Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У Львові тисячі людей разом заспівали Гімн України (відео)

У Львові тисячі людей разом заспівали Гімн України

На площі Ринок у Львові кілька тисяч людей разом виконали Гімн України. Таким чином відзначили 153-річчя з дня першого публічного виконання пісні "Ще не вмерла Україна", яка стала одним із символів нашої держави, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Уже стало традицією міста Львова щороку спільно зі студентами, молоддю, громадськими організаціями, активістами, пластунами збиратись на цій площі і спільно виконувати повну версію Державного Гімну України. Сьогодні було десь 3-5 тис наших студентів, молоді, представників громадських організацій, які виявили ініціативу і долучились до цієї акції», - розповіла Марія Пилипчук, в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР.

За її словами, цього року до події також виготовили прапор довжиною 18 м.

У виконанні Гімну взяли участь вокалісти Львівського муніципального хору «Гомін» спільно з молоддю – студентами, курсантами і пластунами, представниками громадських організацій та влади, мером Львова і працівниками мерії, освітянами й духовенством.

Довідково. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

15 січня 1992 року музичну редакцію національного гімну затвердила Президія Верховної Ради України.


Tags: Львів, акции, гимны, флеш-моб
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments