Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Від щирого серця вітаю українських жінок-мироносиць!

Одне із відроджених після совєцької окупації свят українців - День жінок-мироносиць.

жінки

22 квітня 2018 року відзначають дуже давнє свято, але маловідоме широкому загалу. Цей День святих жон-мироносиць, православне свято з біблійними корінням, яке тісно переплелося з народними віруваннями та звичаями весняного Бабиного дня.

Це свято тісно пов'язане з Великоднем, тому відзначається наприкінці Радоницького тижня, тобто через 14 днів після Воскресіння Христового.

Історія жінок-мироносиць пов'язана з іменами Марії Магдалини, Соломії (дочки Йосипа Обручника), Марії і Марфи (сестер Лазаря), Іоанни (дружини Худзи), Марії Клеопової (дружини брата Обручника), які першими прийшли до печери, де покоївся Ісус. Вони прийшли туди, щоб за звичаєм обмити тіло і підготувати його до поховання відповідно до традицій того часу. З собою у них були спеціальні пахощі. Саме за них вони і стали називатися мироносицями.

Дуже показово, що прихильники Христа відреклися від нього, злякалися гонінь і переслідувань існуючої влади, а саме жінки не побоялися і проявили сміливість, прийшовши вшанувати того, кому вірили. Саме дружин мироносиць у печері зустрів янгол, який проголосив, що Ісуса немає там, а Він воскрес.

Справедливо цей день вважається святом усіх православних жінок, християнок, нащадків тих самих мироносиць, чия віра виявилася міцною.

Це нерідко відбувається у православ'ї: пізнє свято з християнським корінням наклалося на раннє, язичницьке. Традиційний Бабин день тепер став Днем жінок-мироносиць, це своєрідний мікс із православ'я і народної культури.

В цей День жінки традиційно збиралися разом, вітали одна одну і приймали вітання від чоловіків. Вони готували «дівочу яєчню» із зібраних напередодні по всіх дворах яєць. Чому яйця? Тому що в цей період курки починали активно нестися після зими, а що, як і яйце символізує безперервний ланцюг народження нового життя. Крім того, жовток - символ сонця, відродження.

У день мироносиць чоловіки не сміли перечити своїм дружинам. Вони не сідали за жіночий стіл, а тільки зрідка з'являвся в хаті, щоб поставити на стіл страви. Вважалося, що в цей день жінка може зрадити і їй за це не можна докоряти.

У День мироносиць проводився обряд кумления, коли жінки нарікали одна одну кумою. А це своєрідна ступінь споріднення, набагато значущіша у традиціях, ніж проста дружба. Сьогодні куми - це хрещені, а раніше в Бабин день жінка могла сама вибрати собі куму.

Вітаю всіх наших жінок, особливо тих, хто служить українській вірі і церкві, захисниць ЗСУ в зоні АТО і волонтерок!!! Щастя вам, здоров’я, Божої ласки і спільної для нас всіх Перемоги над кацапським ворогом і звільнення наших земель!!
Tags: Жіночий День, женщины, поздравления, праздники, традиции, християнські свята
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments