Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 226 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 001-100), тут (№№ 101-200) і тут (№№ 200-передостанній)

IFC допоможе запустити в Києві швидкісні автобусиКомпанія планує почати ряд проектів з містами України по оновленню комунального пасажирського транспортного парку

У Києві компанія розгляне план розвитку транспортної системи, включаючи трамвайний транспорт, та швидкісний автобусний транспорт. Деякі з проектів будуть реалізовані вже до кінця поточного року – наприклад, проект покупки тролейбусів в Маріуполі, передає UBR.

У сфері інфраструктури ми починаємо працювати з муніципалітетами. На першому етапі ми хочемо сфокусуватися на розвитку міського транспорту. Зараз ми ведемо переговори з Києвом, Маріуполем, Хмельницьким і деякими іншими містами, – повідомив Керівник в Україні, Білорусі, Молдові Джейсон Пеллмар.

На даний момент в компанії йде робота над формуванням оптимальних варіантів фінансування для міст. Раніше представник IFC повідомляв, що співпраця IFC з містами не обмежується тільки транспортним сектором.

"Антонов" с 2015 года увеличил доходность в четыре раза

"Антонов" с 2015 года увеличил доходность в четыре раза

ГП "Антонов", входящее в состав ГК "Укроборонпром", продолжает наращивать чистый доход от реализации продукции. Начиная с 2015 года предприятие наращивает свою доходность, увеличив ее в 4 раза. Об этом сообщает пресс-служба ГК "Укроборонпром".

"ГП "Антонов", входящее в состав ГК "Укроборонпром", продолжает наращивать чистый доход от реализации продукции. В 2017 году этот показатель, согласно оперативным данным, составил 5,9 млрд грн, что в 1,6 раза больше, чем в 2016 году. "Антонов" также увеличил чистую прибыль, которая в 2017 году составила 180 млн грн. Начиная с 2015, от начала вхождения в состав "Укроборонпрома", лидер авиационного кластера наращивает свою доходность, увеличив ее в 4 раза", - говорится в сообщении.

Отмечается, что работа предприятия, на котором сейчас работают более 10 тысяч специалистов, позволила обогатить бюджеты всех уровней на 562 млн грн в прошлом году. В то же время средняя заработная плата на ГП "Антонов" составляет 9 034 грн, увеличившись на 26% по сравнению с 2015 годом.

Українські підприємства у січні 2018 наростили експорт міді та мідних виробів на 84%Українські підприємства у січні 2018 наростили експорт міді і мідних виробів у вартісному вираженні на 83,9%.

У грудні 2017 році мідь і мідні вироби імпортовані на суму $8,923 млн, експортовані – на $14,580 млн., повідомляє Інтерфакс-Україна.

Крім того, Україна в січні скоротила імпорт нікелю і виробів з нього на 21,7% – до $5,924 млн (у грудні-2017 – $8,662 млн), алюмінію і виробів з нього – на 2,6%, до $24,041 млн ($29,698 млн ), свинцю і виробів з нього – на 31,8%, до $0,210 млн ($2,265 млн), але наростила олова і виробів з нього в 5,2 рази, до $0,348 млн ($558 тис.), цинку та цинкових виробів – на 43%, до $6,836 млн ($8,897 млн).

Експорт алюмінію і виробів з нього у січні 2018 році зріс на 88,2%, до $10,054 млн (у грудні 2017 році – $10,823 млн), свинцю і виробів з нього на 21,2% – до $3,715 млн ($3,435 млн), але знизився нікелю і виробів – на 51,7%, до $0,183 млн на грудні – $0,759 млн).

Експорт цинку у січні 2018 році склав $7 тис., тоді як в січні-2017 був відсутній (у грудні 2017 році він становив $2 тис.). Експорт олова і виробів у січні 2018 році був відсутній, тоді як у січні 2017 року становив $27 тис. (у грудні-2017 був відсутній).

Кабмин планирует в этом году 2,5 миллиарда на строительство молочных комплексовКабинет министров планирует в 2018 году направить 2,5 млрд грн на строительство молочно-товарных комплексов и ферм.

Об этом сказал премьер-министр Украины Владимир Гройсман во время заседания правительства.

«Впервые в этом году мы окажем реальную поддержку развитию украинского фермерства. Мы предполагаем, и сегодня это решение будет принято, мы направим 2,5 млрд грн на строительство в стране молочно-товарных комплексов, ферм», - сказал Гройсман.

Он объяснил, что за эти 2,5 млрд грн будут предоставляться кредиты агропромышленным предприятиям и тем, кто хочет строить новые фермы. Ставка этих кредитов будет около 3% в гривне сроком до 5 лет. Также государством будет компенсироваться до 30% стоимости в случае, если не задействованы кредитные ресурсы.

"То есть, по всей стране в этом году состоится массовое строительство ферм, молочно-товарных комплексов. Мы нарастим поголовье и объемы производимой продукции", - сказал Гройсман.

«Бориспіль» потрапив в європейський ТОП-3 по приросту пасажирів в Європі


Аеропорт Бориспіль (с) 112.ua

За підсумками 2017 року міжнародний аеропорт «Бориспіль» посів третє місце в рейтингу зростання пасажиропотоку за класифікацією Міжнародної ради аеропортів, повідомляє прес-служба аеропорту, передає ПромПолітІнформ.

«Бориспіль» забезпечив динаміку зростання пасажиропотоку на рівні 22,1% в групі європейських аеропортів, які обслуговують від 5 до 10 мільйонів пасажирів.

Відповідно до річного рейтингу «Бориспіль» увійшов до трійки разом з аеропортом Рейк’явіка «Кефлавік» (28,3%) і аеропортом Неаполя (26,6%).

У своєму звіті ACI Europe визнала високу динаміку зростання цих аеропортів, і зазначила, що 2017 рік був успішним для аеропортів Європи в цілому.

У порівнянні з минулим роком мережа європейських аеропортів продемонструвала зростання пасажиропотоку на 8,5%.

Аеропорти єврозони збільшили динаміку залучення пасажирів на рівні +7,7%, а країни, які не входять до ЄС (Non-EU), поліпшили торішній результат на 11,4%.

У рейтингу зазначено, що серед Non-EU аеропортів найбільше зростання в середньому на 20% забезпечили аеропорти України, Молдови, Грузії та Ісландії.

Ривненщина презентовала туристические изюминки Житомирщины

Ривненщина презентует туристические изюминки Житомирщины

Наиболее привлекательные для туристов места соседней Житомирской области презентовали в Ривне. Об этом сообщает piwnich.info.

«Таким образом чиновники оживляют туристический поток между двумя областями, которые в первую очередь объединяет янтарь, а точнее проблема его нелегальной добычи. Но кроме клондайков на Житомирщине есть на что посмотреть. Житомирская область богата музеями. Это и музей драгоценных и декоративных камней, истории ремёсел и, конечно же, хорошо известный музей космонавтики имени Сергея Королева, который находится на родине украинского учёного в отрасли ракетостроения в Житомире», - говорится в сообщении.

Первый сельский туристический офис открыли на Ривненщине

Как сообщалось ранее, в с. Подлужье Дубенского района Ровенской области возле Шевченковского источника открыли первый сельский информационно-туристический офис.

Ринок регулярних автобусних перевезень буде лібералізованоУряд підтримав ініціативу Міністерства інфраструктури щодо лібералізації ринку регулярних автобусних перевезень

Цим кроком, фактично, дано старт в реформуванні пасажирських автобусних перевезень. Ухвалені зміни дозволять змінити ситуацію на ринку регулярних автобусних перевезень на всій території України вже у найближчій перспективі, передає Урядовий Портал.

Зміни в правилах автобусних перевезень стосуються Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах та Правил надання послуг на автомобільному транспорті. Зокрема: запроваджено конкурси на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом; вимоги щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35%. Перевага на конкурсі надаватиметься перевізнику, який пропонує низькопольні автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3-Євро 6).

Змінами також передбачено, що перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право продовжити дозвіл ще на 5 років за умови інвестування в оновлення автопарку. Правилами спрощено процедуру проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі та поступовий перехід на електронну систему подачі документів. Значно спрощено процедуру відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій.

- Це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень. На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу та мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні, – підкреслив очільник Міністерства інфраструктури.

Страховку на автомобиль украинцы теперь могут купить через интернет

Picture

7 февраля вступило в силу распоряжение Нацкомфинуслуг, которым страховым компаниям разрешили заключать договоры автострахования через интернет, сообщает FinClub, передает Экономическая правда.

Отныне, операцию покупки страховки можно провести онлайн. Для этого через сайт страховой компании подается заявка с указанием всех необходимых для заключения договора данных. На их основе страховщик рассчитывает цену договора и формирует окончательное предложение для клиента.

"Предложение" будет сгенерировано в базе данных МТСБУ и останется актуальным сутки. Если клиент согласен с условиями страхования, он подтверждает транзакцию (как подтверждаются операции в интернет-банкинге) и оплачивает услуги страховщика: или платежной картой через сайт компании, или наличными в отделении банка.

После поступления оплаты полис автоматически регистрируется в базе данных МТСБУ, а клиент получает на свою электронную почту подтверждение страхования своей ответственности перед третьими лицами.

Электронный полис можно хранить в телефоне или распечатать.

По информации издания, лишь 10 страховых компаний из 53 участников МТСБУ прошли тестирование и начнут продавать полисы онлайн: "ИНГО Украина", "ПЗУ Украина", "Арсенал Страхование", "Уника", "АХА Страхование", "Вусо", "Доминанта", "УПСК", "Европейский страховой альянс", "Юнивес".

Бюро сможет оперативно блокировать продажу полисов неплатежеспособными компаниями: в случае исключения их из МТСБУ заключение новых полисов станет невозможным.

Если у вас возникнут сомнения по поводу достоверности э-полиса ОСАГО, его правдивость можно проверить через интернет, QR-код и СМС-запрос.

НЕК “Укренерго” придбає нову систему кіберзахисту за $20 млнДержкомпанія НЕК “Укренерго” вкладе до $20 млн в нову систему кіберзахисту, повідомив глава компанії Всеволод Ковальчук, повідомляє БізнесЦензор.

За словами Ковальчука, “Укренерго” і міжнародні консультанти визначили близько 20 загроз, всі з яких будуть нейтралізовані новою системою.

Ми розробили нову концепцію кібербезпеки, основною метою якої є фізична неможливість впливу зовнішніх загроз на українську енергетичну систему, – сказав глава компанії.

Керівник “Укренерго” додав, що нова система повинна запрацювати в 2020 році і включає як нове програмне забезпечення, так і певні адміністративні заходи.

В этом году Украина покажет свое кино на восьми фестивалях

В этом году Украина покажет свое кино на восьми фестивалях

Украинские стенды и мероприятия, направленные на продвижение Украины на международных кинорынках, которые начнутся в феврале на 68-ом Берлинском международном кинофестивале, продлятся и на других важных кинофорумах в течение года.

Об этом заявила исполнительный директор Украинской киноассоциации Виктория Ярмощук на пресс-конференции в Укринформе.

"Очень важно, что киноиндустрия и Госкино вместе работают над созданием кино в Украине. Это длится уже второй год, и мы видим результат. Кино - это не только творчество, но и бизнес, большая индустрия. Поэтому важно работать не только сообща, но и по четкому плану. Именно поэтому мы продумали, в каких международных киноиндустриальных мероприятиях Украине важно участвовать. То есть Украинский стенд в Берлине - это только первая ласточка", - сказала Виктория Ярмощук.

По ее словам, после "Берлинале" запланировано совместными усилиями организовать Украинские стенды на Пекинском кинофестивале в апреле, традиционно на Каннском кинофестивале в мае, на фестивале анимационных фильмов в Ансе (Франция) в июне.

"Затем - Карловы Вары, конец июня - начало июля. Во второй раз в этом году планируем сделать стенд в Торонто. Следующий - фестиваль документальных фильмов в Амстердаме в ноябре. И в завершение года - на Baltic Event. Очень надеемся, что у нас хватит сил, ресурсов и вдохновения эти стенды реализовать", - подчеркнула Ярмощук.

Она также назвала даты основных мероприятий, которые состоятся в рамках Европейского кинорынка, с 15-го по 23 февраля, 68-го Берлинского международного кинофестиваля, которые проведут Государственное агентство Украины по вопросам кино, Ассоциация киноиндустрии Украины и Украинская киноассоциация при поддержке общественной организации "Фонд Игоря Янковского".

"В Берлине в течение всех 12 дней работы Европейского рынка будет работать Украинский стенд. 17 февраля состоится презентация "Discover Ukraine" в рамках "Соuntry Session". Это презентация Украины иностранным продюсерам как кинематографической локации, с арсеналом современных сервисов и производственных мощностей. Мы готовим презентацию, с которой выступит Филипп Ильенко, которая расскажет о том, что в Украине есть такого, чего нет в других странах, которая должна привлекать иностранных кинопрофессионалов и инвесторов к сотрудничеству", - сказала Ярмощук.

Исполнительный директор Украинской киноассоциации также проинформировала, что 18 февраля состоится бизнес-ланч в рамках Со-production Market. А 19 февраля - украинская вечеринка по случаю представления украинского кино в рамках Берлинского международного кинофестиваля.

Ярмощук также напомнила, что в этом году и в следующем в Украину приедут работать звезды мирового уровня - это польский режиссер Агнешка Холланд и французский актер Жан Рено.

"Это свидетельствует о том, что к нам не боятся ехать. Нас уже стали уважать как кинематографическое государство", - отметила она.

В Мелітополі з’явиться комунальний автобусний парк


Фото (с) 112 Україна

Депутати мелітопольської міської ради проголосували за виділення коштів на закупівлю комунальних автобусів, передає РИА-Мелітополь.

У міськраді сподіваються, що завдяки цьому рішенню вдасться подолати монополію приватних перевізників, які останні декілька років фактично диктують свої умови з пасажирських перевезень владі міста.

Рішенням Мелітопольської міської ради буде виділено 6 млн гривень та взяти кредит на закупівлю 15 автобусів великої місткості, які обслуговуватимуть найбільший міський маршрут.

Морские порты Украины увеличили перевалку грузов в январе на 11%

Морские порты Украины увеличили перевалку грузов в январе на 11%

Грузоперевалка в портах Украины в январе текущего года составляла 10,8 млн т, что на 10,9% больше по сравнению с аналогичным периодом 2017 года. Об этом свидетельствуют оперативные данные Администрации морских портов Украины.

«2018 год начался со значительного роста показателей перевалки. Благодаря благоприятным погодным условиям порты работают в штатном режиме, что дает возможность в полном объеме обеспечивать потребности грузоотправителей. В этом году на показателях грузооборота отразятся и запланированные комплексные меры АМПУ: работы по дноуглублению во всех портах Украины, ремонт причальной инфраструктуры, плюс дальнейшая реализация инвестиционных проектов в Одессе, Южном, Николаеве, Мариуполе», - отметил руководитель АМПУ Райвис Вецкаганс.

Всего, по данным АМПУ, перевалка экспортных грузов в морских портах Украины составила 7,8 млн т, что на 1,1% меньше по сравнению с январем 2017 года. Рост показателей произошел по металлам и металлопродукции - 1,5 млн т (+ 21,2%), контейнерах - 26,3 тыс. ТЕU (+ 17%), зерновых - 3,1 млн т (+1, 1%).

В то же время, перевалка импортных грузов увеличилась на 70% по сравнению с прошлым годом и составила 2,1 млн т. Перевалка импортного угля составляла 0,7 млн т (+ 112,3%), импорт рудных грузов составил 0,7 млн т (+ 42%), нефти - 0,08 млн т (в январе прошлого года перевалки не было), нефтепродуктов - 0,05 (+ 16%), контейнеров — 26,9 тыс. ТЕU (+5%). Снижение показателей произошло по строительным грузам - 0,08 млн тонн (-35,4%).

В январе 2018 года морские порты Украины обработали 913 судов, что на 291 единицу или 46,8% больше по сравнению с аналогичным периодом 2017 года.

Как сообщалось ранее, порты Дунайского региона с начала года наращивают динамику грузооборота, по сравнению с прошлым годом перевалка в Дунайских портах выросла в 5 раз.

На розвиток інфраструктури у 2018 році буде залучено 86 млрд гривень


Фото: прес-служба мінінфраструктури

Під час брифінгу міністр інфраструктури Володимир Омелян розказав, що у 2018 році на розвиток інфраструктури буде залучено рекордне за останні декілька років фінансування.

Так на дорожню галузь піде близько 50 млрд. гривень. З них: Державний дорожній фонд – 32,6 млрд., з якого:

 • понад 19 млрд. буде спрямовано на дороги державного значення

 • 1,5 млрд. – на безпеку дорожнього руху

 • понад 6 млрд. – на окремі дороги

 • М-12 – 4 млрд. грн.(GO Highway)

 • М-03 – 2 млрд. грн. (Київ – Харків – Довжанське)

 • Н-31 – 2 млрд. грн. (Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка)

 • Р-46 – 2 млрд. грн. (Харків – Богодухів – Охтирка)

 • Н-03 – 1 млрд. грн. (Житомир – Чернівці)

 • розвиток доріг Львівської області – 0,4 млрд. грн

Обсяг інвестицій в рухомий склад «Укрзалізниці» складе понад 18 млрд. гривень. На ці кошти збираються придбати 30 локомотивів General Electric та 60 нових пасажирських вагонів, провести модернізацію 226 існуючих пасажирських вагонів, виготовити 3 600 вантажних вагонів, модернізувати понад 10 тис вантажних вагонів.

Обсяг капітальних інвестицій у розвиток морської інфраструктури складе 4,3 млрд гривень.

Володимир Омелян також розповів, що понад 3,8 млрд. грн. буде спрямовано на розвиток авіаційної галузі:


 • обсяг капітальних інвестицій аеропорту «Бориспіль» – 2,3 млрд грн,

 • аеропорту «Львів» – 34 млн гривень (ймовірно ця сума буде збільшена)

 • 800 млн буде спрямовано на розвиток регіональних аеропортів

 • понад 680 млн – на підтримку безпеки польотів

Проект «Стена» в Харьковской области планируют завершить до конца годаГосударственная пограничная служба планирует завершить строительство инженерно-технического обустройства украинско-российского участка границы в Харьковской и Луганской областях в 2018 году.

На эти цели предусмотрено направить 500 миллионов гривен, 300 из которых перенесены из бюджета 2017 года. 200 миллионов выделят дополнительно.

Україна відкрила у Народній Республіці Бангладеш сервісний центр з ремонту гелікоптерів“Україна зміцнила свої позиції та розширила можливості з ремонту військової техніки радянського виробництва на ринках третіх країн”, – так у ДП ДГЗІФ “Укрінмаш” прокоментували відкриття 25 січня 2017 р. нового сервісного центру у Народній Республіці Бангладеш, передає прес-центр концерну “Укроборонпром”.

Цей сервісний центр було створено на прохання командування Військово-повітряних сил Бангладеш, пілоти яких активно застосовують гелікоптери типу Мі-8/Мі-17 для виконання різноманітних завдань.

Участь у відкритті Сервісного центру взяла офіційна українська делегація за участю представників Державного концерну “Укроборонпром”, ДГЗІФ “Укрінмаш”, та керівництва авіаремонтного заводу “Авіакон”, фахівці якого забезпечують проведення капітально-відновлювального ремонту, переобладнання і модернізацію вертольотів сімейства Мі всіх типів і модифікацій в інтересах Збройних Сил України та іноземних замовників.

У 2013-2014 рр. на “Авіаконі” проводився ремонт гелікоптерів з Бангладешу, під час якого представники цієї країні набували у Конотопі власного досвіду з ремонту вузлів та агрегатів авіаційної техніки. З відкриттям сервісного центру регламентні роботи, а також проведення капітального та відновлювального ремонту фюзеляжу гелікоптерів Мі-8/Мі-17 буде здійснюватись безпосередньо на території замовника, до чого прагнуло командування ВПС Бангладеш. У сервісному центрі на постійній основі також перебуватиме і гарантійна бригада підприємства “Авіакон”.

“Відкриття сервісного центру є визнанням якості послуг, що надає своїм партнерам Україна при проведенні капітально-відновлювальних робіт військової техніки радянського виробництва. За часів Радянського Союзу конотопське підприємство “Авіакон” якраз і було створено для того, аби проводити ремонт, а згодом – і модернізацію гелікоптерів типу Мі-24, Мі-8 та їхніх експортних версій. Наш завод має усі необхідній можливості, усе необхідне устаткування, документацію та фаховий персонал для того, аби проводити роботи з ремонту, здійснювати комплексне сервісне обслуговування військових вертольотів, а також навчати іноземних фахівців”, – наголосив директор підприємства “Авіакон” Ігор Марченко.

Князей Руси, "киборгов" АТО, актеров соберут в киевском музее-галерее

Князей, "киборгов" и актеров соберут в киевском музее-галерее

В конце минувшего года в Киеве презентовали патриотический музейный проект "История становления украинской нации".

Экспозиция уникального музея, аналогов которого нет ни в Украине и мире, насчитывает уже более 130 скульптур на 30 сюжетных композициях, сообщается на официальном сайте проекта.

Отмечается, что музей будет объединять сюжетные композиции, отображающие важнейшие этапы развития украинской нации. В частности, познакомит с историей Староруськой эпохи, периода Средневековья, новейшей истории - со времен Ивана Мазепы и до современности.

Экспозиция, в частности, продемонстрирует несокрушимый дух украинских воинов-защитников. У посетителей будет возможность увидеть мужественных "киборгов" из Донецкого аэропорта, воинов добробатов, бойцов на передовой АТО.

В музее размещены уникальные фигуры, изготовленные из силикона, генеалогические деревья, исторические карты, аудио- и видеоматериалы. По словам организаторов, для создания экспонатов, декораций и их оформления использовались самые современные технологии.

Из композиции "Великі Українці: культурні діячі" будут представлены две фигуры: украинский актер театра и кино Богдан Ступка и украинский киноактер, кинорежиссер, сценарист Иван Миколайчук.

Експорт українських товарів в Індію зріс на 27%Протягом 11 місяців 2017 експорт українських товарів до Індії склав $2 млрд

Це на 27,7% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Імпорт товарів з Індії за той самий період зріс на 11% і становив 490 млн доларів США, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська.

Майже 90% у експорті України до Індії займає продукція АПК. До топ-5 продукції експорту увійшли: соняшникова олія (71,5%), пшениця (12,8), овочі бобові (2,8%), металевий прокат (2,2%), макуха (1,4%).

До топ-5 продуктів, які імпортували з Індії увійшли: лікарські засоби (22,9%), нафтопродукти бітумні (5,2%), тютюнова сировина (4,4%), арахіс (3%), поліацеталі (2,3%).

В Виннице очередь в детсады сократилась вчетверо

В Виннице очередь в детсады сократилась вчетверо

В Виннице очередь в детсады за счет строительства новых ДУЗ и открытия дополнительных групп в существующих сократилась в четыре раза - до 578 мест. Об этом сообщил винницкий городской голова Сергей Моргунов.

"Мы открыли еще один детский сад в Виннице. ДУЗ "ДзВІНка" стал 53-м заведением в сети муниципальных садов. Очередь на устройтво сократилась до полутысячи детишек", - сообщил Моргунов.Как уточнили в департаменте по делам СМИ и связям с общественностью городского совета, 10 лет тому назад очередь на устройство детей в детские сады составила 2120 детей, сейчас этот показатель составляет 578 малышей. В мэрии планируют до 2020 года ликвидировать ее полностью. Кроме строительства новых ДУЗ, предусматривается и открытие дополнительных групп в существующих заведениях.

Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод відмовився від газу і перейшов на вітчизняне екопаливоОдин з найбільших в Україні виробників ліків – Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод (БХФЗ) – перейшов на українське екологічне паливо та впровадив систему енергетичного менеджменту, завдяки чому скоротив використання природного газу на 40%, повідомляє Новий час.

“Восени 2017 року на заводі розпочала роботу нова котельня на палетах з деревини. Встановлення цих котлів забезпечує роботу підприємства без використання природного газу до температури -5°С.

Лише з початку нинішнього опалювального сезону це дозволило зекономити близько 700 тис. грн. Минулого, 2016 року, економія від впроваджених заходів склала 966 тис. грн. Програма з енергозбереження у 2018 році складає 850 тис. грн.

Загалом, з 2014 року підприємство щорічно економить близько 800 тис. м куб. газу.

Разом з тим, для отримання дозволу на використання твердопаливних котлів підприємству довелося витратити 3 роки.

БХФЗ (Київ) – один з провідних фармацевтичних виробників України зі штатом в більш як 850 працівників. Підприємство є великим платником податків – у 2016 році було сплачено понад 120 млн грн податків та зборів, за перше півріччя 2017 року – близько 68,5 млн грн.

Агрофонд возобновляет продажу минеральных удобрений

Агрофонд возобновляет продажу минеральных удобрений

ПАО «Аграрный фонд» начинает весеннюю кампанию по продаже минеральных удобрений украинского производства. Об этом сообщил председатель правления общества Андрей Радченко.

«С 5 февраля во всех областях Украины мы возобновляем продажу минеральных удобрений, как и обещали в конце года. Надеюсь, что агропроизводителей заинтересует сотрудничество именно с Аграрным фондом, поскольку мы предлагаем гибкую систему ценообразования, индивидуальный подход к потребностям клиентов и разветвленную систему дистрибуции», - отметил Андрей Радченко.

Он также отметил, что Аграрный фонд отдает предпочтение сотрудничеству с малыми и средними агропредприятиями, поскольку основная миссия государственного предприятия - поддержка национального производителя.

"Кроме того, для оптовых клиентов подготовлено специальное акционное предложение", - отметил руководитель АФ.

В ассортименте ПАО «Аграрный фонд» на сегодня: аммиачная селитра, карбамидно-аммиачная смесь (КАС), карбамид, известково-аммиачная селитра (ВАС).

Как сообщалось ранее, ПАО «Аграрный фонд» инвестировал около 1 млрд грн в производство минеральных удобрений, благодаря чему удалось возобновить работу основных химических предприятий Украины и обеспечить удобрениями аграриев.

По состоянию на конец 2017 года Аграрный фонд реализовал около 60 тыс. тонн минеральных удобрений.

Унікальне підприємство стратегічного значення ДП “Генератор” відроджено зусиллями ДК “Укроборонпром”ДП “Генератор”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, є унікальним підприємством, яке має стратегічне значення для безпеки України. Саме на цьому підприємстві виготовляються унікальні наукоємні високотехнологічні прилади для радіолокаційних станцій та авіаційних систем. Фактично саме від його продукції залежить робота багатьох українських радарів та далекобійних зенітно-ракетних комплексів С-300, передає прес-центр концерну “Укроборонпром”.

Завдяки антикризовим заходам, це київське підприємство, яке з 2009 по другу половину 2014 року не мало жодного замовлення, сьогодні показує стабільний прибуток, зростання заробітної плати та має тверді замовлення для забезпечення обороноздатності України.

ДП “Генератор” є єдиним в Україні та одним з небагатьох у світі підприємств, яке виробляє та володіє технологіями виготовлення вакуумних НВЧ приладів, в тому числі – клістронів, які є основою всіх потужних НВЧ передатчиків. В першу чергу тих, що використовуються у радіолокаційних станціях.

Саме завдяки продукції “Генератора” працюють українські радіолокаційні станції від “Іскри”, що стоять на озброєнні української армії. Окрім того, вироби підприємства використовуються і у самих потужних українських зенітно-ракетних комплексах С-300.

Для виробництва цієї продукції на підприємстві використовуються унікальні технологічні процеси з використанням таких рідкоземельних елементів, як тантал, вольфрам та молібден, що вимагають особливих умов обробки та використання атомноводневого зварювання у спеціальних установках.

І лише завдяки відданості працівників “Генератора” ці технології вдалось зберегти під час цілеспрямованого знищення підприємства, яке відбувалось з 2009 по 2014 роки. Залишене без замовлень та з вилученими резервами, підприємство було доведено до банкрутства.

Ситуація кардинально змінилась у другій половині 2014 року завдяки ефективним антикризовим заходам. “Генератор” отримав замовлення, відновив виробництво, замінив за програмою імпортозаміщення постачальників сировини з Росії на компанії з Європи та Китаю та продовжив свою роботу над зміцненням обороноздатності України.В результаті, ДП “Генератор”, яке закінчило 2014 рік зі збитками у розмірі 8,5 млн грн, у 2017 році, згідно оперативних даних, отримало 1,5 млн грн прибутку, що на 150% більше показника 2016 року. А загалом, у минулому році підприємство реалізувало продукції на 64,1 млн грн.

Одночасно з цим, значно виросла і середня зарплатня на підприємстві, яка у 2014 році становила лише біля 2 тисяч грн, а у 2017 році виросла до майже 6 тисяч, виплачується вчасно та в повному обсязі.

Ефективно вирішується питання залучення молодих спеціалістів до виробництва. За минулий рік одразу два провідних вищих навчальних заклади України – “Київський політехнічний інститут” та Київський національний університет ім. Т. Шевченка – відкрили спільно та на базі підприємства Навчально-науковий виробничий центр та філіали своїх кафедр. І тепер у вирішенні наукових і виробничих задач задіяні студенти та викладачі цих вишів.

Сьогодні дієві управлінські рішення “Укроборонпрому” вивели “Генератор” з кризи та забезпечили стабільний прибуток, заклали умови для подальшого розвитку. Підприємство має тверді замовлення у 2018 році та увійшло до новоствореного кластеру радіолокації, зв‘язку та РЕБ. Що дозволить об‘єднати наукові та виробничі потенціали провідних підприємств України в галузі радіолокації та дасть можливість розробляти нові наукоємні та високотехнологічні зразки військової техніки.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 227 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment