Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Філарет у Європарламенті помолився за Україну і назвав війну РФ проти України загрозою для Європи

Філарет у Європарламенті помолився за Україну

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Європарламенті відслужив молебень за мир в Україні та Європі.

Це вже другий візит Патріарха Філарета до законодавчого органу ЄС після 2014 року, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Помолимося Господу нашому Ісусу Христу, щоб він благословив нашу працю, нашу співпрацю на благо і України, і Європи. Благословив, щоб у світі запанував мир", - сказав предстоятель УПЦ КП.

Він також помолився за створення в Україні Єдиної помісної православної церкви.

"Українська помісна православна церква є єдиною духовною основою неподільності Української держави та єдності українського народу", - наголосив Філарет.

Молебень відбувся українською й англійською мовами.

В Європі мають усвідомлювати, що розв’язана Росією війна проти України є загальноєвропейською проблемою, і тиск на Кремль має тривати.

На цьому наголосив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Європарламенті на міжнародній конференції «Ціна російської агресії в Україні: свідчення викрадень, тортур та вбивств», повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Філарет назвав війну Росії проти України загрозою для всієї Європи

«Не треба розглядати війну, яка йде на сході як суто українську проблему. Це проблема загальноєвропейська. Якщо ми не усвідомимо цього – будемо мати біду в самій Європі», - заявив Філарет.

Предстоятель УПЦ КП наголосив, що для перемоги над російським агресором необхідна не лише фізична, а й духовна сила.

«Наша церква докладає максимум зусиль для того, щоб зупинити агресора. І український народ цінує роль церкви у захисті Української держави», - сказав Патріарх Філарет.

Патріарх від імені УПЦ КП закликав Євросоюз продовжувати тиснути санкціями на Росію, щоб перемогти агресора та звільнити українських заручників, які протиправно утримуються Кремлем.

За програмою візиту, у законодавчому органі ЄС Патріарх у середу візьме участь у міжнародних конференціях "Ціна російської агресії в Україні: свідчення викрадень, тортур та вбивств", а також "Україна за часів незалежності: погляд Православної церкви Київського патріархату на суспільство, що змінюється".

Патріарх Філарет також відвідає українських військовослужбовців, які проходять реабілітацію у брюссельському військовому госпіталі, та зустрінеться з українською громадою у Бельгії.


Tags: Брюссель, Европарламент, Київський Патріархат, УПЦ КП, Філарет, визиты, молитви, популяризация Украины, проукраїнське лобі, русская агрессия в Украине, священники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments