Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 230 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

На Вінничині побудують унікальний міжнародний агрокластерМіжнародний агрокластер в Україні відкриють у Вінницькій області в рамках проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства», повідомляє LANDLORD.

Одним із завдань проекту є створення центру інноваційного сільського господарства на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України. Новостворена фундація дозволить проводити сертифікацію продукції у відповідності з усіма нормативами і вимогами ЄС. Зокрема, завдяки оснащенню сучасним і зручним апаратом для визначення біохімічного складу речовин і їх якості — аналітичним аналізатором амінокислот. Скористатися послугами лабораторії зможуть виробники всіх видів сільськогосподарської продукції.

За словами координатору проекту Андрія Кавунеця, діяльність центру також буде спрямована на проведення ключових сільськогосподарських досліджень.

Ми почали реалізацію унікального проекту — створення першого міжнародного кластера для сільськогосподарських виробників в Україні. Його діяльність стане можливою завдяки втіленню масштабного проекту «Транскордонна мережа для інноваційного сільського господарства» вартістю € 297 тис., Який передбачає створення українсько-молдавського об’єднання малих і середніх сільськогосподарських виробників. Проект націлений підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського сектора за рахунок розширення контактів партнерів по обидва боки кордону і впровадження інноваційних рішень в аграрній сфері. Це дозволить їм підвищити якість продукції і вийти на ринки Європейського Союзу, — повідомив Кавунець.

Згідно повідомленню, приєднатися до кластеру зможуть не тільки виробники, а й підприємства переробної, транспортно-логістичної сфери, виробники фасувальною продукції та інші.

Андрій Кавунець заявив що, проект реалізують ГО Єврорегіон «Дністер» спільно з молдавською ГО «Кутезаторул» на території Вінницької області та Республіки Молдова. Фінансується він в рамках Програми територіального співробітництва Молдова-Україна EaPTC за рахунок коштів Європейського Союзу (через Німецьке Товариство Міжнародного співробітництва (GIZ).

Экспорт украинских яблок в страны Евросоюза вырос в 9 раз

Экспорт украинских яблок в страны Евросоюза вырос в 9 раз

Украина воспользовалась возможностью стремительно увеличить экспорт яблок в Европейский Союз благодаря снижению производства этой продукции в европейских странах. Об этом свидетельствуют данные таможенной статистики, сообщает АПК-Информ: овощи и фрукты.

Согласно официальным отчетам, за июль-январь сезона-2017/18 Украина экспортировала в страны Евросоюза 9,2 тыс. тонн яблок. Для сравнения: за указанный период сезона-2016/17 экспорт украинского яблока в ЕС едва превышал 1 тыс. тонн, причем в данном случае речь шла о фруктах для дальнейшей переработки.

Однако главным покупателем украинского яблока все еще остается Беларусь, которая также активно наращивает объемы импорта этой продукции. За июль-январь нынешнего сезона Украина отгрузила в указанном направлении 11,4 тыс. тонн яблок, что в 1,6 раза больше, чем за аналогичный период предыдущего сезона.

Всего же за 7 месяцев сезона-2017/18 Украина экспортировала 21 тыс. тонн яблок, что в 2,3 раза больше, чем с июля по январь прошлого сезона. Только в январе т. г. экспорт украинского яблока достиг 4,2 тыс. тонн, тем самым превысив показатель за аналогичный месяц годом ранее в 1,8 раза.

Укргазбанк за 2017 рік отримав 624 млн грн прибуткуДержавний «Укргазбанк» завершив 2017 рік з прибутком у розмірі 623,791 млн грн. Станом на 1 січня непокритий збиток минулих років складає 7,9 млрд грн. Капітал банку становить 5,629 млрд грн., передає УНІАН.

«Укргазбанк» (м. Київ) працює на ринку України з 1993 року. За підсумками докапіталізації банку за участю держави у 2009 році частка Міністерства фінансів у капіталі «Укргазбанка» складає 95%.

Укрсиббанк за підсумками 2017 року отримав 1,5 млрд прибуткуОдин з найбільших в Україні банків з іноземним капіталом «УкрСиббанк» завершив 2017 рік з прибутком в 1,467 млрд грн. Непокритий збиток минулих років склав 1,842 млрд грн, капітал банка – 5,571 млрд грн., передає УНІАН.

«УкрСиббанк» працює на ринку України з 1990 року і входить в двадцятку найбільших банків за обсягами активів.

Основними власниками банку є міжнародна фінансова група BNP Paribas (Франція) та Європейський банк реконструкції та розвитку з частками в капіталі фінансування 60% та 40% відповідно.

Итальянский лоукостер открывает три новых рейса из Киева и Львова

Итальянский лоукостер открывает три новых рейса из Киева и Львова

В текущем году итальянская бюджетная авиакомпания Ernest откроет рейсы Киев - Болонья, а также Львов - Рим и Львов - Милан-Мальпенса.

О расширении географии маршрутов перевозчик заявил во время Международной туристической выставки-ярмарки Borsa Internazionale del Turismo, которая проходит в Милане с 11 по 13 февраля, пишет профильный портал ЦТС.

«Согласно презентованной карте маршрутов, к направлениям из Киева добавится маршрут в Болонью (вдобавок к существующим Милану-Бергамо и Неаполю), а из Львова - в Рим и Милан-Мальпенса (к существующим рейсам в Неаполь, Венецию и Милан-Бергамо)», - говорится в сообщении.

Помимо новых рейсов из Украины, Ernest в текущем году планирует начать полёты в Румынию и Испанию, точнее на Ибицу. К примеру, теперь долететь с помощью лоукостера до курортного острова из Украины можно будет со Львова с пересадкой в миланском аэропорту Бергамо.

Авиакомпания планирует обнародовать точное расписание и открыть продажи по новым направлениям в ближайшие дни. Как известно, Ernest Airlines зашёл на украинский рынок осенью 2017 года. 8 декабря 2017-го авиакомпания ввела новые направления из Львовского аэропорта в Неаполь и Венецию.

Український арсенал: американські «Харісони»Війна на Донбасі показала, що одним з найважливіших елементів сучасного бою є цифровий радіозв’язок.

Тому, за досвідом ведення бойових дій у ЗСУ були проведені великі зміни у армійській системі радіозв’язку. Найбільш масштабним проектом стала закупка польових короткохвильових радіостанцій Harris Falcon II та Falcon III американського виробництва. Цікаво, що в військах їх усі звуть «харісонами» — мабуть, на честь відомого актора Харрісона Форда.

Falcon III RF-7800H-MP коштує більше мільйона гривень, тому закуповують їх небагато, а ось «більш молодші» Harris Falcon II RF-5800H-MP та Harris Falcon IIRF-9600H-MPу деяких підрозділах присутні аж до ротного рівня.

Для наших військових закупівля цих станцій – це великий прогрес, що виводить систему управління військами на новий рівень. Так, наприклад, уже зараз є можливість розгорнути захищену (алгоритм шифрування до АЕS-256 – це гарантована стійкість) та стійку до радіоелектронної боротьби (за рахунок псевдовипадкової перебудови робочої частоти) радіомережу.

Причому не тільки для голосового зв’язку, але й для передачі даних. Зокрема можливо організувати однорангову мережу, в якій немає вразливого центрального вузла і яка поєднуватиме станції на відстані десятки та сотні кілометрів. Хоча швидкість передачі даних буде невелика – до 120 кбіт/с, але цього вистачить для поштового сервера, що вміє маршрутизувати пошту між станціями, а також для програми Harris Tactical Chat, в якому можна обмінюватись текстовими повідомленнями в реальному часі.

Цікаво, що в нас ці радіостанції використовують не за основним призначенням – у США це польова «конячка», яку боєць-зв’язківець тягає з собою в рюкзаку, а нас це доти фактично командно-штабна станція.

До речі, ефективність нової техніки вже оцінили бойовики на фронті. Крім того, що у соцмережах вони постійно жаляться на неможливість прослуховувати ефір, але ж є і конкретні пропозиції в кілька десятків тисяч доларів за тушку «харісона».

Минобороны анонсировало еще один санаторий для военных

Минобороны анонсировало еще один санаторий для военных

До начала курортного сезона планируется открытие Центрального военного санатория "Приморский" и он сможет оздоровить защитников Украины и членов их семей. Ремонт фондов санатория уже завершен на 80%. Об этом заявил спикер Минобороны по вопросам АТО Дмитрий Гуцуляк на брифинге.

По его словам, вопрос налаживания эффективной системы оздоровления и санаторно-курортного лечения украинских военнослужащих является одним из приоритетных для руководства Министерства обороны Украины.

Полтавська газонафтова компанія незабаром почне буріння нової газової свердловини на Єлизаветівському родовищіСП “Полтавська газонафтова компанія” (ПГНК) до кінця лютого почне буріння свердловини Е308 на Єлизаветівському родовищі (Полтавська обл.), повідомляє Інтерфакс-Україна.

ПГНК оголошує про відновлення бурової програми в Україні. Згідно з новою стратегією розвитку компанії на 2018 рік, буріння першої свердловини Е308 має розпочатися на Єлизаветівській родовищі до кінця лютого. Проектна глибина свердловини – 3 км. На даний момент закінчуються підготовчі роботи і фіналізується тендер по вибору сервісної бурової компанії, – йдеться в повідомленні компанії.

Як відзначають в компанії, нове буріння стало можливим після зміни фіскального режиму в Україні.

Транспортная отрасль росла, несмотря на ограничения со стороны РФ

Транспортная отрасль росла, несмотря на ограничения со стороны России - МЭРТ

По итогам 2017 года транспортная отрасль Украины показала рост объемов как грузооборота, так и пассажиропотока, несмотря на ряд преград, которые создавались со стороны страны-агрессора РФ. Об этом говорится в отчете Министерства экономического развития и торговли Украины "Транспорт: итоги 2017 года".

"В 2017 г. в транспортной отрасли (п/п) произошло ускорение роста как грузооборота, так и пассажирооборота, что свидетельствует о продолжении оживления деловой активности предприятий реального сектора экономики и увеличении потребительского спроса. Результаты деятельности транспортной сферы формировались в сложных условиях: введение запрета на перемещение грузов железнодорожным и автомобильным транспортом через линию столкновения (в начале года), переориентация транзита природного газа в страны ЕС по газопроводу «Северный поток» (с октября) и ограничения перемещения больших судов со стороны РФ из-за строительства опор автодорожной части Керченского моста", - отметили в Минэкономразвития.

Среди факторов, способствовавших росту отрасли, в Минэкономразвития назвали спрос на природный газ в странах ЕС, инвестиционную активность отечественных предприятий, благоприятную внешнюю конъюнктуру и улучшение покупательной способности населения.

Как следствие, в 2017 году объемы грузооборота выросли на 5,8% (против + 2,6% в 2016 г.). Пассажирооборот вырос до 7,4% (5,3% - в 2016 году).

Україна направить 6,3 млрд грн на підтримку аграріїв


Фото: Агро-Центр

Уряд схвалив програму підтримки аграріїв на 2018 рік

Кабінет Міністрів України схвалив програму підтримки аграрного сектору на 2018 рік. Загальна сума підтримки зросте на 15% і становитиме 6,3 млрд гривень.

Програмою передбачено: компенсацію 25% вартості придбання нової сільгосптехніки та обладнання українського виробництва; компенсацію частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів; здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік; – здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік; здешевлення на 80% вартості посадкового матеріалу у садівництві та ягідництві, передає Урядовий Портал.

Крім того малим та середнім фермерським господарствам передбачено відшкодування 100% вартості закупленого українського насіння, 90% вартості дорадчих послуг. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевого кредитного ресурсу, а також скористається додатковою преференцію при купівлі української сільгосптехніки – їм компенсується 40% її вартості;

В рамках підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів держава співфінансуватиме проекти, які реалізуються в тваринництві, садівництві, будівництві сховищ.

Украинские садоводы выходят на рынок криптовалют

Украинские садоводы выходят на рынок криптовалют

Украинские сельхозпроизводители переходят на новый уровень в финансовой системе. Садоводы планируют выпускать токены на будущий урожай и размещать их на ICO.

Об этом сообщил президент холдинга Internet Invest Group и консалтинговый директор компании «Ольшанский и партнеры» Александр Ольшанский, пишет «Агро-Центр».

«Недавно к нам обратилась сельскохозяйственная компания. Они хотят выпустить токены на будущий урожай. Поскольку они занимаются не зерновыми кульутармы, а садоводством, то и бизнес-цикл здесь длиннее. Поэтому им нужны значительные стартовые инвестиции, чтобы высадить сады. Покупатели токенов будут иметь права на яблоки, которые в этих садах вырастут», — сообщил Ольшанский.

Эксперт пояснил, что токены по своему назначению похожи на ценные бумаги.

«Но ценные бумаги бывают разные. Например, акции. Выпускать покупать токены-акции достаточно рискованно. Потому что если вы покупаете такие токены, то нужен кто-то, кто сможет обеспечить защиту прав в случае их нарушения. В реальной жизни этим занимается государство. А в криптомире такого арбитра нет, обратиться не к кому», — рассказал эксперт.

Он отметил, что сейчас популярны utility token. Они являются опционами (правами) на получение услуг или товаров.

Александр Ольшанский добавил, что каждый токен — это ссылка на закодированный договор, смарт-контракт. С самого начала в документации ICO обсуждаются условия этого контракта (при каких условиях он выполняется). Механизм выполнения заложен в самом токене — компания не может отказаться от его исполнения.

Амбулатория в селе: на Запорожье получили 120 миллионов для строительства

Амбулатория в селе: на Запорожье получили 120 миллионов для строительства

Запорожская область в рамках децентрализации получила 120 млн грн на строительство амбулаторий и ФАПов в сельской местности.

Об этом сообщила заместитель председателя Запорожской облгосадминистрации Зинаида Бойко в ходе тренинга для представителей ОТГ "Управление учреждениями первичной медпомощи в условиях реформирования системы охраны здоровья", который состоялся 6 февраля в Запорожском Центре развития местного самоуправления, созданном при поддержке Программы "U-LEAD с Европой" и Минрегиона Украины.


"На сегодняшний день именно для организации работы сельской медицины на территории выделяются деньги – средства для строительства амбулаторий и ФАПов, которые позволят организовать медобслуживание в самых отдаленных селах. На Запорожскую область в этом году выделено 120 млн грн. Это позволит в ближайшее время построить новые современные амбулатории, в которых будет расположено и жилье для врачей, обслуживающих эту территорию. Это с одной стороны даст возможность привлекать специалистов в сельскую местность, где сейчас порядка 60% должностей не укомплектованы, а с другой - даст возможность круглосуточного обслуживания", - подчеркнула Бойко.

По ее словам, модели фельдшерско-акушерских пунктов, которые будут строиться на территориях ОТГ, уже согласованы Минрегионом Украины. Стоимость одного объекта – от 3 до 5 млн грн. Из 43 ОТГ, созданных на сегодняшний день на территории Запорожской области, возможность их строительства получат в первую очередь те громады, которые обеспечат выделение земельных участков под медучреждения на максимально доступных для всех жителей ОТГ центральных площадях населенных пунктов.


Управления учреждениями первичной медицинской помощи в условиях реформирования системы здравоохранения / Фото: Смольенко Дмитрий. Укринформ

В ходе тренинга, в котором приняли участие главврачи медучреждений, руководители местных советов и профильные заместители председателей ОТГ, представители объединенных территориальных громад Запорожской области ознакомились также с другими возможностями, которые получат ОТГ в результате начатой в Украине реформы здравоохранения, ее ключевыми этапами и особенностями каждого из них.Программа “U-LEAD с Европой” совместно финансируется Европейским Союзом и его странами-членами Данией, Эстонией, Германией, Польшей и Швецией.

У Рівненській області почали впровадження програми модернізації комунального господарстваУ Рівненській області місцева влада спільно з інвесторами впроваджує енергосервісні контракти (ЕСКО)

У Рівненській області почали впроваджувати програму ЕСКО, яка передбачає модернізацію комунальних об’єктів і впровадження енергоощадних технологій. Головна ідея проекту полягає в утепленні будинків, побудові теплових пунктів і зниженні витрат на комунальне господарство.

Подібні контракти підписані і вже реалізуються в місті Дубно Рівненської області, де встановлені індивідуальні теплові пункти. Це дозволяє заощадити 10% -20% енергоносіїв.

Система ЕСКО вже діє в Україні. Вона передбачає вибір інвестора на конкурсній основі, який потім здійснює модернізацію об’єктів міської інфраструктури. Місто або область розраховуються з інвестором з коштів, які вдається заощадити на наданні послуг населенню.

Аэропорт "Борисполь" заявляет о рекордном доходе

Аэропорт "Борисполь" заявляет о рекордном доходе

По итогам 2017 года международный аэропорт "Борисполь" получил рекордный для предприятия доход в размере 4, 097 млрд грн., сообщает специализированный транспортный портал ЦТС, ссылаясь на данные, предоставленные аэропортом.

Кроме того, в 2017 году прибыль до налогообложения составила 2 114 млн грн, что также стало рекордом.

Для сравнения приводятся показатели предыдущих лет. Так, в 2016 году доход составлял 3 617 млн грн, в 2015 - 3 081 млн грн, в 2014 - 1 823 млн грн. Прибыль до налогообложения: в 2016 - 1 697 млн грн, в 2015 - 859 млн грн, 2014 год аэропорт закончил с убытками в размере 138 млн грн.

В "Борисполе" также проинформировали, что в 2017 году расходы предприятия составили 1 983 млн грн. Годом ранее этот показатель равнялся 1 920 млн грн, а в 2015-м - 2 222 млн грн.

В минувшем году впервые наибольшей статьей расходов стали зарплата и соцвыплаты работникам. В 2017 году средний размер заработной платы в "Борисполе" составил 12 240 грн, тогда как годом ранее он был на уровне 9 080 грн.

В предыдущем году на развитие инфраструктуры аэропорт направил 457 млн грн, из которых 245 млн грн - на капстроительство и 154 млн - на приобретение основных средств.

Кроме того, предприятие в 2017 году осуществило 1 907 млн грн выплат в пользу государства. Сюда вошли 1 251 млн дивидендов, 281 млн грн налога на прибыль, 247 млн грн налогов на доход физлиц и соцстрахование, 128 млн грн прочих выплат. В 2016 году общая сумма выплат в пользу государства составляла 1 560 млн грн, из которых 804 млн грн были дивиденды.

Как сообщалось, аэропорт "Борисполь" в 2017 году вошел в первую тройку рейтинга Международного совета аэропортов (ACI Europe), обеспечив динамику роста пассажиропотока на уровне 22,1% в группе европейских аэропортов, обслуживающих от 5 до 10 миллионов пассажиров.

Короткою стрічкою:

Украина наращивает экспорт органической продукции на западные рынки
За последние несколько лет Украина стала важным поставщиком органической продукции на западные рынки. Главными странами-импортерами украинской органической продукции являются Нидерланды, Германия, Великобритания, Италия, Австрия, Польша, Швейцария, Бельгия, Чехия, Болгария и Венгрия.
http://www.proagro.com.ua/news/ukr/18546.html

Из Украины в Индию можно будет долететь прямым рейсом
В начале мая 2018 года будет запущен прямой авиарейс Киев – Дели, который напрямую соединит Украину и Индию.
http://veroyatno.com.ua/news/iz-ukrainy-v-indiyu-mozhno-budet-doletet-pryamy-m-rejsom/

В Украине увеличилось производство всех видов жиров
В Украине произошел рост производства практически всех видов масложировой продукции. Больше всего увеличилось производство рафинированного подсолнечного масла - на 31,6%, а также: масла подсолнечного нерафинированного (без маслобоен) - на 18,1%; масла подсолнечного нерафинированного (с маслобойни) - на 22%; масла соевого - на 1,7%; масла рапсового - на 3,1%; маргариновой продукции - на 20,8%; майонеза и соусов - на 2%. Товарооборот масложировой продукции превысил $5,77 млрд.
http://www.ukragroconsult.com/news/v-ukraine-uvelichilos-proizvodstvo-vseh-vidov-zhirov

Кластер авіабудування "Укроборонпрому" збільшив чистий дохід у 1,5 раза
У 2017 році чистий дохід від реалізації продукції та послуг авіакластеру становив більш ніж ₴ 12 млрд, а розмір чистого прибутку – ₴ 900 млн.
http://ukroboronprom.com.ua/uk/media/aviaklaster-ukroboronpromu-zbilshyv-chystyj-dohid-vid-realizatsiyi-produktsiyi-u-1-5-razy.html

Як в Україні роблять бізнес на молюсках
Технологія вирощування устриці нескладна та в усьому світі однакова. Один із бонусів вітчизняної устриці є те, що вона свіжіша порівняно із закордонною, розповів власник фермерського господарства «Устриці Скіфії» (Одеська область) Андрій Пігулевський.
http://www.agrotimes.net/jivotnodstvo/goduvati-ustric-ne-potribno-yak-v-ukrayini-roblyat-biznes-na-molyuskah

Україна є фундаментом для вирішення світової продовольчої кризи
Більше мільярда людей хронічно не доїдає і це офіційна статистика міжнародних організацій. Тенденція, яку ми спостерігаємо сьогодні має чітко виражені негативні тренди. Наша країна має достатній ресурс, щоб стати базисом для вирішення цієї проблеми і ми повинні бути готовими до цього.
http://uainfo.org/blognews/1518444919-kosyuk-ukrayina-e-fundamentom-dlya-virishennya-svitovoyi-prodovolchoyi.htmlВ строительной отрасли Украины наблюдаются количественные и качественные изменения
Объемы выполненных строительных работ в 2017 году в Украине составили ₴ 101 млрд, что на ₴ 30 млрд больше, чем год назад. Индекс строительной продукции равен 121%.
http://stroyobzor.ua/news/v-stroitelnoy-otrasli-nablyudayutsya-kolichestvennye-i-kachestvennye-izmeneniya-analitiki.html

В Україні знову підвищать прожитковий мінімум
В український бюджет цього року закладено чергове підвищення прожиткового мінімуму, і саме від нього буде залежати подальше підвищення пенсій в країні. За рік прожитковий мінімум зросте на 10-12%, а від нього залежить більше 80 видів соціальних виплат.
http://businessua.com/robota/42194v-ukraini-znovu-pidviszat-prozhitkovii-minimum.html#

Как отечественный бизнес вооружает украинскую армию
Как компания "Зброяр" научилась производить винтовки и продавать их украинской армии. Для этого понадобилось пройти долгий путь: создать собственное конструкторское бюро, построить завод и инвестировать более $ 11 млн в производство.
https://focus.ua/money/389889/

Украинцам разрешили покупать ценные бумаги мировых компаний

Украинцам разрешили покупать ценные бумаги мировых компаний

Ценные бумаги, размещенные на иностранных биржах, стали доступны не только для крупных инвесторов, но и для любого гражданина Украины.

06.02.2018 вступило в силу решение N 871 «О внесении изменений в Положение о допуске ценных бумаг иностранных эмитентов к обращению на территории Украины», сообщает Национальный депозитарий Украины.

Отныне граждане Украины могут купить иностранные ценные бумаги и свободно ими распоряжаться: продавать, дарить, передавать в наследство и прочее.

Упрощенная процедура допуска ценных бумаг на рынок Украины позволит увеличить объемы торгов на украинском фондовом рынке и сделает его более привлекательным для первичного публичного размещения.

В Депозитарии отмечают, что принятие документа дает толчок к увеличению объема предложений. Будут созданы новые возможности для бизнеса, сократится дефицит качественных финансовых инструментов. Фонды и страховые компании смогут сбалансировать свои портфели с помощью активов, номинированных в иностранной валюте. Расширится спектр услуг, на которых могут зарабатывать депозитарные учреждения Украины, привлекая новых клиентов и конкурируя друг с другом.

Спиртові підприємства Львівщини почнуть виробництво біопалива та парфумерної продукціїДержавне підприємство «Укрспирт» і Львівська обласна державна адміністрація 9 лютого підписали меморандум, яким передбачено відновлення роботи спиртозаводів Львівщини та випуск нової продукції, повідомляє прес-служба Укрспирту.

Підписання документу відбулося під час робочої зустрічі за участі керівника ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка, голови Львівської ОДА Олега Синютки, голови об’єднаної профспілки ДП «Укрспирт» Віталія Сосницького. Участь у зустрічі взяли менеджмент і керівники МПД «Укрспирт» Львівщини, аграрії та представники держустанов області.

Керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко окреслив основні напрямки нового, Стратегічного плану розвитку спиртової галузі на Львівщині. Амбітна мета спиртовиків – стовідсотково завантажити роботою діючі підприємства, а також відновити роботу непрацюючих спиртозаводів.

Спиртові підприємства можуть отримати нове дихання, запрацювавши на повну потужність, впевнений керівник «Укрспирту». Оскільки галузь харчового спирту на сьогодні перенасичена, Ю.Лучечко агітує за нові ринки. Йдеться про виробництво українського біопалива – біоетанолу, біодизелю, сумішевих бензинів, а також спиртовмісних речовин і парфумерної продукції.

Вперше в новітній історії України прийнято рішення про модернізацію спиртових потужностей держави. Пілотним проектом для цього стали підприємства західного регіону і Львівської області. Для нас це дуже амбіційний крок, – каже Юрій Лучечко. – Підприємства, які вимушено простоюють, заслуговують на роботу і на відновлення виробничого потенціалу. Сьогодні надлишкові потужності не можуть бути задіяні для виробництва харчового спирту, тому для нас основною метою є перепрофілювання цих підприємств, підвищення ринкової конкурентоспроможності.

Наразі більша частина з 10 спиртових підприємств Львівщини вимушено простоюють. На підприємстві Великого Любіня планують випускати парфумерну продукцію. Підприємство у Воютичах модернізують, а у Сторонибабах перепрофілюють на виробництво біоетанолу. Біопаливо також випускатимуть на Лопатинському і Суходільському МПД. Під це підготували нормативну базу – відповідний законопроект уже пройшов обговорення у транспортному і паливному комітетах. Наступний крок – погодження у Верховній Раді.

Агітує за прийняття закону профільна профспілка. Загалом, реалізація стратегії – це гідна зарплата і нові робочі місця.

Виробництво біодизеля дасть змогу не продавати на експорт маслянисті культури – а виробляти продукцію тут, в Україні. Замінюючи тим самим імпорт. Все просто. Але потрібна підтримка депутатів Верховної ради, – каже голова профспілки ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький.

Такий підхід підтримує фермер Іван Кільган, який уже виробляє біопаливо а також засновник компанії, яка має європейський досвід встановлення обладнання для виробництва біопалива.

Область розраховує на власні дивіденди. Нове виробництво – це нові робочі місця і надходження до бюджетів. Ще один напрям роботи – сільськогосподарська галузь, яка зацікавлена у використанні відходів спиртового виробництва.

Дуже довгий період часу ми добивалися можливості не нарікати на Київ, а мати можливість приймати рішення тут, на місці. І сьогодні є шанс відродження спиртової галузі на Львівщині. І цей невеличкий ріст, який ми досягнули минулого року, має шанс перетворитися в суттєві обсяги, – каже голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. – Ми націлені виробляти не тільки технічний і харчовий спирт. Ми націлені виробляти біоетанол та іншу продукцію, затребувану на ринку. Сьогодні велику частину продукту, яку можемо виробляти у нас, імпортуємо з інших країн. Ми повинні витіснити імпортовану продукцію, замінивши її продукцією українського виробника. Це стосується і біоетанолу і парфумерії. Є можливість, є ринок і ми повинні це зробити.

Окрім Львівщини, такий меморандум було підписано із Тернопільською ОДА. Також у такому меморандумі зацікавлена і Волинська область.

В Україні за підтримки американської компанії цього року почнуть будівництво двох сучасних лабораторійПредставники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів обговорили із фахівцями проекту Блек енд Віч Спешіал Проджектс Корп. питання розробки проектної документації для будівництва двох нових лабораторних приміщень у Києві та Одесі.

Будівництво нових лабораторій буде відбуватися в рамках Програми зменшення біологічної загрози в Україні, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

У зустрічі взяли участь Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, заступник директора Департаменту ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко, в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олександр Піщанський, керівник проекту «Програма зменшення біологічної загрози в Україні» Ленс Ліппенкотт та інші.

Учасники обговорили проектну документацію щодо будівництва лабораторій, зокрема – особливості санітарних вимог до лабораторій, їх забезпечення резервними джерелами електричного струму та встановлення джерел відновлювальної енергії.

Також присутні обговорили деякі розбіжності у санітарних вимогах до лабораторій в Україні та інших країн, але, як наголосив Володимир Лапа, наразі в Україні проходить процес адаптації законодавства до європейських вимог, тому вирішено продовжити дану дискусію із залученням представників МОЗ.

Старт будівництва лабораторії в м.Київ планується на червень-липень поточного року, а очікувана тривалість робіт складає близько 14 місяців.

Стосовно будівництва лабораторії у м.Одеса, учасники вирішили провести зустріч для узгодження позицій та побажань із залученням представників Одеського філіалу ДНДІЛДВСЕ та представників ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 231 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments