Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 234 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

В минулому році до країн Європи Україна експортувала майже 13 тис тонн печиваУ 2017 Україна експортувала до Європи майже 13 тис. тонн печива, повідомляє Agravery.

Серед поціновувачів українського продукту виявилися такі країни як Велика Британія, Румунія, Латвія.

Інші кондитерські вироби, але без вмісту какао, частіше купували Польща, Литва і Німеччина. До цих країн було експортовано 12,3 тис. тонн.

Найбільше український шоколад споживали мешканці Угорщини — аж 748 тонн. Трохи меншу популярність серед європейців мають українські вафлі, печиво і варення, але все одне - мають попит.

ПриватБанк за месяц получил больше миллиарда прибыли

ПриватБанк за месяц получил больше миллиарда прибыли

ПриватБанк за январь 2018 года получил прибыль 1 млрд 105 млн гривень. Об этом говорится в пресс-релизе.

Как сообщила пресс-служба банка, прибыльная работа является стратегической задачей банка на текущий год, по итогам которого банк планирует получить не менее 4 млрд грн прибыли.

"Сегодня главная цель - не только прибыльная работа банка, а прежде всего возвращение активов банка в Украину и в Украине", - отмечает пресс-служба ПриватБанка.

Банком проводится работа и расследования, направленные на возвращение государственных средств, потраченных на восстановление капитала после национализации банка. В банке напомнили, что бывшими собственниками и топ-менеджментом в свое время были выведены миллиарды долларов, что создало критическую угрозу интересам кредиторов и вкладчиков ПриватБанка. Вместе с Национальным банком Украины и признанными во всем мире компаниями ПриватБанк прорабатывает эти вопросы и отчитывается обществу.

"Мы хотим понимания относительно необходимости проведения этой непростой работы в банке и избежания публичного манипулирования недостоверной информацией относительно процесса расследования как в заявлениях политиков, так и общественных деятелей с привлечением журналистов. Политика в мире в отношении банковской тайны меняется - не может быть тайны относительно мошеннических действий, которые представляют угрозу общественным и государственным интересам", - отмечают в банке.

По сообщению пресс-службы банка, факты утечки и раскрытия банковской тайны как самому банку, так и со стороны тех, кто способствовал ее обнародованию, будут должным образом расследованы и оценены, сейчас проводится соответствующее служебное расследование.

Українець розробив систему моніторингу клімату яка працюватиме на Міжнародній космічній станціїМонітор, який розробив українець, незабаром буде доставлений на МКС у ракеті Ілона Маска.

Українці і зараз вносять вагомий вклад у світову космічну індустрію. Один із них – Павло Кочкін, 34-річний науковець, що проживає у Норвегії.

Кочкін переїхав до Норвегії в 2014 році для роботи над створенням амбітного проекту вартістю $40 млн – монітору, який відстежує взаємодію атмосфери і космосу. Це мобільна обсерваторія для Міжнародної космічної станції. І що цікаво – цей монітор буде доставлено на МКС за допомогою компанії Ілона Маска Space X.

Під час запуску, який заплановано на квітень, ракета Falcon 9 доставить систему моніторингу клімату, розроблену командою Кочкіна. Пристрій буде прикріплено до зовнішньої частини МКС. Його основна мета – спостерігати за верхніми шарами атмосфери та їх взаємодією з відкритим космосом.

Команда в складі більш як 1000 вчених з Данії, Польщі, Італії, Іспанії та інших країн працює над системою моніторингу з 2010 року. У 2014 році до них приєднався Кочкін.

Він переїхав з України до Нідерландів, щоб отримати ступінь PhD в галузі електротехніки в Технологічному університеті Ейндховена. Після отримання ступеня його запросили приєднатися до дослідницької групи в Бергені. Основним напрямком його діяльності є блискавки та спричинювані ними електромагнітні явища.

На практиці дослідження Кочкіна застосовуються в авіації.

- У співпраці з Airbus ми відправляємо літаки прямо всередину сильної грози для вивчення ефектів, які виникають, коли блискавка влучає по літаку, – каже він.

Загалом українська діаспора в Норвегії нараховує близько 5000 осіб.

Педагогам станет выгодно работать с детьми-инвалидамиПравительство установило доплату 20% педагогическим работникам и помощникам воспитателей за часы работы в инклюзивных классах (группах) в учреждениях дошкольного, общего среднего, внешкольного, профессионально-технического и высшего образования.

Соответствующее постановление Кабмин принял для мотивации педагогов работать в инклюзивных классах.

Кроме того, Кабмин установил 20% доплату учителям подготовительных классов за классное руководство и 15% за проверку тетрадей и письменных работ.

Постановление Кабмина №1096 от 25 августа 2004 года предусматривает доплату учителям 1-4 классов учреждений общего среднего образования за классное руководство и проверку тетрадей, но такие доплаты не предусмотрены для учителей подготовительных классов.

Инклюзивное образование - это совместное обучение и воспитание детей с ограниченными возможностями здоровья и детей, не имеющих таких ограничений.

На Одещині створили новий агрокластер «Фрумушика-Нова»На південному заході регіону змінюють підхід до розвитку територій: голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов підписав розпорядження про запуск агрокластеру «Фрумушика-Нова». Протягом трьох років пілотний проект будуть втілювати у Тарутинському районі.

Про це повідомила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, передає прес-служба Одеської ОДА.

- В Одеській області запустили агрокластер Фрумушика-Нова, який стане центром екологічного та сільського туризму. Завдяки пілотному проекту ми зможемо зберегти культурну та природну спадщину регіону. Окремий акцент – розвиток сільського господарства, тваринництва і стимулювання до індивідуального підприємництва. Це дасть можливість реалізувати ресурсний, економічний та соціальний потенціал Тарутинського району, — зауважила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Зазначимо, ідея кластерного розвитку закладена у Стратегічному плані дій Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки. Науковці підготували техніко-економічне обґрунтування проекту. На думку експертів, ініціатива є унікальним прикладом співпраці органів влади, бізнесу та науки, що є запорукою успішної кластерної моделі.

Планується, що на території агрокластеру буде реалізована ціла низка важливих заходів. Зокрема, передбачено створення науково-дослідного центру. До його складу увійдуть представники провідних вищих навчальних закладів Одеси. Окремо, розвиватимуть нові види промислової та сільськогосподарської діяльності. Наприклад, через зміну клімату виникла можливість вирощувати лаванду. На місці організують її переробку, а в період цвітіння – екскурсії на лавандові поля.

Окрему увагу приділятимуть розвитку міжнародного співробітництва – зокрема, йдеться про співпрацю з італійськими та німецькими підприємствами, а також з Академією наук Молдови. Очікується, розвиток агрокластеру сприятиме збільшенню інвестицій та формуванню сучасної структури економіки Одеської області.

Нафтогаз в январе обеспечил около 12% доходов госбюджетаКомпания "Нафтогаз Украины" в январе 2018 года оплатила 6,6 млрд грн налогов, что составляет около 12% поступлений государственного бюджета. Об этом сообщается на сайте "Нафтогаза".

Также отмечается, что "Нафтогаз" остается крупнейшим налогоплательщиком в Украине.

"Группа "Нафтогаз" остается крупнейшим налогоплательщиком в Украине. По результатам 2017 года фактический совокупный размер налоговых и дивидендных платежей группы в государственный бюджет составил 107,3 млрд грн", - отметили в компании.

У 2017 році з України експортували 347 тонн виноградних равликівУ 2017 році з України експортували 347 тонн виноградних равликів (Helix Pomatia) на $360 тисяч.

Всі партії равликів, крім 5 тонн для Польщі, були поставлені в Латвію, повідомляє Agravery.

Один кілограм українських равликів продавався на експорт по $1-1,3. У порівнянні з 2016 роком ціни на українські равлики трохи виросли.

Покупцями наших равликів були три компанії з Латвії: Gardumeli, Gaventa, Baltic SnailS і польський Atlas. У Латвії та Польщі українські равлики доводять до стадії готовності — начиняють спеціальними соусами і маринадами. Далі, вони фасуються під брендом східноєвропейського переробника і продаються в країнах Західної Європи. Україна продає равликів в п’ять разів дешевше ціни, за яку перероблені равлики з Латвії відправляються в Лондон.

У київських супермаркетах теж можна знайти українських равликів вже готових до вживання. Вартість одного кілограма — від 120 гривень. Всього, на даний момент, в Україні працює десять равликових ферм.

Westinghouse уже на 6 из 15 энерговлоков украинских АЭС

Westinghouse уже на 6 из 15 энерговлоков украинских АЭС - отчет Госатома

Ядерное топливо производства американской компании Westinghouse, которое заместило российское топливо ТВЭЛ, используется уже на 6 из 15 энергоблоков, которые эксплуатируются на украинских АЭС.

Об этом говорится в обнародованном 15 февраля публичном отчете Государственной инспекции ядерного регулирования Украины относительно проведенных в 2017 году мероприятий, результатов выполнения задач, использования средств государственного бюджета.

"По состоянию на 1 января 2018 года ядерное топливо производства компании Westinghouse эксплуатируется на энергоблоках №2, №3 ЮУАЭС и №1, №3, №4, №5 ЗАЭС", - говорится в отчете.

Как сообщалось, Westinghouse выступает поставщиком топлива для Украины, начиная с 2005 года, когда первые шесть сборок были загружены в третий энергоблок Южно-Украинской АЭС.

Украина входит в первую десятку государств с развитой ядерной энергетикой. На четырех АЭС эксплуатируются 15 энергоблоков мощностью 13 835 МВт, которые обеспечивают производство почти половины всей электроэнергии нашего государства.

Крюківський вагонобудівний завод в січні у 2,3 рази збільшив виробництво вантажних вагонівПро це йдеться у звіті підприємства, переданому до міськвиконкому Кременчуцької міської ради, передає КРЕМЕНЧУГ TODAY.

Так за січень цього року КВБЗ збільшив випуск вантажних вагонів у 2,3 раза порівняно з відповідним періодом 2017 року – до 273 одиниць. Протягом січня 2018 року завод модернізував п’ять вагонів метро.

Нагадаємо, Крюківський вагонобудівний завод в 2017 році порівняно з 2016 роком збільшив випуск вантажних вагонів на 28%, або на 437 штук – до 2013 одиниць, та у 5,5 більше пасажирських вагонів – у 2017 році крюківські вагонобудівники виготовили 50 пасажирських вагонів, а роком раніше – 9 одиниць.

В Дрогобыче открыли современный Центр предоставления админуслуг

В Дрогобыче открыли современный Центр предоставления админуслуг

В городе Дрогобыч Львовской области открыли современный Центр предоставления административных услуг, помощь в разработке и внедрении новой функциональной модели ЦПАУ, в его оснащении предоставили в рамках Программы Европейского Союза. Об этом сообщили в Дрогобычской городской раде.

Отмечается, что помощь в разработке и внедрении новой функциональной модели ЦПАУ, оснащении Центра мебелью и современной техникой со специализированным программным обеспечением громаде Дрогобыча предоставили в рамках Программы Европейского Союза «ЦПАУ как инновационный инструмент взаимодействия власти и громады».

Отныне дрогобычане смогут получать качественные административные услуги на европейском уровне.

За січень 2018 року експорт українського цукру зріс на 64%


Фото: Latifundist.com

За січень 2018 року виробники експортували 76,4 тис. тонн цукру, що на 64% більше, ніж попереднього місяця, повідомляє Agravery.

- Основні поставки здійснювались до Туреччини (25%), Узбекистану (23%) та Лівії (15%). Також, продовжились відвантаження і до Шрі-Ланки — 7,2 тис. тонн, — прокоментувала провідний спікер Sugar World 2018 Руслана Бутило.

За її словами, експорт цукру за вересень-січень 2017/2018 МР становить 250,06 тис. тонн, що майже вдвічі менше показника минулого року.

За аналогічний період минулого року було експортовано 409,7 тис. тонн цукру. Як бачимо, цьогорічний показник майже вдвічі нижчий — 250,06 тис. тонн. Це пов’язано з несприятливою кон’юнктурою на світовому ринку та певним профіцитом, що утворився через перевиробництво цукру в Індії та Бразилії, — зазначила керівник аналітичного відділу.

Для того, що мінімізувати ризики при профіциті, потрібно диверсифікувати виробництво, як в ключі побічної продукції, так і через підвищення доданої вартості цукру. Наприклад, можна переходити на виробництво біопалива, або ж гранулювати жом і продавати мелясу. Ще одним варіантом є виробництво цукру в дрібному фасуванні, на який є попит в цілому ряді країн.

Така “біоетанольна схема” абсолютно не нова і працює в багатьох країнах. Яскравим прикладом є Бразилія — світовий лідер цукрового ринку. Коли ситуація з цінами на ринку цукру стає критичною — цукрові заводи переробляють більшу частину тростини на біоетанол, таким чином зменшуючи пропозицію цукру. Така дія, в свою чергу, впливає на ціни, формуючи більшу прибутковість цукрового виробництва, — пояснила Бутило.

Як українські виробники диверсифікують виробництво та чи необхідно розвивати біопаливний напрямок говоритимуть на ІІ Міжнародному конгресі для виробників та переробників цукрового буряку Sugar World 2018, який відбудеться 1 березня.

Черкасчина будет поражать Тясминским каньоном

Черкасчина будет поражать Тясминским каньоном

Тясминский каньон в этом году планируют превратить в туристическую жемчужину Черкасской области за более 7,3 млн грн.

Проект регионального развития "Развитие и обустройство туристического объекта "Тясминский каньон" в г. Каменка будут воплощать за счет средств государственного бюджета, полученных от Европейского Союза, сообщает Департаменте регионального развития Черкасской облгосадминистрации.

Как отмечается, этот проект вошел в число 25 победителей конкурсного отбора и стал вторым по программе регионального развития "Развитие туризма". В целом же со всей Украины в конкурсе участвовали 506 проектов. От Черкасской области - 19.

Отбирали проекты по пяти программам регионального развития: "Инновационная экономики и инвестиции", "Сельское развитие", "Развитие человеческого потенциала", "Развитие туризма" и "Всеукраинская солидарность". В общем Комиссия по отбору проектов регионального развития распределила более 236 млн грн.

Над "туристическим" проектом работали специалисты Департамента регионального развития ОГА совместно с Черкасскимй агентством регионального развития, Черкасским подразделением "Центра развития местного самоуправления" и Каменской городской объединенной территориальной громадой.

Моторвагонне депо Львів у січні вдвічі перевиконало план


Капітально відремонтований електропоїзд ЕР9т Фото: Укрзалізниця

У січні 2018-го року у моторвагонному депо Львів відремонтували поточним ремонтом (ПР-2 та ПР-3) 4 секції електропоїздів, що на дві одиниці більше від запланованої кількості, передає медіацентр “Магістраль”.

У минулому році в підрозділі було відремонтувано поточним ремонтом 23 секції електропоїздів. Це на шість одиниць більше від запланованого.

Під час ремонту замінювалися колісні пари, тягові двигуни, перевірялася справність окремих апаратів та вузлів, відновлювався інтер’єр та зовнішній вигляд вагонів.

Аграрный экспорт в ЕС вырос на 40%По итогам девяти месяцев 2017-го рост аграрного экспорта в ЕС составил 39,7% (с 2,88 млрд до 4,03 млрд долл.), удельный вес европейского рынка увеличилась с 27,74 до 31,15%.

Об этом в интервью для DT.UA сказал первый заместитель министра агрополитики Максим Мартынюк. По его мнению, квоты не определяющий параметр нашей торговли с ЕС.

"Мед — пример того, как украинские производители многократно перекрывают выделенную квоту в 5400 т. Я убежден, что ключ к экспорту в Европу лежит в кармане небольших, но высокоэффективных и высокотехнологичных производителей. Наша основная экспортная позиция — зерно — в таких объемах Европе не нужно. Но зато, например, продукт глубокой переработки кукурузы — лизин, используется в кормах в качестве добавки, наверное, гораздо более востребован. Также фактически неограниченный потенциал есть у органики", — отметил заместитель министра.

У 2018 році почнеться масштабне відновлення Київського іподрому


Фото: ippodrom.pp.ua

У Київського іподрому є всі шанси повернути собі популярність місця для сімейного відпочинку та центру проведення кінноспортивних змагань міжнародного рівня, передає ProfiDOM.

Навесні 2018 року, почнуться роботи по відновленню конкурного поля – спеціального відкритого майданчика для подолання кіньми перешкод, облаштування місць і навісів для комфортного розташування глядачів, косметичного ремонту вбиралень, установці пунктів швидкого харчування тощо.

В минулому році за кошти міського бюджету було відремонтовано асфальтне покриття частини території іподрому, закуплена спеціальна техніка.

Разом з тим, актуальним залишається питання реставрації головного корпусу та впорядкування території. З цією метою на розробку науково-проектної документації по реставрації об’єкта в спеціальному фонді бюджету столиці передбачено 2 мільйони гривень.

Новые погоны и калина на рукаве: Кабмин утвердил новую форму для спасательных службКабинет министров Украины утвердил новую форму для рядового и командного состава службы гражданской защиты Госслужбы по чрезвычайным ситуациям.

В частности, сотрудники службы обязаны носить фетровые шляпы темно-синего цвета, кепки и шапки-фески. Также в гардеробе спасателей появятся утепленные куртки темно-синего цвета из плащевой ткани, свитера, кители, полухлопковые штаны, рубашки голубого цвета и плащи-накидки.Кроме этого в районе груди у спасателей будет нашивка с надписью "ДСНС" и "Ukrainian rescuer", на рукаве - нашивка в виде флага Украины и веточки калины. Кроме этого на погонах теперь будут размещаться изображения веточек дуба.

В Дніпрі оновлять матеріально-технічну базу всіх загальноосвітніх навчальних закладівДніпровський міськрада вводить нову програму, яка повинна допомогти школярам в питаннях безпеки і здоров’я. Про це повідомляється в рішенні міської ради, передає dnepr.info.

Проект рішення про впровадження програми «Шкільна парта» в Дніпрі був опублікований міською радою міста. Даний проект спрямований на створення комфортних умов для навчання, які будуть відповідати всім нормам, і сприяти зменшенню захворюваності учнів. Зокрема, буде оновлено матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Основним напрямком програми є заміна застарілих зразків парт і стільців на нові, які будуть захищати дітей від таких захворювань, як сколіоз або остеохондроз.Програма має на увазі обчислення необхідної кількості меблів, яку необхідно замінити, виділення бюджету для її заміни, закупівлю, доставку і установку нових парт і стільців.

Відповідати за виконання програми «Шкільна парта» буде заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Шикуленко О. В.

В Украине создана система мониторинга водных ресурсов

Госводагентство ввело госучет поверхностных водных объектов и программную систему мониторинга водных ресурсов Украины.

В Украине создана система мониторинга водных ресурсов

Об этом во время отчета по результатам деятельности Государственного агентства водных ресурсов Украины в 2017 году заявила председатель ведомства Ирина Овчаренко.

«Еще одна задача - внедрение геоинформационных систем. Она выполнена путем создания двух программных систем, которые в дальнейшем будут между собой интегрированы. Впервые за существование независимой Украины, а если быть точной, впервые за 60 лет, начата работа по ведению государственного учета поверхностных водных объектов с применением современных геоинформационных систем (Геоинформационный портал – ред.). Создана программная система мониторинга водных ресурсов (Мониторинг и экологическая оценка водных ресурсов – ред.)», - заявила глава ведомства.

По словам Овчаренко, Геопортал уже сегодня работает в тестовом режиме, и через сайт Госводагентства доступен всем. Также в ближайшее время для всех желающих станет доступна программа мониторинга.

«В этом задании мы создали инструментарий для управления водными ресурсами и доступ обществу к той информации, которая ранее была труднодоступной даже для специалистов, специалистов отрасли», - подчеркнула глава Госводагентства.

«Укрзалізниця» планує запустити поїзд “П’яти столиць” у 2018 роціУ 2018 році «Укрзалізниця» має намір реалізувати проект залізничного сполучення зі столицями країн Балтії, передає ЦТС.

У керівництві УЗ хочуть, щоб квитки на такий потяг коштували в два рази дешевше, ніж на авіарейси за відповідними напрямками.

“У цьому році ми плануємо сполучення з країнами Балтії (Вільнюс-Рига-Таллінн) через Мінськ. Зараз ведуться активні переговори з білоруськими колегами, так як є потяг Мінськ-Київ, і треба врегулювати, щоб ці маршрути не перекривали один одного. Білоруси хвилюються з цього приводу. Зараз ціна на авіаквиток до країн Балтії становить 2500-3000 грн. на наш погляд, ціна на поїзд повинна бути в два рази дешевше для того, щоб ми могли конкурувати”, – розповів в.о. голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.

Він також нагадав, що у 2018 році ПАТ Укрзалізниця планує запуск поїзда в Словаччину і поїзда Мукачево-Будапешт.

Раніше повідомлялося, що Литовська залізнична компанія Lietuvos gelezinkeliai (Литовські залізниці) підтвердила зацікавленість в реалізації проекту прямого залізничного пасажирського сполучення між Україною та країнами Балтії. Так, 30 листопада на переговорах керівництва ПАТ УЗ і Литовських залізниць обговорювалася можливість запуску поїзда Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига.

Нагадаємо, що в червні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян вперше заявив про можливий запуск ще до кінця 2017 поїзда “п’яти столиць”, який крім Києва, Мінська, Вільнюса і Риги повинен, за задумом, заходити ще й до Таллінна. У перспективі новий поїзд, за словами міністра, міг би бути продовжений до Одеси.

Відзначимо також, що в країнах Балтії, як і в Україні з Білоруссю, залізниця має ширину колії 1520 мм.

Мыколаивские оружейники “разогнали” броневик до 100 км/чУкраина показала на международной выставке “Оружие и безопасность-2017” скоростной броневик БРДМ-НИК весом более 8 тонн. Об этом сообщает пресс-служба “Укроборонпрома”.

"БРДМ-НИК – это фактически новая машина, в которой новый уровень защиты, новый двигатель, новая подвеска, новый роботизированный боевой модуль, новые эргономичные решения, новая защищенная связь. Все это основные составляющие, которые определяют боевую эффективность машины и сейчас все они находятся на высоком уровне", – прокомментировал Александр Швец, директор ГП "Миколаївський бронетанковий завод", на котором и создали броневик.

В “Укроборонпроме” объяснили, что БРДМ-НИК предствляет собой глубокую модернизацию БРДМ-2, состоящего на вооружении Вооруженных Сил Украины. При модернизации основные усилия были сосредоточены на значительном повышении бронирования и повышении ходовых свойств машины.БРДМ-НИК получил усиленную лобовую броню в полностью переработанной фронтальной части, а также элементы навесной защиты. Такие меры позволяют значительно повысить безопасность экипажа и сохранить жизни украинских бойцов.

Новая машина получила значительно увеличенный внутренний объем и роботизированный боевой модуль, который сейчас оснащен крупнокалиберным пулеметом калибра 14,5-мм и пулеметом с калибром 7,62-мм. Использование боевых модулей позволяет, при необходимости, увеличить огневую мощь БРДМ-НИК путем оснащения его 23-мм автоматической пушкой, что значительно расширяет боевые возможности машины. В то же время был проведен целый комплекс работ по установке двигателя от IVECO на 150 л.с. и усилению подвески. Такие меры позволили значительно повысить ходовые свойства машины. БРДМ-НИК, несмотря на вес в 8,2 т разгоняется до 100 км/час.

Кроме того, БРДМ-НИК оснащается новыми цифровыми радиостанциями, которые обеспечивают надежную и защищенную связь.

Садівник із Кропивницького почав вирощувати японську айвуВ’ячеслав Швець із Кропивницького експериментує з вирощуванням айви, або як кажуть по-новомодньому — хеномелес.

За словами садівника, дерево айви може плодоносити до 50 років, культура не боїться перепадів температури та весняних заморозків, повідомляє SuperAgronom.com.

- Посадив культуру у березні, до початку сокоруху. В якості добрива використовував перегній або компост, підмішуючи 150 г суперфосфату і 40 г сірчанокислого калію. Навесні рослину підживлюю азотним добривом. На один кущ використовую 10 л води 100 г нітрофоски, сечовини або аміачної селітри. Восени потрібне фосфорно-калійне добриво — 50 г на 10 л води, — розповідає садівник.

За словами В’ячеслав Швеця, коріння айви йде глибоко в землю, звідки й витягує воду. Урожай дозріває у вересні-жовтні. При цьому, потрібно встигнути зірвати плоди до заморозків.

Перший урожай можна зібрати на четвертий рік. З одного куща виходить в середньому 3–5 кг плодів близько 50 г кожен.

На зиму садівник радить пригинати молоді рослини до землі та накривати гілками хвойних дере, а вже із настанням весняного тепла прибирати гілки, щоб кущі знизу не попріли.

В 2018 году в прокат выйдет украинский фильм "Герой мого часу"

Украинский фильм "Герой моего времени" выйдет в прокат в 2018 году

Госагентство по вопросам кино посмотрело завершенный фильм "Герой мого часу", который выйдет в прокат в этом году. Об этом заявил председатель Госкино Филипп Ильенко, информирует пресс-служба агентства.

"Это - интересный ироничный, сатирический и одновременно печальный авторский взгляд на нынешнее время. Лента выйдет в прокат уже в этом году", - отметил Филипп Ильенко, который поздравил творческую команду фильма.

Лента является полнометражным дебютом режиссерки Антонины Ноябревой. Производство картины осуществила компания "КРЕАТИВ БУТИК ФИЛМС".

Фильм рассказывает историю "маленького человека" - нашего современника, парня "из соседнего двора", который живет в сложном, противоречивом мире и пытается найти смысл своего существования в большом городе.

Государственная финансовая поддержка проекта составляет 7 млн 995, 2 тыс. грн при общей стоимости производства 15 млн 990,4 тыс. грн.

Проект лирической комедии "Герой мого часу" стал одним из победителей девятого конкурсного отбора Госкино. Автор сценария и режиссер - Антонина Ноябрева, продюсеры - Мыкола Конопелько и Анна Паленчук.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 235 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments