Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Нові проекти старих технологів

Допоки народ очікує на програму постреволюційної країни від опозиції, в мережі з’явилися противсіхи кучмівської епохи

В останні дні в блогосфері активізувався Юрій Збітнєв, голова кишенькової партії "Нова сила" з дуже невиразною ідеологією, яка обтікаємо і популістські називається «Солідаризм».

Подивившись лише одним оком на «вселенські труди» Збітнєва можна зробити деякі висновки.

По-перше, людина обкатує політичний проект, в якому, на мою думку, може бути зацікавлені або партія влади, або, що ймовірніше, це джокер пана Медведчука, який оплакує очевидний провал кремлівського не «українського вибору». Можна припустити, що далеко не бідна людина сам на себе паше, і бажає очолити всі процеси в державі після чистки місць від парламентських політиків останнього десятиріччя.

Як би красно не виглядали заклики Збітнєва, все це утопія і демагогія. А головне – популізм. Звісно, гнати хвилю на "кримінальну владу і безглузду опозицію" сьогодні найвигідніше позиціювання свого «его» в мережі. Згадаймо три принципових гасла цього пана: антиконституційні Конституційні збори, усунення всіх політиків останнього десятиріччя від влади, і, нарешті ось воно - взяти все і поділити. Ніщо не ново під Місяцем, грабуй награбоване:)

Ще декілька ремарок по текстам цього «месії»:

По-перше, "СУВЕРЕННІ Конституційні збори" Збітнєва нагадують суверену демократію Путіна. Приклади Ізраїлю та ін. країн, на які опирається сам олігарх "нє в счєт", ібо в Україні, на жаль, не вільне громадянське суспільство з розвинутими незалежними ЗМІ, вільними судами тощо.

Якщо це не проект влади, то мовою ВФЯ і ПР це все схоже на державний заколот і антиконституційні пропозиції.

По-друге, про схожу нелегітимну гілку типу Конституційної Асамблеї мріє і пан Медведчук за лекалами свого кума з ФСБ. Тобто, третя прокремлівська сила проти нинішньої влади, але водночас їх не влаштовує та лякає національно-демократична революція і вони будують якісь фентезі типу ГКЧП, щоб посіяти розбрат в стані опозиції і загальний хаос в державі. Такий проект надасть лише можливості окремим особам для крадіжок - в мутній воді багато улову, і по-друге, якщо не спрацює проект, можна розколювати суспільство і державу і, головне, опозицію. Схоже, ця технологія переслідує саме цю мету.

Бачите, шановні, як все просто. Але користувачі соціальних мереж з повною серйозністю дискутують з цим «солідаристом», мов він свій, з народу, бо проти ж влади і нищівно криє опозицію. Хоча за проектом виглядають великі гроші самого Збітнєва, а також або Банкова, або Медведчук і Кремль. Потрібне підкресліть самі. Хоча можливе все в одному флаконі, Збітнєв здатен поєднувати не поєднане, а саме товаришувати з праворадикалами і водночас з бувшими комуністами, що видно далі з тексту.

І ще декілька принципових положень з марень цього товариша:

=Ми стомились від виборів, партій і брехливих політиків=

Тобто, а сам Збітнєв бажає пристати до влади без виборів, як в СРСР? Хто ж назначатиме, в такому разі, його буде? Вуйко в Кремлі чи його кишенькові громадські організації, яких набереться безліч?

= Повернення національних багатств народу =

Цікаво, хто буде повертати, маргінальна паперова партія Збітнєва? Чи покличемо варягів з північного сходу?

=Політичну люстрацію, що передбачає відсторонення від влади політичної еліти що протягом останніх 10 років перебувала при влади та обмеження в політичних правах на найближчі 10 років=

Тобто, всіх махом, як Шаріков кошенят. А тих, хто нормально працював і добрий фахівець, з ними як бути? Опуси Збітнєва писала або хитра, або хвора людина, чи той, хто розчищає новим хазяїнам шлях до влади. Люстрація потрібна, але за політичною ознакою, як це робили в Східній Європі. Люструвати треба передусім тих, хто був на керівних посадах в КПРС і ВЛКСМ (наприклад Рибак, Звягільський, Тигіпко), хто працював в каральній службі КДБ, а також був замічений в українофобських заходах, акціях чи сповідує такі (Симоненко зі всією камарильєю КПУ і багато ін.).

*****

Придивимося трошки до біографії нового-старого противсіха:

Сам політик вже давно, але безуспішно намагається приєднатися до офіційної влади чи опозиції. Хоча в радянські часи (1990 р.) йому це вдалося: нікому не звісний провінційний лікар зміг пробитися у народні депутати ВР УРСР у Гагарінському окрузі столиці, ставши за часів комуністів заступником голови парламентської комісії у справах молоді. З чого би такий фарт у молодого не профільного фахівця? У в кучмівські 1997—2000 роки Збітнєв був президентом компанії «Єврогаз». Саме в ці часи пан Медведчук успішно вирішував долі обленерго.

Збітнєв 2 роки був радником прем'єр-міністра Віталія Масола, того самого, якого за прихильність до нового союзного договору з Москвою Студентська революція на граніті відправила в 1990 році у відставку. З 1995 по 2000 роки Збітнєв очолював комісію з питань іпотечного кредитування при президентові Л. Кучмі. Хто з нас не пам’ятає ці шалені роки? І сьогодні цей динозавр вітчизняної політики закликає до люстрації всіх політиків, хто був у владі останні 10 років. Дивно, чому тоді не останні 20 років?))

У 1999 році Ю. Збітнєв організував партію «Молода Україна». У 2001-04 рр. працював на керівних посадах в Київській міжнародній фондовій біржі. У грудні 2002 року повернувся до політики, очоливши дивану партію «Нова сила». Від партії балотувався в на посаду президента на виборах 2004 року для відтяжки голосів від помаранчевого кандидата В. Ющенка. Очолив список «Нової сили» на парламентських виборах у 2006 році, проте партія не подолала 3-відсотковий бар’єр.

Ще одна цікава деталь у біографії політика, який сьогодні сповідує розподіл всього майна без політиків. З 1991 року Збітнєв перебував у лавах Соціал-демократичної партії України, у травні 1992 року обраний головою СДПУ. У січні 1995 проводить технологічне об'єднання політичних партій - Партії прав людини, Української партії справедливості в одну об'єднану Соціал-демократичну партію СДПУ (о), яка згодом стала власністю сірого кардинала Л. Кучми В. Медведчука. І після цього шедеврального етапу в політиці Збітнєв чомусь з політики поринув в газову галузь. Казати нічого напевно не можна, але чомусь сьогоднішні гасла Збітнєва дуже нагадують «Український вибір» кума В. Путіна, який, схоже, зазнав фіаско . Хоча, можливо, Банкова за допомогою цього проекту нейтралізуватиме самого Медведчука.

Проект Збітнєва трошки українізований від «Українського вибору» і в ньому відрито не проголошується міжнародний вектор держави. Тобто, не мусується ані євразійство, ані європейська інтеграція. Здогадайтесь чому?) Але Збітнєв, як і Медведчук зарекомендував себе прихильником федералізації України. Така собі шматована Малоросія для кремлівських «друзів». Хоча достатньо згадати лише такий ланцюжок: Масол - союзний договір – СДПУ (о) – Медведчук – газ і все стає на свої місця. Цікаво і те, що друга дружина Збітнєва Рена Назарова балотувалася від партії «Удар» на минулих виборах в Києві і як журналіст розкручує один з київських екологічних проектів-форумів.

У 2009-му Збітнєв «засвітився» разом з Д. Корчинським, як співорганізатор гучної театральної кампанії «Геть усіх!», а також був активістом в істерії навколо епідемії «свинячого» грипу. Був учасником з’їзду «Соціал-націоналістичної асамблеї» з праворадикальними партіями. Взагалі, то окрема розмова, друзі Збітнєва договорилися до арійської чистоти української нації.

Кажуть, з 2004 року працював в одній упряжці з шеф редактором порталу “Хвиля” Ю. Романенко, який сьогодні нібито відповідає за Інтернет пропаганду Партії регіонів. Попрацював Збітнєв і на забруднені іміджу уряду Ю. Тимошенко.

Після приходу до влади Януковича зацікавлений у гарантії для свого фармацевтичного бізнесу політик-олігарх Збітнєв виступав на мітингах глави Федерації профспілок України регіонала Василя Хари. Сьогодні мільйонер Збітнєв закликає проти інших мільйонерів і пропонує себе, як нового політика. Хоча більшого мастодонта в політиці ніж сам Збітнєв важко розшукати.

*****

Подібні ерзац-проекти виникають з однієї причини: відсутності чіткої, зрозумілої загальної програми об’єднаних опозиційних сил. Екс-політв’язень Луценко нещодавно казав, що збирається написати програму «Третя республіка» і запропонувати її іншим опозиціонерам. Постає питання: чому інші потужні партійці цього ще досі не зробили?

Зрозуміло, що для здійснення радикальних гасел без революції сьогодні не обійдеться. Решта - від лукавого. Але українцям було б цікаво і важливо знати, що опозиція збирається робити після зміни режиму? Народ повинен знати кожний крок майбутньої влади і що очікуватиме країну після епохи Януковича.
Tags: версии, двойные стандарты, досье, компромат, олигархи, оппозиция, партии, политики, политические программы, политтехнологии, проекти, статті О. Леусенка
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments