Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як гаспадін Онотолє допомагав нашим ворогам українську армію нищити

Гриценко і «Радіан», або як стратегічне озброєння здали на металобрухт

Ставленик колишнього Міністра оборони України Анатолія Гриценко, директор ДП КРЗ «Радіан» продав стратегічне військове озброєння, БМ ПТРК 9П133 «Малютка-П» та БМ ПТРК 9П137 «Флейта», на металобрухт.

image

Бойова машина 9П137 на базі броньованої развідчо-дозорної машини БРДМ-2. Базове озброєння — протитанкові ракети 9М17П «Флейта». 9П137 здатна виконувати запуск ракет зі швидкістю 2 постріли за хвилину. Час приведення у бойвое положення — 20 секунд. Загальний боєкомплект — 8 ракет. Бронебійність кожної ракети — 500..650 мм.

image

Бойова машина 9П133 на базі броньованої развідчо-дозорної машини БРДМ-2. Базове озброєння — протитанкові ракети 9М14П «Малютка-П». Загальний комплект — 18 ракет. 6 ракет розміщено на пусковій установці, решта боєкомплекту зберігається всередині машини. 9П133 здатна виконувати запуск ракет зі швидкістю 2 вистріли за хвилину. Час приведення у бойове положення — 20 секунд. Кожна ракета має бронебійність 520 мм

Важко оцінити маштаби цієї оборудки. Навіть середні розцінки на БУ БРДМ без ракетного комплексу вражають.image


image

Якщо ця техніка вам не здається дуже сучасною, нагадаю із яким супер-озброєнням ми відбивали атаки сепаратистів усього півтора роки тому під Маріуполем!image

Але повернемось до «Радіану» та Анатолія Гриценка. ДП КРЗ «Радіан» — закрите державне підприємство, що спеціалізується та ремонті та технічному обслуговуванні машин та устаткування спеціального призначення. Як і личить об’єкту закритого типу, про діяльність КРЗ «Радіан» відомостей у відкритому доступі майже немає, окрім декількох скандальних статей, з яких і почалось наше розслідування.

Власне першим увагу привернуло ітерв’ю із заступником Міністра оборони, на той час — Анатолія Гриценка, В’ячеславом Кредісовим, що з’явилось у виданні «Дзеркало тижня» 6 березня 2006 року. Повний матеріал можна почитати за посиланням, а нас наразі найбільше цікавить ось цей абзац:

Візьмімо, приміром, державне підприємство «Радіан». Це місто Київ, лівий берег Дніпра, приблизно дев’ять гектарів землі, виробничі корпуси. Завод спеціалізується на ремонті й обслуговуванні сучасних зенітно-ракетних комплексів «С-300». Тобто справжнісіньке військове підприємство. Але за фінансовими показниками — зі стійкою тенденцією до розвалу. Видається наказ міністра оборони про призначення нового керівника, готуються рішення, спрямовані на оздоровлення підприємства. І раптом з’являється група людей на чолі з якимось паном Бібіком, які заявляють: «Це не ваш завод, він буде наш, і чому це ви, не узгодивши з нами, призначаєте керівника? Ми вам самі скажемо, хто буде директором, тому що в нас є свої плани на цю територію та на ці споруди»

Пропустимо поки частину про те, як саме Міністерсвту оборони вдалося зберегти контроль над «Радіаном», зазначимо лише, що КРЗ залишився у відомстві МО, а посаду директора таки обійняла призначена Гриценком людина, і перестрибнемо у 2009 рік. Якраз тоді з’явилась нова скандальна стаття, пов’язана із виявленням КРУ на «Радіані» «порушень на загальну суму 4,085 млн гривень» Докладніше читайте тут.

До цієї статті ми теж ще повернемось трохи згодом, а поки зосередимо увагу на тому, що перевірка КРУ проводилась «за період з 1 січня 2007 по 1 березня 2009 року». Нагадую, що Анатолій Гриценко обіймав посаду міністра аж до грудня 2007, тобто мінімум 12 місяців «не помічав» оборудок на «Радіані», за контроль над яким так боровся. Але, погодьтесь, тут ще замало підстав для гучних обвинувачень, тому ми копаємо далі.

По факту виявленої нестачі КРУ передало метаріали ревізії до віськової прокуратури Дарницького гарнізону, а до адміністративної відповідальності було притягнуто «посадову особу об’єкту контролю». У реєстрі збереглось відповідне рішення:image


image

Таємничою особою виявився пан Чернуха — ТВО ДТ КРЗ «Радіан», за сумісництвом власник та керівник ТОВ «Партнер-Україна», одним із видів діяльності якого є між іншим і посередництво у продажі металів.image


image

Реєстраційну інформацію по ТОВ  «Партнер-Україна» можна переглянути на сайті мінюсту: usr.minjust.gov.ua за ідентифікаційним кодом юридичної особи. Між іншим, зверніть увагу, як саме Чернуха отримав посаду на «Радіані»! Міністром оборони на той час ще Анатолій Гриценко

Показово, що Чернуха,за продаж важкого озброєння на металобрухт, а по суті розкрадання військового майна у особливо великих обсягах, відбувся усього лише штрафом у розмірі 1170грн!image


image

Далі справу зам’яли, і для Гриценка, що на той момент вже не обіймав посаду міністра, скандал минувся без наслідків. Проте громадянам України пощастило значно менше. Усього за п’ять років на території нашої країни вибухнув збройний конфлікт, у якому проросійські терористичні угрупування не соромились використовувати важке озброєння, яке містичним чином знаходилось мало не у закинутих копанках.

Звичайно, ми можемо лише припускати, що «металобрухт» Гриценка потрапив саме на Донбас, а не у Сомалі чи Палестину. Проте, у будь-якому разі ці установки не потрапили до української армії, де б могли зіграти, нехай не ключову, але дуже важливу роль. Дуже сподіваюсь, що цими фактами найближчим часом займуться відповідні органи і Гриценко щонайменше понесе відповідальність за злочинну бездіяльність та співучасть у розкраданні державного майна. Хоча б особисто я судив його за державну зраду.

P.S. У ході розслідування по «Радіану» знайшлось ще багато цікавого. Тому слідкуйте — викладатиму матеріал порціями по мірі опрацювання. Без широкого розголосу і пильного контролю громадськості злочинці знову можуть уникнути заслуженого покарання — отже репости обов’язкові.

Блог незалежного журналіста
Tags: Гриценко, ЗСУ, военная техника, воры, гниди, зрадофилы, компромат, распил, хищения
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments