Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 243 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Украина в прошлом году увеличила экспорт томатного сока почти на 25%

Украина в прошлом году увеличила экспорт томатного сока почти на 25% - Минагро

По итогам 2017 года Украина поставила на внешние рынки 6,3 тысячи тонн томатного сока на 2,48 млн долларов США, что на 25% больше, чем в 2016 году. Об этом сообщает пресс-служба Минагрополитики.

"Почти половину этой товарной позиции было экспортировано в Беларусь (3,15 тыс. тонн на $1,1 млн), еще 835 тонн на $315 тысяч было экспортировано в Молдову", - говорится в сообщении.

Среди крупнейших покупателей украинского томатного сока в 2017 году: США - 420 тонн на $164 тыс.; Израиль - 284 тонн на $104 тыс.; Литва - 247 тонн на $102,5; Азербайджан - 222 тонн на $78 тыс.; Латвия - 222 тонн на $90 тыс.; Грузия - 208 тонн на $114 тыс.; Германия - 152 тонн на $68 тыс.

В 2017 году было импортировано в Украину 113,5 тонн томатного сока на $81 тысячу.

Как сообщалось в прошлых выпусках дайджеста, в прошлом 2017 году Украина установила рекорд по экспорту свежих фруктов и ягод, в текущем - ожидается его обновление. На 37% или - 25,5 млн долларов США выросла выручка от экспорта свежих фруктов из Украины. Плодоовощной сектор принес Украине в прошлом году 414 млн долларов США выручки, из которых свежая плодоовощная продукция с орехами принесла 238 млн, а продукты переработки - 176 млн. Больше всего денег принесли концентраты томатного, яблочного и других соков, а также экспорт соков - около 31% от общей суммы. На втором месте орехи - которые принесли Украине аж 101 млн долларов или 24% от всей экспортной выручки. Свежие фрукты принесли почти столько - 94 млн и 23% от общей выручки. А остальное - это другая переработка и свежие овощи - около 22% вместе.

Завершуються ремонтні роботи в операційних Кропивницького обласного онкологічного диспансеруУ супроводі заступника головного лікаря закладу Ігоря Макарука керівник ОДА Сергій Кузьменко оглянув операційний блок, де нині завершуються ремонтні і комплектувальні роботи, та поцікавився, яке обладнання вже придбано і яке ще необхідно закупити для повного оновлення блоку.

В онкологічному диспансері щороку виконують близько 2,5 тисяч складних операцій, які в середньому тривають по 2-3 години, повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Операційний блок має загальну площу близько 1000 квадратних метрів. Приміщення, де він розміщений, збудоване давно і потребувало капітального ремонту. Минулого року операційні тимчасово перемістили в інше пристосоване відділення, а тут розпочали будівельні роботи.

У 2017 році було освоєно трохи більше 29 мільйонів гривень, з яких понад 20 мільйонів – кошти Державного фонду регіонального розвитку, а решта –співфінансування з обласного бюджету. За ці кошти повністю замінено вікна та усі інженерні мережі блоку – систему опалення, водопровід і каналізацію, виконано повне газопостачання. До того ж, усі шість операційних блоку оздоблено спеціальними гігієнічними панелями, що дасть змогу забезпечити головну вимогу – стерильність. Для операційних придбано нове дороговартісне вентиляційне обладнання, систему кондиціювання та підготовки повітря, що нині монтують. Кожну операційну вже оснащено новими безтіньовими операційними лампами та консолями. Відремонтовано також передопераційну, післяопераційну та стерилізаційну кімнати, коридор. Орієнтовно через 1,5-2 місяці усі роботи буде завершено.

За словами лікарів, оновлений операційний блок також потребує нових хірургічних столів, моніторингової апаратури, лабораторного обладнання, хірургічних інструментів. Голова облдержадміністрації повідомив, що цього року планується залучити на доукомплектування операційних близько 15 мільйонів гривень з ДФРР, а також кошти субвенції з Держбюджету на соціально-економічний розвиток територій та кошти обласного бюджету.Після огляду операційного блоку та спілкування з фахівцями Сергій Кузьменко зазначив:

- Це проект дороговартісний, коштуватиме понад 40 мільйонів гривень. Основна його складова – сучасне обладнання. У онкодиспансері виконують складні операції лікарі найвищої кваліфікації. Ми повинні створити для них умови, щоб вони мали змогу надавати медичні послуги найвищої якості.

Голова облдержадміністрації повідомив, що обладнання, яке входило в проектну документацію вже придбано, проте для максимально якісного укомплектування операційних і зручності лікарів необхідно закуповувати й інше, що відповідає вимогам 2018 року.- Сьогодні ми ці робочі моменти обговорили. Лікарі і керівництво закладу зроблять попередні розрахунки, що потрібно ще придбати для укомплектації. Я чекаю від них відповіді. Ми залучатимемо кошти з різних джерел, щоб отримати один гарний результат, – зауважив Сергій Кузьменко.

Китайский сухогруз доставил в Одессу асфальтовый завод и технику для Укравтодора

Китайский сухогруз доставил в Одессу асфальтовый завод и технику для Укравтодора

Китайский сухогруз FU RONG SONG доставил в Одесский морской торговый порт оборудование мобильного асфальтового завода и огромную партию дорожно-строительной техники. Об этом сообщает пресс-служба Одесского порта.

"У причала 1-К Карантинного мола пришвартовалось судно FU RONG SONG (оператор COSCO), которое доставило 2,5 тысячи тонн генерального груза для мобильного асфальтового завода. Докеры ГП «КТО», оператора контейнерного терминала, несмотря на ухудшение погодных условий, разгрузили оборудование, а также самосвалы, грейдеры, асфальтоукладчики, катки, автокраны и другое оборудование", - отметили портовики.

По данным администрации порта, техника доставлена в рамках выполнения контракта с Укравтодором о выполнении ремонта двух автомобильных дорог в Украине.

Що заплановано «Запоріжелектротранс» здійснити у 2018 роціНа сайті запорізької міської ради говориться, що наприкінці березня планується отримати перший в цьому році корпус нового запорізького трамвая.

Нагадаємо, що у 2017 році на базі КП «Запоріжелектротранс» почали збирати нові трамваї, закуповуючи необхідні комплектуючі.

Всього в цьому році планується зробити повний капітальний ремонт чотирьох трамваїв та зібрати 5 нових.

В рамках цієї програми робітники підприємства виконують капітальний ремонт трамваїв, які вичерпали термін експлуатації. Після капремонту вагони знову виходять на лінію.

Участие в IRENA: посол ОАЭ рассказал о перспективах для Украины

Обретение Украиной полноправного членства в Международном агентстве по возобновляемым источникам энергии (International Renewable Energy Agency - IRENA) открывает широкие перспективы в области возобновляемой энергетики. Об этом в интервью Укринформу рассказал Чрезвычайный и Полномочный посол Украины в Объединенных Арабских Эмиратах Юрий Полурез.

Участие в IRENA: посол ОАЭ рассказал о перспективах для Украины

«Наше полноценное участие в Агентстве (IRENA - ред.) действительно открывает широкие перспективы в области возобновляемой энергетики, ведь там аккумулирована лучшая практика, как развитые страны шли к тому, чтобы 60% и даже 70% энергобаланса добывать из возобновляемых источников энергии» , - подчеркнул дипломат.

По его мнению, присоединение к этому клубу даст возможность приобщиться к лучшему мировому опыту, к уникальной базе знаний в отношении новых технологий и тенденций их внедрения.

«Для Украины - это очень актуально, ведь с каждым годом доля использования возобновляемых источников энергии растет, и участие в этих инициативах будет очень важным и для украинского бизнеса, и для специалистов отрасли, и, в конце концов, для правительства», - убежден Полурез.

В то же время он предостерег от «завышенных ожиданий» относительно того, что членство в IRENA даст возможность получать значительные и дешевые кредиты для развития отрасли.

«Действительно, такие механизмы в самом агентстве есть, но здесь стоит провести аналогию с Международным агентством по атомной энергетике - от него никто не надеется на значительные средства, скорее ожидают содержательный анализ, экспертизу проектов, помощь в формулировании приоритетных направлений работы правительства», - отметил глава украинского диппредставительства.

Дипломат пояснил, что с агентством IRENA тесно сотрудничает Абу-Дабийский фонд развития, где существует четко выписанный механизм получения льготных кредитов на условиях до 2% годовых на 20 лет. Размер кредитов варьируется между 5 и 15 млн долл США на один проект.

«Так после выводов агентства IRENA на эти деньги можно рассчитывать», - заверил посол.

Агентство IRENA было основано по инициативе правительства Германии в Бонне в 2009 году. Главная цель организации - поддержка использования всех форм возобновляемых источников энергии, облегчение доступа к необходимой информации, в том числе - в технических данных. Благодаря потенциалу и опыту Объединенных Арабских Эмиратов в этой области, штаб-квартиру IRENA решили расположить именно в Абу-Даби.

Как сообщалось в выпусках дайджеста, в конце декабря 2017 года президент Украины Петро Порошенко подписал закон о присоединении Украины к Международному агентству по возобновляемым источникам энергии. Согласно установленной процедуре, 24 февраля Украина получила полноценное членство в организации.

Порт “Чорноморськ” протягом січня збільшив вантажообіг на 23,6%Морський порт «Чорноморськ» у січні 2018 року збільшив вантажообіг у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 23,6% – до 1,542 млн т.

Перевалка експортних вантажів зросла на 11,9%, імпортних – на 79,5%. Перевалювання транзитних вантажів зросло у 4,6 раза, передає ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

При цьому переробка наливних вантажів скоротилася на 12,2% – до 141,17 тис. тонн. Зокрема, знизилася перевалка олій на 7,9% – до 134,14 тис. тонн, нафтопродуктів – у 2,1 раза, до 7,03 тис. тонн.

Перевалка сипучих вантажів збільшилася на 30,8%. Зокрема, переробка зерна зросла на 6,9%, будівельних вантажів – на 17,7%, руди – на 62,7%. Перевалка інших сипучих вантажів збільшилася на 95,3% – до 235,83 тис. тонн.

Переробка тарно-штучних вантажів зросла на 18,8%. Серед них перевалка чорних металів збільшилася у 2,8 раза. Перевалка продовольчих вантажів скоротилася у 2,1 раза, автотехніки та сільгосптехніки – на 38,9%. Обробка великовантажних автомобілів збільшилася на 54,5%

Суднообіг порту «Чорноморськ» за цей період (в тому числі ТОВ «Іллічівський морський рибний порт») склав 100 судів.

При цьому збільшилася питома вага порту в вантажообігу морпортів України з 12,1% у 2016 році до 12,9% у 2017.

Украинская компания будет экспортировать в Катар комбикорма по рецептам заказчика

Украинская компания будет экспортировать в Катар комбикорма по рецептам заказчика

Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины (ГПЗКУ) достигла договоренностей по экспорту комбикорма в Катар. Об этом сообщает пресс-служба ПАО "ГПЗКУ".

"По результатам переговоров между ГПЗКУ и руководством Hassad Food, была достигнута предварительная договоренность об экспортных поставках украинских комбикормов в Катар по индивидуальным рецептам заказчика. В мае ожидается визит представителя катарской Hassad Food в Украину для более детального обсуждения условий экспортных поставок и формирования коммерческих предложений", - говорится в сообщении.

Сообщается, что правительством государства Катар была также выявлена значительная заинтересованность в импорте украинских зерновых, в частности ячменя и кукурузы. С этой целью следующим шагом в реализации главного стратегического направления деятельности госкорпорации - экспорта зерновых, станет начало процедуры аккредитации для участия в государственном тендере на поставку зерновых культур в государство Катар.

"Рынок Катара для ГПЗКУ - это возможность повышения спроса на высококачественную продукцию корпорации, расширение географии экспорта как зерновых культур, так и готовой продукции", - отметили в украинской зерновой корпорации.

Как сообщалось ранее, на прошлой неделе в г. Доха (Катар) делегация Государственной продовольственно-зерновой корпорации Украины приняла участие в Международной сельскохозяйственной выставке Qatar International Agricultural Exhibition-2018. В рамках этого мероприятия представители ГПЗКУ провели ряд встреч с потенциальным партнером - одной из крупнейших компаний агропромышленного комплекса Государства Катар Hassad Food. Основной целью переговоров было налаживание поставок готовой продукции, а именно комбикормов и хлопьев, в Государство Катар.

Международная сельскохозяйственная выставка Qatar International Agricultural Exhibition 2018 проходила под патронатом Эмира Катара шейха Тамима Аль Тани с 20 по 22 марта текущего года.

Кондитерська компанія АВК запустила в Дніпрі новий комплекс з виробництва бісквітної продукції


Фото: АВК

Кондитерська компанія АВК розширила виробничі потужності у місті Дніпро, запустивши в роботу новий комплекс з виробництва бісквітної продукції.

Відкриття додаткових ліній, виробнича потужність яких становить 10 тис. тонн на рік, дозволить компанії вдвічі збільшити об’єми виробництва злакових продуктів таких як «KRESKO», «Мажор» «Бам-Бук» тощо, передає прес-служба підприємства.

Із запуском нового комплексу, протягом першого місяця роботи, загальний обсяг виробництва бісквітної продукції АВК склав понад 1800 тонн. Ласощі цієї категорії виготовляються виключно з української сировини та мають маркування «ЕКО-продукт».

- Минулого року ми вивели на ринок інноваційний продукт, який не має аналогів в Україні – солодкі хрусткі снеки KRESKO.Технологія виробництва таких ласощів дозволяє зберегти всі корисні властивості злаків та виключає вміст канцерогенів.Високий попит на новий продукт та бісквітну продукцію в цілому перевищив усі наші очікування. Тож аби задовольняти потреби внутрішнього і зовнішнього ринків було вирішено відкрити новий комплекс, – розповів засновник компанії АВК Володимир Авраменко.У відкриття комплексу АВК інвестувала майже 120 млн. грн. Новий виробничий майданчик – це власні унікальні інженерні розробки компанії, зроблені на базі світового досвіду. АВК задіяла близько 40 підрядних організацій з різних країн світу в тому числі України.

Для забезпечення функціонування комплексу компанією було створено 120 нових кваліфікованих робочих місць. Півроку персонал проходив спеціальне навчання.

За підсумками минулого року експортні продажі злакової продукції компанії виросли у 1,7 раза. Ласощі цієї категорії стануть флагманами в експорті АВК і у 2018 році. Серед найбільш зацікавлених – ринки Арабських країн та Китаю.

В Виннице за швейцарские средства создадут систему муниципального велопроката

В Виннице за швейцарские средства создадут систему муниципального велопроката

В Виннице в течение года при поддержке Швейцарского бюро сотрудничества в Украине обустроят 15 пунктов муниципального велопроката. Об этом сообщает департамент по делам СМИ и связей с общественностью Винницкого городского совета.

«В городе создадут муниципальную систему велопроката. Для этого в разных уголках Винницы будет установлено 15 пунктов проката, каждый из которых будет иметь специальный терминал и 10 велостоек. Здесь все желающие смогут зарегистрироваться и взять велосипед напрокат. Терминалы будут оборудованы солнечными панелями и батареями. Проект осуществляется при финансировании Швейцарского бюро сотрудничества в Украине», - говорится в сообщении.

Отмечается, что муниципальный велопрокат станет частью сети общественного транспорта. Люди смогут взять велосипед в одном пункте проката и сдать его в другом, там, где это будет удобнее сделать.

В частности, речь идет об установке 150 стоек для велосипедов SmartDocks и 15 терминалов Flat, которые закупают за средства Швейцарского бюро сотрудничества в Украине. Швейцарские партнеры выделяют на финансирование проекта 180 550 швейцарских франков. В соответствии с инвестиционным соглашением, 120 велосипедов, которые будут использоваться в прокате, городу передаст компания ООО «Некстбайк Украина».

Терминалы Flat будут иметь рамы из нержавеющей стали TouchScreenDisplay с многоязычным интерфейсом для регистрации, проката и информации. Они будут оснащены солнечными панелями и батареями 12VLi-Ion, опорная плита изготовлена из нержавеющей стали.

Терминалы установят в разных уголках города, чтобы жителям и гостям города было удобно пользоваться этими услугами.

“Запоріжвогнетрив” у 2017 році збільшив прибуток на 71%ПрАТ “Запоріжвогнетрив”, найбільше в Україні підприємство з виробництва вогнетривких виробів, за підсумками роботи в 2017 році наростило чистий прибуток на 71,1%, до 63,884 млн грн.

Як повідомляється в оголошенні компанії про проведення 30 квітня річних загальних зборів акціонерів, її нерозподілений прибуток до кінця минулого року склала 105,042 млн грн., передає fixygen.ua.

Згідно з документом, сумарна дебіторська заборгованість “Запоріжвогнетрив” в 2017 році зросла в 2,3 рази – до 355,777 млн ​​грн. При цьому поточні зобов’язання збільшилися вдвічі – до 681,076 млн грн. Вартість активів у 2017 році збільшилася на 55,6% – до 994,784 млн грн, в тому числі основних засобів – на 16,9%, до 224,673 млн грн. На зборах акціонери мають намір, зокрема, розглянути питання розподілу прибутку за 2017 рік.

“Запоріжвогнетрив” – найбільше в Україні підприємство з виробництва вогнетривких виробів і матеріалів високої якості. Виробляє шамотні, муллітокремнеземні, муллітові, мулітокорундові, периклазовие, періклазохромітовие вироби, карбідокремнієвих електронагрівачі і неформовані вогнетривкі матеріали. Продукція підприємства широко використовується в Україні, а також в країнах постсовку, Європи, Азії та Африки.

Из харьковского областного бюджета выделены средства на более 80 чем мультимедийных кабинетовЗаместитель председателя ХОГА Анатолий Бабичев напомнил, что по рейтингам Кабинета министров наш регион уверенно занимает первое место по доступности образования.

Он рассказал, что в этом году из областного бюджета уже выделены средства на закупку более 80 мультимедийных кабинетов естественных наук.

Впервые из областного бюджета выделены средства на приобретение оборудования для кабинетов, в которых будет проводиться ВНО по английскому языку, предусматривающее в этом году задания по аудированию.

Также планируется оборудовать техникой и новой мебелью помещения, в которых будут учиться по новой программе первые классы - средства предусмотрены на соответствующее переоснащение 284 заведений.

Будет продолжена и работа по обновлению парка школьных автобусов (из областного бюджета уже выделены средства на приобретение 12 автобусов) и по развитию сети дошкольных учебных заведений (всего планируется открыть 20 новых детских садов).

Білоцерківський завод препаративних форм запустив автоматичну лінію фасування засобів захисту рослинБілоцерківський завод препаративних форм (БЗПФ) компанії ALFA Smart Agro переходить на автоматичне фасування продукції. На підприємстві встановлено першу в Україні автоматичну лінію фасування засобів захисту рослин, яка самостійно наповнює каністри, в динаміці їх закупорює та здійснює усі операції з маркування, передає AgroPortal.

Як говориться у повідомленні компанії, новітнє обладнання виключає вплив людського фактору на даному етапі виробництва, гарантуючи споживачам фасування продукції у відповідності до найвищих міжнародних стандартів якості.

- Ми з усією відповідальністю стверджуємо, що на сьогоднішній день БЗПФ є лідером з якості виробництва засобів захисту рослин та мікродобрив в Україні. Це питання принципове для нас, система контролю якості удосконалюється постійно. Встановлення автоматичної лінії фасування — один з етапів модернізації виробництва, переваги якого обов’язково оцінять агровиробники, — зазначає директор Білоцерківського заводу препаративних форм Роман Шпаченко.

Управління автоматичною лінією фасування комп’ютеризоване. Система самостійно розподіляє готовий продукт по каністрам в об’ємах з точністю до декількох грамів. Споживач може бути на 100% впевнений, що отримав рівно ту кількість препарату, яка зазначена на етикетці.

Важливо, що процес закупорювання наповненої тари відбувається в динаміці — роботизована «рука» встановлює та закручує кришки по мірі руху каністр, що значно пришвидшує виробничий процес. Зусилля, з яким проводиться дана операція, програмується заздалегідь.

Перша автоматична лінія фасування засобів захисту рослин на БЗПФ обслуговує виробництво водорозчинних концентратів (гербіцидів). Вона здійснює фасування продукції у тару об’ємом від 1 до 20 літрів. Її виробнича потужність в середньому становить 3600 літрів на годину. Найближчим часом аналогічна автоматична лінія фасування буде також встановлена у цеху з виробництва пестицидів у формі концентрації суспензій.

Короткою стрічкою:

На Прикарпатті встановлять шість вітрогенераторів
Інвестори з Литви встановлять в селищі міського типу Єзупіль Івано-Франківської області шість вітрогенераторів потужністю понад 10 МВт. Потужність вітчизняних об’єктів відновлювальної енергетики у 2017 році вже перевалила за 1 ГВт.
https://kurs.if.ua/news/lytovski_investory_vstanovlyat_na_prykarpatti_6_vitrogeneratoriv_64313.html

На Кіровоградщині збудують найпотужнішу сонячну електростанцію
Група компaнiй KNESS зaплaнувaли будiвництво цьогорiч нaйбiльшої в Укрaїнi сонячної електростaнцiї потужнiстю до 100 МВт нa територiї Олексaндрiйського рaйону.
http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-krovogradshhin-zbudujut-najpotuzhnshu-sonjachnu-jelektrostancju-52563

В Украине запустят три завода по переработке подсолнечника
До мая в Украине ожидается ввод в эксплуатацию трех маслоэкстракционных заводов – компанией «Нежинский ЖК», ГК «Агролига» Сумским заводом продтоваров. С учётом этих заводов мощности по переработке подсолнечника в Украине увеличатся на 280 тыс. тонн — до 18,4 млн. тонн в год.
http://veroyatno.com.ua/news/v-ukraine-ozhidaetsya-zapusk-treh-zavodov-po-pererabotke-podsolnechnika/

Ryanair створює в Україні свій дата-центр, де будуть працювати українці
“У вас дійсно є дуже компетентні кадри. Ми вже працюємо над цим”, – повідомив гендиректор Ryanair Майкл О’Лірі.
http://uatv.ua/ryanair-stvoryuye-v-ukrayini-svij-data-tsentr-de-budut-pratsyuvaty-ukrayintsi/

Швейцарцы решили открыть в Украине свое агропредприятие
В виду растущего влияния Черноморского региона на мировую торговлю, в Украину заходит новый игрок -- швейцарская компания Marcoрolo Commodities S.A.. В задания представительства будет входить закупка продуктов переработки кукурузы, пшеницы, ячменя.
http://hubs.ua/economy/shvejtsartsy-reshili-otkry-t-v-ukraine-svoe-agropredpriyatie-125013.html

Україна нарощує потужності біогазу
За останні три роки майже утричі зросли потужності біогазових установок в Україні. Якщо наприкінці 2014 року в країні встановлено 14 МВт біогазових установок, то станом на кінець січня 2018 року маємо майже 40 МВт таких потужностей.
https://dom.ria.com/uk/news/ukrayina-naroshuye-potuzhnosti-biogazu-212080.html

Украинские предприятия увеличили производство грузовых вагонов в 2,5 раза
Вагоностроительные предприятия Украины выпустили 6 831 вагон, что в 2,4 раза больше, чем в 2016 году и более, чем в 6 раз больше, чем в 2015 году.
http://topor.od.ua/ukrainskie-predpriyatiya-uvelitchili-proizvodstvo-gruzovh-vagonov-v-6-raz/

В Запоріжжі наприкінці 2017 року встановили котельню на біопаливі потужністю 2МВтЗапоріжжя стало одним із двох міст України серед 36 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» для поширення досвіду у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Серед показових проектів – встановлена наприкінці 2017 р. твердопаливна котельня потужністю 2 МВт, яка працює на пелетах з лушпиння соняшника та опалює лікарню, а також сусідній Центр першої санітарно медичної допомоги № 6. Щороку котельня заощаджуватиме місту до 500 тис. м3 газу. Загальна вартість об’єкту становила 10,2 млн. гривень.

- Вкрай актуально для всіх міст та сіл – встановлювати твердопаливні котельні та біоТЕЦ. Використання місцевих видів палива дозволяє вирішувати питання енергозабезпечення, заощаджувати значні обсяги газу, залишати зекономлені кошти працювати на економіку міста, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету, – прокоментував Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

Щоб бізнес та інвестори були зацікавлені встановлювати твердопаливні котельні та біоТЕЦ, спільно з Держенергоефективності розроблено та Парламентом прийнято Закон України, яким запроваджено стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Він становить 90% від тарифу на тепло з газу. Гарантований на законодавчому рівні тариф дозволяє завчасно прорахувати рентабельність проекту та залучити необхідні кредитні кошти.

Котельню встановлено у рамках реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку, розробленого експертами Проекту USAID.

Ще один успішно модернізований об’єкт, який відвідали журналісти, – це утеплений за європейськими стандартами дитячий садок. У закладі проведено термомодернізацію будівлі, встановлено ІТП із системою погодного регулювання, замінено вікна на енергоефективні, встановлено сучасну систему рекуперації, замінено мережі електропостачання, водопостачання та водовідведення.

- Місто Запоріжжя – один з перших та найуспішніших партнерів нашого проекту. Ми допомагаємо містам впроваджувати реформи в енергетиці, розробляти та реалізовувати План дій сталого енергетичного розвитку та залучати інвестицій у проекти з енергоефективності та відновлюваної енергетики, – повідомила керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте.

Определены населенные пункты Харьковщины, где построят 50 новых амбулаторийПеречень составлен таким образом, что от 1 до 3 новых медицинских учреждений первичного звена появится в каждом из районов области.

«Харьковская область приобщается к реализации инициированной Президентом Украины реформы сельской медицины, - отметила глава ХОГА Юлия Светличная. - В этом году построим 50 новых медицинских амбулаторий. Будем укреплять материально-техническую базу учреждений здравоохранения, развивать телемедицину».

Руководитель области отметила, что при определении мест расположения медицинских амбулаторий учитывали предложения руководства местных администраций и органов самоуправления, а также медицинского сообщества районов области.

Новые амбулатории обеспечат современным оборудованием, необходимым для диагностики и лечения, также будет приобретен служебный транспорт для врачей. Средства, необходимые для строительства новых амбулаторий в Харьковской области, уже поступили.

«Такая мощная и системная работа по укреплению первичного звена медицины впервые проводится в Украине. Уверена, что Харьковская область готова качественно имплементировать реформу Президента, ведь мы понимаем ее важность и хотим изменений», - подчеркнула Юлия Светличная.

На предприятия Харьковской области возвращаются рабочие и инженерыХарьковская область является промышленно развитым регионом Украины, где производство растет непрерывно уже два года подряд. На харьковских заводах создано почти четыре тысячи рабочих мест.

"Сейчас рост составляет более 6%, а в машиностроении - почти 10%, и такая динамика уже обеспечивает положительный финансовый результат, - подчеркнул директор Департамента социальной защиты населения облгосадмиистрации Юрий Шпарага. - И главное - на предприятия начали возвращаться рабочие и инженерные кадры. В прошлом году численность работников в промышленности начала расти, в течение 2017 года в промышленности создано около 3,7 тысячи новых рабочих мест".

Калуську ТЕЦ модернізують за 1,45 млрд грн.Кабінет Міністрів почав процес узгодження реконструкції Калуської теплоенергоцентралі (Калуш, Івано-франківська обл.) вартістю 1,44 млрд грн., передають Наші гроші.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості внесло до порядку денного урядового засідання проект розпорядження Кабміну про схвалення техніко-економічного обґрунтування реконструкції Калуської ТЕЦ.

В пояснювальній записці Міненерго вказало, що Калуська ТЕЦ є основним джерелом електроенергії для м. Калуш, але її ресурс відпрацьований, а обладнання морально та фізично застаріло. Також ТЕЦ входить до складу «Остров Бурштинська ТЕС», що працює паралельно з Об’єднаною енергосистемою країн Європи – UCTE. Тому реконструкція ТЕЦ доцільна з огляду на можливе збільшення експорту електроенергії до Євросоюзу.

ТЕО реконструкції було розроблено Донецьким проектно-розвідувальним та науково-дослідним інститутом «Теплоелектропроект» ПАТ «Донбасенерго» та рекомендоване до схвалення ДП «Укрбуддержекспертиза». Загальна вартість реконструкції визначена в 1,44 млрд грн. в цінах серпня 2017 року. З цієї суми 257,50 млн грн. заплановано направити на будівельні роботи, 912,83 млн грн. – на обладнання, ще 271,76 млн грн. – на інші витрати.

Ryanair закупает новые Boeing для рейсов из Украины

Ryanair закупает новые Boeing для рейсов из Украины

Авиакомпания Ryanair в августе получит новые самолеты Boeing для выполнения рейсов из Украины, которые стартуют в октябре 2018 года. Об этом рассказал исполнительный директор (CEO) авиакомпании Ryanair Майкл О'Лири.

"У нас средний возраст самолетов около 5 лет. А сейчас мы закупаем у Boeing как раз под Украину новые самолеты, они приедут где-то в августе. Украина будет иметь новейшие и самые широкие суда, кстати, у них будет больше места для ног", - сказал О'Лири.

Он добавил, что "с собой на борт можно взять в качестве ручной клади две сумки, вторая сумка бесплатно идет в трюм. Также на борту можно приобрести закуски, однако цены будут конкурентными".

Как сообщалось, представители ирландского лоукост-перевозчика Ryanair 23 марта 2018 года подписали договоры о сотрудничестве с руководством аэропортов "Борисполь" и "Львов", полеты стартуют с 15 октября 2018 года.

Ирландский лоукост-перевозчик Ryanair открывает 10 направлений из Киева и еще 5 со Львова.
Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 244 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments