Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Порошенко: Керченский мост понадобится оккупантам, чтобы бежать с Крыма. Точка.

Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля, але міст обов'язково знадобиться окупантам, коли вони терміново залишатимуть український Крим. Про це написав у Facebook України Петро Порошенко.

цинічний бандера

"Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом", - написав він.

Однак, на переконання Порошенка, попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілого ряду міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме, а Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції.

У цьому контексті Президент нагадав, що на його доручення до Арбітражного Трибуналу Конвенції ООН з морського права було подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема, у зв’язку із протиправним зведенням Керченського моста.

Порошенко висловив жаль, що російська влада намагається втягнути у свої інфраструктурні авантюри і окремих представників європейського бізнесу, прагнучи там самим відкупитися від міжнародно-правової відповідальності. "Упевнений, агресору це не вдасться, він нестиме відповідальність сповна. А міст обов'язково знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати наш Крим", - резюмував він.

1 травня у ЗМІ з'явилися повідомлення, що одна з опор Керченського мосту дала тріщини, які намагаються "залити" бетоном. За інформацією видання Кuresh.info, 256-та опора не витримала навантаження.

Раніше фахівці стверджували, що опори Керченського мосту не здатні витримати навантаження навіть порожньої залізничної гілки, не кажучи вже про запуск потягів. У цьому районі на початку 2018 року вже було зафіксовано просідання опор на 1 метр, зазначають ЗМІ.

Як відомо, Керченський міст будується за рахунок коштів федерального бюджету Росії. Загальна вартість проекту становить близько 228 млрд рублів (близько $4 млрд). У міністерстві транспорту РФ обіцяли відкрити автомобільний рух мостом до грудня 2018 року, а рух потягів – до 2019-го.
*****


Нагадаю, міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Керченський міст між окупованим Кримом і тоталітарною Росією - це шлях в нікуди, бо обидва його кінці поєднують території безправ'я. Про це він написав у Twitter.

"Насправді міст через Керченську протоку - це міст між окупованим Кримом, де люди залякані та зникають, і Росією, де можуть за один день заарештувати 1600 людей за мирний протест. Обидва кінці мосту - це шлях в нікуди", - написав Клімкін.


Tags: Керчь, Клімкін, Крым, Порошенко, аннексия, крымнаш, мосты, оккупация, реакция, русские оккупанты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments