года карта Украины выглядела как иллюстрация к учебнику по истории КПСС. “Наші міста, селища і села були щедро утикані ідолами Леніна та його поплічників. За 23 роки незалежності влада так і не спромоглася визнати вояків УПА борцями за незалежність України. Сумновідомим законом 2012 року вони хотіли добити нашу українську мову”, - сказал он.
Порошенко также отметил, что он не мог как Президент оставить все так, как было на момент его прихода к власти. “Тектонічні зміни, які сталися із громадською думкою під час і після Революції гідності та внаслідок російської агресії, забезпечили потужну суспільну підтримку всім діям нової української влади в гуманітарній політиці та політиці української пам’яті – нашої історичної пам’яті”, - подчеркнул он.