Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В Україні відкрили найбільший пісенний он-лайн архів фольклору

У Музеї Івана Гончара в Києві презентували найбільший пісенний он-лайн архів «Поліфонія». Сьогодні відбулося його урочисте відкриття, повідомляє Укрінформ.

В Україні відкрили найбільший пісенний он-лайн архів фольклору

«Це міжнародний українсько-угорсько-французький проект, що отримав довіру та підтримку програми Європейського Союзу «Креативна Європа». «Поліфонія» об'єднала сучасність та минуле», - зазначив міністр культури України Євген Нищук.

До проекту увійшла 931 пісня, вони записані у 80 селах України. Відеозаписи зроблені трьома мовами - українською, угорською та англійською. Он-лайн архів доступний в Інтернеті та у соціальній мережі Facebook.

Ініціатор та керівник проекту угорський музикант та етнограф Міклош Бот, який об'єднав навколо ідеї української спадщини угорських та українських дослідників, науковців, музейників. Це один з перших українських проектів, який підтримано програмою ЄС «Креативна Європа».

Головна мета проекту - інтегрувати українську культурну спадщину до сучасного світового контексту.

Захід присвячений Міжнародному дню музеїв.Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі висловив сподівання, що в подальшому будуть й інші проекти, які підтримає програма ЄС «Креативна Європа».

Посол Угорщини в Україні Ерньо Кешкень підкреслив, що «проект фантастичний, адже угорські дослідники збирали автентичні пісні в Україні».

Як повідомила керівник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» (Україна) Юлія Федів, у понеділок буде оголошено конкурс інших проектів на гранти Українського культурного фонду і закликала взяти в них участь для популяризації української культури.

Під час відкриття архіву угорські етнографи зазначили, що можливо зробити старовинні пісні та танці популярними у сучасної молоді. Вони зазначили, що їх мало збирати, а треба ними жити.

Заходи у Музеї Івана Гончара відбудуться упродовж дня, зокрема заплановані фольк перформанс та музейна ніч традиційного танцю.
Tags: автохтонное, архивы, аудио, коллекции, музеи, популяризация Украины, спадщина, українська культура, українські пісні, фольклор
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments