Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У, хфошизды-жЫдобандеры: У Львові представили унікальну виставку реліквій єврейського світу Галичини


Реліквії єврейського світу Галичини представили у Музеї етнографії та художнього промислу Львова.

Виставка присвячена 85-річчю від першого показу цих шедеврів, повідомляє Укрінформ.

Чимало експонатів присвячені Песаху – єврейській Пасці, початок якої цього року припадає на 30 березня. Тут і посуд для пасхальної вечері – Седера, і унікальна «писанка» із текстом «Гатікви», ізраїльського гімну. Її старовинні майстри зуміли помістити у пляшку.

«В експозиції присутній увесь спектр єврейського мистецтва Галичини. Багато унікально збережених речей. Виставка поділена тематично і розміщена у п’яти залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Загалом, це кілька сотень предметів, які мають викликати певні рефлексії у відвідувачів і допоможуть сповна зануритися у цю епоху та єврейський світ Галичини», – зазначила куратор виставки кандидат історичних наук Людмила Булгакова.

За її словами, перша масштабна виставка, якій присвячена нинішня подія, відбулась у 1933-у році. Її основою стала приватна колекція відомого юриста та етнографа Максиміліана Гольштейна. Наступного року у Львові ним же був створений приватний Єврейський музей, але Друга світова війна внесла «корективи» у його діяльність. Врятувати збірку в роки німецької окупації вдалось завдяки відомим українським діячам. Згодом радянська влада націоналізувала безцінну колекцію і передала її у Промисловий музей, тепер - Музеї етнографії та художнього промислу.

У Львові представили унікальну виставку реліквій єврейського світу Галичини / Фото: Галина Терещук/radiosvoboda.org

Як зазначали організатори виставки, на часі – відновлення єврейського музею в обласному центрі. Його основою могла б стати збірка Музею етнографії, експонати з інших музеїв та сімейних колекцій.
Tags: Галичина, виставки, евреи, иудеи, коллекции, культура, мистецтво, музеи, наследие, національні меншини, реликвии, спадщина, этностиль
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment