Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

У чому секрет популярності вишиванок

У чому секрет популярності вишиванок

Останнім часом популярність цього, здавалося б, етнічного атрибута значно зросла і продовжує бити рекорди.

Причин для цього багато: від розмаїття представлених моделей до завзяття підкреслити власну приналежність до українського народу. Крім того, завдяки білому кольору основи сорочки вишиванка дуже гармонійно поєднується з різними предметами гардеробу. Переваги даного предмета гардероба наступні:

 • універсальність відтінків;

 • наявність власної історії;

 • символічність;

 • етнічні витоки;

 • широка комбінаторика.

Вишиванки сьогодні купують в торговельних центрах, в інтернеті і навіть у індивідуальних продавців, які самостійно виготовляють сорочки на замовлення клієнта. Вартість одного примірника може змінюватись залежно від матеріалів, складності та обсягу роботи, а також інших чиників. Якщо ви плануєте покупку, розраховуйте, що стартова ціна непоганої сорочки – 500 грн.

Як вибирати вишиванку?

Придбання такого предмета гардеробу – досить складний процес, адже ця річ – не просто елемент одягу, а й елемент культури власного народу. У питанні вибору вишиванок дуже важливо розуміти, що кожна деталь має свій сенс. Добирати сорочку необхідно індивідуально під кожну людину. Звертайте увагу на такі параметри:Орнамент – основна «родзинка» вишиванки. Кожний колір нитки і кожен завиток розшифровується певним чином. Пам'ятайте про символи під час вибору і консультуйтеся з продавцем.

Розмір сорочки має величезне значення, адже саме він впливає на те, як виглядатиме виріб на вас. Вишиванка розмір у розмір – це завжди правильний вибір, проте останнім часом особливої популярності набули моделі «oversize».

Елементи пошиття: форма рукавів, комір, наявність гумок на рукавах і талії. Вибір у цьому випадку суто індивідуальний. Пам'ятайте тільки, що кожна така деталь впливатиме на те, як вишиванка на вас сидить.

Грамотний продавець обов'язково підкаже, як зробити вибір для кожного члена сім'ї і які варіанти підійдуть покупцям різного віку, кольору очей, іншої життєвої позиції. Оскільки цей елемент гардеробу найчастіше шиється на замовлення, ваша сорочка, швидше за все, буде унікальною. Але ж як чудово мати універсальну і красиву вишиванку, яка несе в собі високий сенс, якщо така є тільки у вас.Як часто носити вишиванку?

Чому в сучасному світі часто прийнято вважати, що сорочки-вишиванки – це деталь урочистої події, свята, народних гулянь. Однак, крім того, що цей предмет гардеробу підкреслює етнічну приналежність володаря, він є і досить зручним для носіння елементом одягу. Якщо надіти таку сорочку з джинсами, ваш образ буде доречним як на вулицях міста і гучній вечірці, так і на літньому пікніку. У свою чергу, з класичною спідницею вишиванка формує діловий і класичний ансамбль.

По власну сорочку вирушайте до майстрів і крамниць. Гайда до купівель!


Tags: вбрання, вишиванки, дизайн, зроблено в Україні, мода, одяг, популяризация Украины, традиции, українське, этностиль
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments