Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 233 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

Українська компанія почала експорт електрообладнання до ЄСУкраїнська компанія «С-Інжиніринг» здійснила експорт до Республіки Польщі електророзподільного обладнання, виготовленого за технологією SIVACON S8 ½ ¼ за ліцензією компанії Siemens, повідомляє прес-служба підприємства.

На даний момент вже відвантажено дві партії низьковольтних щитів силового управління двигунами з малогабаритними висувними модулями ½, ¼ Small Unit. Вся продукція виготовлена на виробничих потужностях компанії в Одесі.

Якість продукції «С-Інжиніринг» підтверджено СЄ декларацією відповідності Директивам Європейського парламенту і Ради Європейського Союзу по пристроям низького струму № 2014/35/EU, а також Директиві щодо електромагнітної сумісності 2014/30 / EU.

«С-Інжиніринг» має максимальну глибину виробництва в сегменті преміального електророзподільної обладнання. Це дозволяє нам успішно конкурувати з європейськими виробниками », – повідомив заступник генерального директора« С-Інжиніринг» Олександр Прищепа.

Украина и Китай собираются наладить совместное производство электробусов

Украина и Китай могут наладить совместное производство электробусов

В нашей стране будут производить кузова, а в КНР – электродвигатели, блоки управления и аккумуляторы.

Представители китайской компании Beijing electric power automatic заинтересовались производством электробусов совместно с ООО «Компания ВЕЕМ-Металлавтопром» на базе Стрыйского автобусного завода во Львовской области.

Специалисты компании «ВЕЕМ-Металлавтопром» уже посетили Китай и ознакомились с производством электробусов, - сообщает местное издание Zahid.net. В случае, если удастся достичь договоренностей и начать совместное украино-китайское производство, то скорее всего электробусы будут собирать в Стрые на базе ОАО «Стрий Авто» (Стрыйский автобусный завод).

При этом «Стрий Авто» сможет производить кузова электробусов по чертежам китайских инженеров, а две львовские компании готовы поставлять комплектующие. Китайская компания будет производить электродвигатели, блоки управления и аккумуляторы. Сейчас «Стрий Авто» производит преимущественно пассажирские автобусы среднего класса на шасси грузовиков Mercedes-Benz Vario и автобусы среднего класса «Карпаты».

Укртрансгаз розпочинає реконструкцію компресорної станції «Бар» у Вінницькій областіУкртрансгаз розпочинає активну фазу одного з найбільших інвестиційних проектів модернізації газотранспортної інфраструктури України – реконструкцію компресорної станції «Бар» газопроводу «Союз» у Вінницькій області, повідомляє прес-служба Укртрансгазу.

Проектна вартість будівництва складає понад 79 млн євро, з яких 53,6 млн євро – кредит, наданий німецьким Deutsche Bank AG, а близько 26 млн євро – власні кошти Укртрансгазу.

Компресорна станція магістрального газопроводу «Союз» була введена в експлуатацію у 1979 році і сьогодні є ключовим газотранспортним вузлом, що бере участь в транспортуванні природного газу для потреб українських споживачів та в його транзиті з Російської Федерації до країн ЄС. Цей проект реконструкції дозволить підвищити як ефективність роботи компресорної станції «Бар», так і надійність функціонування української ГТС в цілому. Також буде покращено енергоефективність, зокрема ККД газоперекачувальних агрегатів зросте з 25% до 36%, скоротяться витрати природного газу при транспортуванні, а обсяги викидів вихлопних газів під час роботи станції відповідатимуть європейським екологічним нормам.

Генеральним підрядником проекту є провідна німецька інженерна компанія Ferrostaal Industrieanlagen GmbH. У вересні 2017 року розпочалося постачання й розмитнення в Україні газотурбінних двигунів та основного устаткування для реконструкції компресорної станції «Бар».

Про старт активної фази проекту, етапу будівельно-монтажних і пускових робіт, під час візиту на об’єкт повідомили голова Правління Нафтогазу Андрій Коболєв та т.в.о Президента Укртрансгазу Мирослав Химко, – інформує Департамент корпоративних комунікацій Укртрансгазу.Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України» наголосив, що проект реконструкції на станції «Бар» є пілотним, протягом року планується модернізація ще 5 компресорних станцій із залученням українських та міжнародних партнерів:

Щоб бути конкурентним, потрібно створювати правильні альянси та залучати конкурентних партнерів. Стара ідеологія «моя хата скраю» довела свою неспроможність до існування, саме тому ми прагнемо до співпраці з міжнародними партнерами. На нашу думку, це дозволить зберегти і навіть розширити існуючі ділові відносини, а також створити нові робочі місця в Україні.

Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, висловив підтримку уряду Німеччини щодо прагнення України більше інтегруватися до європейської спільноти і співпрацювати з європейськими операторами ГТС:

Цей проект співпраці в енергетичному секторі має велику стратегічну важливість для наших двох країн. І я сподіваюсь що пілотний проект з реконструкції КС Бар інтенсифікує нашу співпрацю в майбутньому.

В рамках проекту реконструкції КС «Бар» запланована заміна двох наявних газоперекачувальних агрегатів ГТК-10I (№1, 2) на сучасні – типу PGT-25-DLE виробництва компанії General Electric, що мають високі технічні, економічні та екологічні показники. Станцію також оновлять блоком підготовки паливного газу для нових ГПА, новою системою генерації стисненого повітря з ресивером. Також передбачається ряд інших технологічних удосконалень, що підвищать надійність та ефективність всієї системи.

Ми, як оператор ГТС України, бачимо себе невід’ємною частиною єдиної європейської ГТС. КС Бар є одним з найбільших та найпотужніших її об’єктів, а модернізація зробить його ще більш ефективним та екологічним. Ми раді повідомити про завершення етапу виготовлення і затвердження проектної документації та початок робіт з реконструкції, очікуваний термін реалізації яких становить близько 18 місяців, – додав т.в.о. Президента ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» Мирослав Химко.

США дали $250 миллионов гарантий на строительство ядерного хранилища в Чернобыле

США дали $250 миллионов гарантий на строительство ядерного хранилища в Чернобыле

Американская правительственная Корпорация зарубежных частных инвестиций США (OPИC) и украинский НАЭК "Энергоатом" подписали соглашение о страховании политических рисков на сумму $250 млн о строительстве в Украине Централизованного хранилища отработанного ядерного топлива. Торжественная церемония состоялась в среду в Вашингтоне.

"Это дало возможность уменьшить ставку кредитования для Украины, а инвесторам с американского фондового рынка дало гарантии, что они в течение длительного 20-летнего периода будут иметь возможность не только вернуть свои средства, но и стабильно получать прибыль", - прокомментировал подписание соглашения президент НАЭК "Энергоатом" Юрий Недашковский.

После строительства завода в Чернобыльской зоне Украина не будет тратить сотни миллионов долларов ежегодно на отправку и хранение отработанного ядерного топлива на РФ. Кроме того, по словам Недашковского, Украина продолжает тесное сотрудничество с американскими компаниями, и при поддержке Министерства энергетики США достигла существенных успехов и на других направлениях в энергетической сфере.

В этой связи президент OPИC Рэй Вешборн заявил, что американская сторона заинтересована в том, чтобы Украина вступила в фактической независимости в энергосфере.

"Для Соединенных Штатов приятно помогать Украине достичь энергетической независимости, обеспечивая возможности для хранения использованного ядерного топлива в стране", - подчеркнул Вешборн. Он добавил, что отныне обеспечены финансовые гарантии для строительства завода в Украине, который будет хранить отработанное топливо с трех украинских электростанций.Посол Украины в США Валерий Чалый, со своей стороны, подчеркнул, что помощь со стороны американского правительства и строительство завода дает новые возможности для развития сотрудничества с Соединенными Штатами.

"Это огромный вклад в нашу энергетическую безопасность, очень серьезный вклад в наше стратегическое партнерство. Кроме того, мы получаем для людей, которые проживают в непростых условиях в Чернобыльской зоне, рабочие места, получаем дополнительные ресурсы для восстановления экологии и много чего другого в результате реализации этого проекта", - отметил украинский дипломат.

Он подчеркнул, что OPИC принимает решение о страховании только после серьезной экологической и финансовой экспертизы.

"Это означает наличие доверия к тому, что эти средства будут соответствующим образом работать дальше", - подчеркнул посол Украины в США.

Согласно подписанного соглашения, Bank of America/Merrill Lynch организовал размещение облигаций с фиксированной ставкой на фондовом рынке США для заимствования в 250 млн долл. под обязательство страхования рисков со стороны OPИC. Кроме того, украинский "Энергоатом" получит 20-летний кредит на соответствующую сумму.

Фермерське господарство на Миколаївщині вирощує картоплю з кольоровим м’якушемФермерське господарство «Чорнохатово» (Миколаївська область) – єдине в Україні, яке вирощує і реалізує картоплю з кольоровим м’якушем. Основний ринок збуту – Західна Україна, повідомляє AgroTimes.

Господарство виробляє близько 400-500 тонн картоплі з м’якушем білого, жовтого, рожевого і фіолетового кольорів, з них 200-250 тонн – елітна насіннєва картопля і сертифікований насіннєвий матеріал першого і другого покоління еліти. Картопля з кольоровим м’якушем займає 5% від загального обсягу.

Фермери вирощують картоплю методом двоврожайної культури, який дозволяє багаторазово розмножити матеріал. З 1 тонни бульб за два періоди вегетації протягом року «Чорнохатово» отримує 20 тонн картоплі.

З білих сортів культивує сорти Рів’єра, Тирас, Серпанок, Циганочка, Беллороса, Альваро, з кольорових – Гурман, Солоха N, Хортиця N.

Урожайність у господарстві рекордна для південних широт – 25-30 тонн/га. «Чорнохатово» постійно шукає сорти з високою рентабельністю, і кожні два-три роки змінює їх, тому що культивовані вироджуються.

- Ми шукаємо картоплю з високою репродуктивною здатністю, щоб отримувати 40-50 тонн/га, – зазначив Володимир Чорнохатов.

Фермерське господарство «Чорнохатово» планує створити власну селекційну лабораторію, в якій можна було б оздоровлювати насіннєвий матеріал і виводити нові високоврожайні сорти картоплі.

В Украине за 3 года открыли более 800 аптек

В Украине за 3 года открыли более 800 аптек

Инфраструктура украинского аптечного рынка постоянно меняется. Количество торговых точек постепенно увеличивается, в основном за счет открытия аптек при сокращении числа аптечных пунктов. За последние 3 года количество торговых точек в аптечной рознице увеличилось на 825 единиц. По состоянию на начало 2018 года в Украине функционировало 16 200 аптек и 4 300 аптечных пунктов (соотношение аптек и аптечных пунктов составляет 79% на 21%).

Всего в стране насчитывается 20 500 торговых точек. В среднем на одну торговую точку приходится около 2 000 жителей, – сообщает apteka.ua. Больше всего аптек и аптечных пунктов в Днепропетровской, Одесской, Харьковской и Львовской областях. Большинство аптечных сетей, представленных на рынке, являются локальными и охватывают только одну область.

Процесс консолидации аптечных сетей неуклонно продолжается. По итогам III квартала 2017 года топ-100 аптечных сетей по объему аптечных продаж среди юридических лиц в денежном выражении обеспечили 71,2% выручки. Вследствие консолидации розничного сегмента удельный вес небольших аптечных предприятий (имеющих в своем составе до 10 торговых точек) сокращается. Тем не менее они все еще аккумулируют около половины всех розничных торговых точек. Около 20% принадлежат крупным (11–25 торговых точек) и большим (26–50 торговых точек) аптечным сетям.

В Одеській області висадять поля лаванди для промислової переробки і туризмуНа території занедбаного заповідника в Тарутинському районі планується висадити кущі лаванди для промислової переробки і сезонного туризму, повідомляє “Южный курьер“.

Висадкою квітів займатиметься центр етнографічного, зеленого, сільського та сімейного відпочинку “Фрумушика-Нова”.

На думку відомства Одеської області, такий проект допоможе залучити в регіон інвестиції і сформувати сучасну структуру економіки.

Також на території лавандових лугів створять науково-дослідний центр. До складу увійдуть представники вузів Одеси.

Аэропорт Полтава готовится принять первый международный рейс

Впервые самолет из Полтавы полетит в Турцию

Аэропорт Полтава готовится принять первый международный рейс

Аэропорт Полтава готовится к запуску международных чартерных рейсов. Первый полет по маршруту Полтава-Анталия запланирован на май этого года, передает ЦТС.

"Хотя у нас мало времени - амбициозную задачу запуска первого пассажирского рейса Полтава-Анталия в мае этого года воплощаем в жизнь!", - сообщил первый заместитель руководителя Полтавской ОГА Андрей Песоцкий.

С этой целью аэропорт посетили исполнительный директор туроператора Join Up! Дмитрий Сероухов и коммерческий директор авиакомпании Yanair Тарас Стригуненко. Вместе с руководством области и предприятия они обсудили шаги для улучшения инфраструктуры аэропорта. Аэропорт «Полтава» будет принимать Boeing и Airbus

Лестница на второй этаж терминала будет разделена пополам. Это позволит пассажирам международных рейсов после прохождения государственной границы не пересекаться с персоналом аэропорта. Также на втором этаже терминала появится кафе и игровая зона для детей.

Помимо этого, руководство Полтавской области планирует закупить несколько единиц техники для обслуживания самолетов и отремонтировать взлетно-посадочную полосу. "Следующий этап - непосредственные ремонты в перепланированных помещениях, закупка нескольких единиц техники для обслуживания самолетов. А с наступлением тепла займемся взлетной полосой", - подытожил заместитель руководителя Полтавской ОГА.

Напомним, что аэропорт Полтава в декабре 2017 года получил статус международного.

“Укрпошта” вперше розмістила свої облігаціїПублічне акціонерне товариство “Укрпошта”, національний оператор поштового зв’язку, реалізувала перші облігації загальною вартістю 150 мільйонів гривень, передає прес-служба компанії.

- Випуск облігацій – це, перш за все, можливість отримати додаткові інвестиції для розвитку головної пошти країни, – зазначив директор з фінансових питань компанії Олександр Чернявський.

Кошти від продажу облігацій будуть спрямовані на закупівлю нового транспорту, придбання нових комп’ютерів, оновлення обладнання і підвищення енергоефективності на підприємстві. Облігації “Укрпошти” випущені в серіях “А”, “В” і “С” загальною вартістю 600 мільйонів гривень в кількості 6 тисяч штук і номінальною вартістю однієї облігації 100 тисяч гривень.

Співорганізатором продажу облігацій серії “А” є група ICU, яка також взяла участь в розміщенні цінних паперів як інвестор.

Нагадаємо, що підприємство надає понад 50 видів послуг через більш ніж 11 тисяч відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тисяч співробітників. “Укрпошта” щорічно здійснює обробку та доставку споживачам понад 240 мільйонів поштових відправлень, 16 мільйонів посилок і відправлень з оголошеною цінністю, 15 мільйонів перекладів, а також доставляє понад 83 мільйонів пенсій.

Хроніки "зубожіння" Слобожанщини:

Харьковщина заняла первое место по реализации правительственной программы «Доступные лекарства»«По данным на сегодня с начала года в Харьковской области было выдано 230 тысяч рецептов по программе «Доступные лекарства», из них 180 тысяч уже отоварены. Сумма, на которую аптеки отпустили лекарственных средств, составляет 8 млн 286 тыс. грн», - сообщила заместитель начальника Управления здравоохранения ХОГА Галина Сироштан.

По ее информации, сейчас в реализации правительственной программы в Харьковской области задействованы 448 аптек (в том числе 36 присоединились к ней с начала года).

Насосные станции «Харьковводоканала» отказываются от хлораПервая насосная станция, которую переведут на применение гипохлорита натрия вместо газообразного хлора, будет станция №25 (возле Ипподрома). Перевод станции на новый метод обеззараживания планируется выполнить до конца 2018 года. После этого на гипохлорит натрий будут переходить насосные станции № 25-а на Павловом Поле и № 26 на Холодной Горе.

Перед тем, как вода поступает в дома харьковчан, она проходит многоступенчатую очистку, а на насосных станциях её хлорируют. Газ привозят в баллонах, и операторы хлорных установок регулируют его подачу. При работе с гипохлоритом этот процесс не изменится, но при этом работники станций и жители ближайших домов будут защищены от химически опасного вещества. Гипохлорит натрия находится в жидком состоянии, обладает высокими бактерицидными свойствами, но он безопасен для организма человека.

После перехода на новый метод обеззараживания органолептические свойства водопроводной воды в городе улучшатся.

В Харькове реконструировали Журавлёвскую плотинуВ Харькове реконструировали Журавлёвскую плотину, а также выполнили текущий ремонт Гончаровской и Павловской плотин.
Об этом сообщил главный инженер КП «Комплекс по эксплуатации объектов водопонижения и ливневой канализации» Владимир Залесский.

По его словам, за счет средств городского бюджета были выполнены работы по усилению несущих конструкций Журавлевской плотины и укреплению ее отводящего и подводящего каналов. Также будет расчищен участок Журавлевского водоема. Работы, начатые в прошлом году, продолжат, как только установятся благоприятные погодные условия.

Кроме того был выполнен ремонт Гончаровской и Павловской плотин, а также гидроузла Лозовеньковского водохранилища. Работы на водоемах города продолжаются. В частности, возле озера Зеленка по ул. Морозова строится стационарная насосная станция с подключением в городскую сеть ливневой канализации для регулирования уровня воды в озере. Работы по монтажу насосного оборудования планируют завершить в первом полугодии 2018 года.

В Харькове реконструируют 59 котельныхРеконструкцию 59 котельных КП «Харьковские тепловые сети» начнут в этом году. Об этом сообщил генеральный директор КП «Харьковские тепловые сети» Сергей Андреев.

В прошлом году за счет собственных средств предприятия и городского бюджета было реконструировано девять объектов. Реконструкцию ещё 59 котельных проведут за средства Мирового банка.

«Уже есть победители тендеров, и мы готовим проекты реконструкции этих котельных. Выполнение программы начнется в конце 2018 года», - сообщил Сергей Андреев.

Из аэропорта "Харьков" стартуют прямые рейсы в ТбилисиАвиакомпания Georgian Airways возобновляет прямые рейсы Харьков-Тбилиси. Первый рейс запланирован на 6 апреля.

Вылеты в Грузию будут осуществляться по вторникам и субботам. Время в пути - 2 часа 20 минут, вылет в 00:10, приземление в 3:30 по местному времени. Обратные рейсы в Харьков будут по понедельникам и пятницам. Время в пути аналогичное, вылет в 22:00, приземление в 23:20.

До 2020 року на Львівщині реалізують 8 проектів з будівництва вітроелектростанцій загальною потужністю майже 400 МВтУ Львівській облдержадміністрації відбулась робоча зустріч з представниками підприємств, інвесторів будівництва об’єктів вітроенергетики.

У ході зустрічі присутні порушили питання щодо співпраці у сфері відновлюваної енергетики, зокрема вітроенергетики у Львівській області, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

На зустрічі розглянули пропозиції щодо перспектив розвитку вітрової енергетики на території Львівщини та проблемні питання розвитку вітрової енергетики в області.

Зазначимо, що станом на сьогодні, в області є 3 діючих вітрових електростанції, загальною потужністю 33,9 МВт. У 2018 році очікується ще 2 ВЕС, загальною потужністю 35,5 МВт.

У перспективі до 2020 року передбачається реалізація 8-ми потенційних проектів у сфері вітроенергетики загальною потужністю 388,2 МВт.

Короткою стрічкою:

Уровень безработицы в Украине сократился на 9,7%
В прошлом году уровень безработицы в Украине сократился по сравнению с 2016 годом на 9,7%. Об этом говорится на сайте Государственной службы статистики.
http://journalist.today/itoghi-ghoda-urovien-biezrabotitsy-v-ukrainie-sokratilsia-na-9-7/

В Одесский порт зашли сразу три гигантских контейнеровоза
Сегодня в Одесском порту знаменательное событие — к причалам одновременно пришвартовались сразу три гигантских контейнеровоза по 300 метров длиной класса Panamax. Они пришвартовались на Карантинном молу, и в Хлебной гавани.
http://culturemeter.od.ua/v-odesskij-port-zashli-srazu-tri-gigantskih-kontejnerovoza-44696-2/

Український виробник кольорової картоплі створить селекційну лабораторію
Фермерське господарство «Чорнохатово» створить власну селекційну лабораторію, в якій можна було б оздоровлювати насіннєвий матеріал і виводити нові високоврожайні сорти картоплі.
http://www.agrotimes.net/ovoshi-i-fruktiy/edinij-ukrayinskij-virobnik-kolorovoyi-kartopli-planue-stvoriti-selekcijnu-laboratoriyuЯпонцы помогают ремонтировать школы и детсады на Днепропетровщине
Юрьевский район представил проект на грант правительства Японии и выиграл его. Львиную долю для ремонта шести заведений выделили из областного бюджета, современные же окна и двери установили именно за счет зарубежного донора. А в городе Покров еще пару лет назад начали программу альтернативного отопления. Результаты экономии газа впечатляющие.
http://dnepr24.com.ua/news/japontsy-pomogajut-remontirovat-shkoly-i-detsady-na-dnepropetrovschine1

На юге Одесской области будут выращивать лаванду
На территории агрокластера «Фрумушика-Нова» предусмотрено создание научно-исследовательского центра. Отдельно будут развиваться новые виды промышленной и сельскохозяйственной деятельности. Например, из-за изменения климата появилась возможность выращивать там лаванду. На месте организуют ее переработку, а в период цветения — экскурсии на лавандовые поля.
http://dumskaya.net/news/vo-frumushike-nachnut-vyrashchivat-lavandu-i-rea-082630/

Украинские яблоки поедут в Индию и Францию
Продукция ФГ «Гадз» больше всего заинтересовала участников из Великобритании, Испании, Франции и Голландии. Кроме европейского рынка возможность сотрудничества также заинтересовала делегатов из Индии, Китая, Малайзии и Казахстана. Наибольший интерес вызвали такие сорта яблок, как Ред Делишес и Гала.
http://agroportal.ua/news/novosti-kompanii/ukrainskie-yabloki-poedut-v-indiyu-i-frantsiyu/

Holtec хочет разместить в Украине производство новых ядерных реакторов

Holtec хочет разместить в Украине производство новых ядерных реакторов

Руководство международной компании Holtec International сейчас рассматривает возможность расширения своих производственных мощностей на территории Украины для изготовления современных и более перспективных малых модульных реакторов для АЭС. Об этом рассказал посол Украины в США Валерий Чалый.

"Я могу сейчас сказать, но пока осторожно, что рассматривается возможность совместного производства малых модульных реакторов в Украине", - отметил дипломат после церемонии подписания в Вашингтоне между НАЭК "Энергоатом" и американской правительственной корпорацией OPIC соглашения о страховании политических рисков на сумму $250 млн.

По словам Чалого, президент Holtec International Крис Сингх, когда открыл подобное предприятие в штате Нью-Джерси, во время личной беседы отметил, что рассматривает возможность строительства такого завода и в Украине.

"Президент Сингх выбрал, фактически, только три места в мире, где он хочет реализовать свой проект – это Индия, откуда он родом, это Соединенные Штаты, где сейчас работает его компания, и Украина", - отметил украинский дипломат.

Как подчеркнул Чалый, Украина "может стать производителем совсем другого технологического уровня в будущем", и проект Holtec по строительству завода по изготовлению реакторов будет способствовать этому.

"Если говорить о перспективах, то речь идет о миллиардах долларов, которые Украина может получить в будущем", - отметил Чалый.

Малые модульные реакторы SMR-160, на производстве которых делает акцент компания Holtec International, считаются перспективным направлением в строительстве атомных электростанций. Они имеют повышенный уровень безопасности за счет отсутствия насосного, арматурного и другого оборудования, что требует внешнего электропотребления.

К тому же, реакторы SMR-160 являются маневренными и более дешевыми, чем реакторы высокой мощности, могут сооружаться на небольших площадях и не требуют подвода мощных линий электропередач.

Журнал Vogue включив меблі українського дизайнера до добірки рекомендованих «скандинавських» інтер’єрівКолекція живого дизайну FAINA від української архітекторки та дизайнерки Вікторії Якуші вперше буде представлена ​​у столиці Швеції на Stock Furniture & Light Fair.

Основними матеріалами етно-колекції меблів FAINA є глина, повсть, льон, вовна та деревина що виражає собою концепцію «живого дизайну». Кожен виріб має свою енергію, залежно від матеріалу, з якого він виготовлений, передає NaChasi .

До колекції входять комоди, крісла, кавові столики, набори керамічних ваз, підвіси тощо. Автор колекції Вікторія Якуша наголошує, що FAINA – це тільки початок пошуку місця для українського дизайну у сучасному світі.

Крім європейців, українськими меблями зацікавилися у США. Журнал Vogue включив меблі цього виробника до своєї добірки рекомендованих «скандинавських» інтер’єрів.

В украинских аэропортах в январе увеличилось количество пассажиров на 18%

В украинских аэропортах в январе увеличилось количество пассажиров на 18% - Госавиа

Объемы пассажирских перевозок украинских авиакомпаний в январе 2018 года выросли на 6,5% по сравнению с аналогичным показателем 2017 года, а пассажиропотоки через украинские аэропорты выросли на 17,9%. Такие данные обнародовала Госавиаслужба.

«За январь 2018 года объемы пассажирских перевозок украинских авиакомпаний выросли по сравнению с соответствующим периодом 2017 года на 6,5% и составили 720,6 тыс. лиц, в т.ч. международные – на 5,8% и составили 643,3 тыс. лиц», - говорится в сообщении.

Пассажиропотоки через аэропорты Украины увеличились на 17,9% и составили 1250 тыс. лиц, в т.ч. в международном сообщении – на 18,6%, и составили 1092,4 тыс. лиц.

В течение первого месяца года украинскими авиакомпаниями выполнено 6,7 тыс. коммерческих рейсов (рост по сравнению с январем 2017 года – на 1%), в т.ч. международных – 5,5 тыс. рейсов (сокращение на 1%).

45 Експериментальний механічний завод виготовив для армiї сучаснi автопаливозаправники та унікальну «майстерню на колесах»


Вінницький 45-й завод виготовив для армiї сучаснi автопаливозаправники

Про це повідомляє Філія ПАТ НСТУ “Вінницька регіональна дирекція”ВІНТЕРА”.

Техніку для ЗСУ напідприємстві модернізують та передають із початку бойових дій на сході. Нині на замовлення Міноборони виготовили 5-ть паливозаправників на базі автомобіля КрАЗ. До кінця року передадуть ще 6 модернізованих авто.

Крім того, завод виготовив «майстерню на колесах» на базі «Урал», яка може заряджати одночасно 36 акумуляторних батарей.Автоцистерна АЦ-12-63221 призначена для транспортування по всіх видах доріг палива по ДСТУ 305-82, 1012-72, 2084-77 при температурі від -40 ° С до +45 ° С. Цистерна двосекційна, калібрована, обладнана сигналізаторомнаповнення. Базове шасі – КрАЗ-63221. Номінальний обсяг цистерни – 12 м3.

Французька компанія побудує на Житомирщині сонячну електростанцію потужністю 20МВтФранцузька компанія Global Ecopower SA має намір збудувати сонячну електростанцію потужністю 20МВт на території Хорошівської об’єднаної територіальної громади, в Житомирській області. Загальна сума очікуваних інвестицій – понад $60 мільйонів, повідомляє прес-служба Житомирськоъ ОДА.

- Відчуваю, що вже незабаром Житомирщина стане центром сонячної енергетики. Дуже приємно, що компанія обрала серед усіх областей саме Житомирську. Рівень довіри інвесторів до нашої області достатньо високий – ми максимально з ними співпрацюємо. Я неодноразово казав, що ми готові інвесторів «водити за руку». Впевнений, що робота на Житомирщині для вас буде вдала в якості можливостей для реалізації проекту, – сказав голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.

Інвестор Філіп Перре наголошує, що Житомирщина дуже сонячна область і оптимально підходить для реалізації таких проектів. Тим більше, тут є підтримка влади, у тому числі для населення щодо будівництва сонячних електростанцій.

- Ми перша в Україні область, яка відшкодовує до 20% кредиту жителям області за встановлення сонячних станцій. Тому нам цікаво розвивати тему сонячної енергетики і зрештою – стати центром, – підкреслив Ігор Гундич.

Це вже третій проект із промислового виробництва сонячної електроенергії, що стартував в області за останні 2 місяці. Загальна сума очікуваних інвестицій – понад 60 мільйонів дол. США. Планується побудова станцій загальною потужністю в 65 МВт.


Фото: Юрій Косюк

Компанія Global EcoPower займається будівництвом електростанцій, що використовують відновлювані джерела енергії. GEP виконує всі завдання цільового ланцюга спорудження сонячних та вітрових електростанцій, включаючи розробку, розрахунок, оптимізацію, виконання робіт, фінансування, будівництво, експлуатацію та технічне обслуговування.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 234 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment