Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Нова пісня на вірші Шевченка від "Піккардійської Терції" (відео)

Вокальна формація «Піккардійська Терція» з нагоди дня народження Тараса Шевченка презентувала пісню на його вірші «Ой по горі роман цвіте».

«Піккардійська Терція» презентувала нову пісню на вірші Шевченка

На музику поезію Кобзаря поклав відомий український ведучий і шоумен Ігор Пелих, який загинув у ДТП в 2009 році, повідомила кореспондентові Укрінформу повідомила прес-менеджер «Піккардійської Терції» Галина Гузьо.

«Історія появи пісні «Ой по горі роман цвіте» на слова Тараса Шевченка та музику Ігоря Пелиха в репертуарі вокальної формації «Піккардійська Терція» тривала майже 20 років. Вперше акапельний колектив почув її у 1994-му - на фестивалі «Доля» в Чернівцях у виконанні гурту «Нічлава Блюз». Самі ж піккардійці почали виконувати на сцені «Ой по горі роман цвіте» у 2013-му. А торік восени ця пісня увійшла у 15-ий альбом «Терції» «Лети...», реліз якого відбувся напередодні 25-річчя формації», - зазначила Гузьо.

Аранжування зробив один із вокалістів «Піккардійської Терції» Андрій Капраль.

«Пригадую, ця пісня одразу запала мені в душу. Тоді, у 1994-му, ми не знали, що на музику вірші Шевченка поклав Ігор Пелих. Вже пізніше, у 2000-их, лідер гурту «Нічлава Блюз» Андрій Підлужний розповів про цей цікавий факт. А сам Ігор, помітивши, що пісня зачепила мене, тоді сказав: «Чуваки, якщо хочете - можете співати її». Я запам'ятав собі то і завжди хотів зробити аранжування. І якось навіть почав, та потім чомусь відклав на певний час. Згодом випадково знайшов ноти - і за два дні дописав усе, чого бракувало. Потім зрозумів, що ця пісня просто мала дозріти», - розповів Капраль.

Водночас він зауважив, що мелодія, яку створив Ігор Пелих, написана у Шевченковому стилі.

«Композитор дуже глибоко та вдало відчув слово Шевченка: одразу перед очима виникає ота Шевченкова хата, Центральна Україна... Відомо, що сам Шевченко любив співати, мав гарний голос, тож я, коли писав аранжування, уявляв, як би «Ой по горі роман цвіте» міг заспівати сам Кобзар. Намагався наблизитися до фолько-класичного бачення, до стилю Леонтовича, звісно, осучаснивши звучання, додавши нових акордів», - додав Капраль.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2017 року, згідно з Указом Президента України про відзначення державними нагородами з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, учасникам вокальної формації «Піккардійська терція» було присвоєно звання заслужених артистів України.


Відео: Піккардійська Терція
Tags: Шевченко, ансамбли, видео, українське, українські пісні, хор
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment