Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

В США знайшли малюнок 1923 р, присвячений відомому українцю, який рубає шаблею російського змія

В Архіві наукового товариства ім.Т.Шевченка у США знайдено малюнок 1923 року, який присвячений знаменитому балетмейстеру з Черкащини, учаснику Української революції 100-річної давнини Василю Авраменку.Ілюстрацію виявив В’ячеслав Бугайов – автор ідеї, продюсер і сценарист нещодавно віддрукованого в Києві українського фантастичного коміксу в жанрі альтернативної історії “ВОЛЯ:The WILL”, події в якому розгортаються на фоні розквіту Української Держави 1918 року.

“На малюнку невідомого художника – одягнений у синьо-жовте козак рубає шаблею змія, розмальованого під російський триколор. Під малюнком – підпис від руки: “Авраменко в ролі Гонти відрубує голови гадові, що лізе на Україну”, – йдеться у повідомленні.

Відомий майстер сучасної військово-історичної ілюстрації, художник Богдан Піргач зазначив:
“Очевидно, (на малюнку) Авраменко Василь Кирилович, який народився 22 березня 1895 року у Стеблеві Корсунь-Шевченківського району сучасної Черкащини, а помер 6 травня 1981 року у Нью-Йорку – знаменитий український балетмейстер, хореограф, актор, кінорежисер і педагог”.
Водночас інші фахівці підтверджують: “Василь Авраменко – на еміграції у США з таким прізвищем – дійсно єдина знаменитість, чию творчість можна було прирівняти до нещадного удару по ворогу на культурно-просвітницькому фронті.
До того ж, малюваний козак, який рубає гада, пританцьовує з шаблею як в українському гопаку, і обличчям дійсно схожий на Василя Авраменка”

Дмитро Воронський, з сайту http://www.uaua.world/417/?utm_source=facebook&utm_medium=urkfb&utm_campaign=mal%E2%80%99unok
Tags: США, архивы, картины, малюнки, находки, победы над россиянами, постаті в історії, русско-украинская война
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments