Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Усіх цих "Інтер"-співаків треба вивезти на схід України і дати понюхати пороху


Телеканал «Інтер» черговий раз вирішив виступити транслятором кремлівських пропагандистських тез. Для цього використав улюблену для путінської Росії тему спекуляцій — перемогу у Другій світовій війні.

Щороку «Інтер» влаштовує грандіозний концерт на честь Дня Перемоги. Українські і донедавна російські артисти, вбрані у гімнастерки та пілотки з серпом та молотом і червоними зірками, виконують пісні воєнних років та хіти радянських часів. Усе це дійство рясно просякнуто ностальгійними нотками за «великим й могучим». І якщо до Революції гідності та агресії Росії українське суспільство майже не реагувало на відверто проросійську редакційну політику «Інтера», то після 2014 року сприймають її як антидержавну. «Інтер» це чудово розуміє і… продовжує у тому ж дусі.

Цього року телеканал знову записав традиційний концерт. Ще до 9 травня в Інтернеті з'явилися уривки з цього дійства. Зокрема цитати ведучих концерту. Те, що вони казали, можна охарактеризувати не інакше, як антиукраїнський шабаш «п'ятої колони».

«Вісім мільйонів українців загинули від рук фашистських загарбників. Це наша історія. Це наша генетична пам’ять», — каже на оприлюдненому уривку ведуча Анастасія Даугуле. Її напарник, ведучий Андрій Доманський, продовжує: «Ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили під час факельних ходів у нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров’ю наших співвітчизників». Анастасія Даугуле підхоплює «естафету»: «І нехай нам деколи здається, що все проти нас, що ми чужі в своїй країні, але це не так. Нас — багато, нас — сотні в цій залі і мільйони перед екранами телевізорів». Ці слова тануть у бурхливих оплесках вдячної публіки.

Не думаю, що і ведучі, і режисери та сценаристи цього концерту не розуміли, що підіграють агресору і якою буде реакція. Отже, вони це роблять цілком свідомо, з викликом. Для чого?

Думаю, мають на меті кілька речей. Одна з них — продовження старої заїждженої пропагандистської платівки про «спільне минуле», про «генетичну пам’ять». Це відчайдушна спроба за допомогою спекулятивних спогадів відновити «радянську» пуповину, яка так довго тримала Україну в орбіті східного сусіда. Крім того, це намагання знівелювати приниципові зміни, які сталися в нашій державі від часу Революції гідності. Зокрема і декомунізацію. Саме цьому присвячений пасаж про перейменування вулиць «іменами фашистських злочинців». Щоправда, усі фашистські злочинці були покарані на Нюрнберзькому процесі, і там жодного разу не звучали прізвища тих, чиїми іменами названі вулиці в Україні. Втім, завдання ведучих на «Інтері» — не думати і аналізувати, а тупо читати текст, який відомо в яких кабінетах писали…

Це така собі погано завуальована форма обізвати українських героїв — борців за належність — фашистами. Те, що в Росії говорять прямим текстом, «Інтер» загортає у прозорі папірці.

Антивсепропальщик/Антипопулiст
Tags: Дивятомая, Интер, гибридные войны, информационные враги, кроты Лубянки, прорасеяне, пятая колонна, телеканалы
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments