Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Марина Порошенко долучилася до вишивання рушника “Сонячна Одещина”

Марина Порошенко долучилася до вишивання рушника “Сонячна Одещина”

Дружина президента у День вишиванки долучилася до колективного вишивання семиметрового рушника “Сонячна Одещина”, стібки до якого поклали більше 1500 майстринь. Про це повідомляється на сайті глави держави.

“У День вишиванки Марина Порошенко разом із дітьми долучилася до колективного вишивання семиметрового рушника національної єдності, оберега Одеської області – “Сонячна Одещина”. На старовинному полотні, якому вже понад 100 років, стібок до стібка вишивали понад 1500 рукодільниць”, - ідеться в повідомленні.

Марина Порошенко долучилася до колективного вишивання семиметрового рушника / Фото: Ляшонок Ніна і Марків Михайло, Укрінформ

За словами першої леді, День вишиванки – це своєрідний фестиваль народної культури.

“Насправді, вишиванка – це символ, який єднає українців незалежно від мови спілкування і місця проживання. Сьогодні у вишитому вбранні можна зустріти українців від Чернігова до Одеси, від Луганська до Ужгорода. Бо, вдягнувши вишиванки, ми вкотре доводимо, що народні традиції не забуті, а любов до України та всього українського живе у наших серцях”, - зазначила дружина президента.

У прес-службі зазначили, що головну композицію рушника “Сонячна Одещина” складає Дерево Життя. Основна, найбільша квітка символізує місто Одесу. Навколо шість менших квіток – це міста обласного підпорядкування – Ізмаїл, Теплодар, Котовськ, Южне, Іллічівськ, Білгород-Дністровський. А далі – ще двадцять шість маленьких квіток, які символізують райони області. Центральна частина рушника вільна - це місце для Божої благодаті, що сходить по рушнику на всю Одещину.

Автор ескізу – відома одеська художниця Зоя Пасічна. Його виконано з урахуванням канонів вишивання українського народного рушника.

Під час поїздки Марина Порошенко разом зі школярами Доброславського НВК також створили новий розділ у національному проекті “Книга Миру”.

Одещина стала 23-м регіоном, у якому діти українських військовослужбовців залишають сімейні фотографії та вписують свої побажання, що складають своєрідну всеукраїнську дитячу молитву за мир в Україні. До Дня Незалежності сторінки “Книги Миру” заповнять ще школярі з Криму та Київщини, а також відбудеться урочиста презентація цього фотоальбому.
Tags: Одещина, Порошенко, вишиванки, дети_детство, жены политиков, мастера, народні промисли, рушники, традиции, українська культура
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments