Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 213 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-передостання)

У 2017 році українські виробники в півтора рази наростили експорт заморожених овочівУ порівнянні з 2016 роком, в минулому році підприємства України збільшили експорт заморожених овочів в півтора рази. У грошовому вираженні експорт зріс в 2,5 рази. Згідно з даними Державної фіскальної служби в 2017 році Україна експортувала 8,2 тисяч тонн заморожених овочів, повідомляє Нyser.

Це в півтора рази більше, ніж в 2016 році, коли на експорт відправили 5,4 тисячі тонн. У грошовому вираженні співвідношення таке: 8,8 мільйона доларів, проти 3,5 млн.

Головним покупцем українських овочів у 2017 році стала Біларусь, яка імпортувала у нас 36,6% від загального обсягу. На другому місці Польща, яка закупила ще 34%, а ще 10% припало на Литву.

Що стосується імпорту заморожених овочів, то він теж виріс – 32%. У минулому році Україна імпортувала цієї продукції 4,1 тисяч тонн, тоді як в 2016 році було імпортовано 3,1 тисячі тонн. У грошовому вираженні імпорт виріс на 44%: 3,6 мільйона доларів в 2017 році, проти 2,5 млн в 2016 році.

Головним постачальником замороженої продукції, зокрема овочів, залишається Польща з часткою в 87% від загальної кількості. Бельгія експортувала в Україну 4%, а Німеччина – ще 3% від загальної кількості продукції.

Французская PEGAS поможет создать в Украине оптовый рынок газа

Французская PEGAS поможет создать в Украине оптовый рынок газа

Укртрансгаз подписал меморандум с крупнейшей платформой для торговли природным газом в Европе - Powernext. Платформа является провайдером общеевропейской платформы для торговли газом PEGAS. Об этом информирует пресс-служба ПАО "Укртрансгаз".

Платформа позволяет участникам рынка продавать природный газ на 12 хабах в 9 странах."Уже в этом году мы, как оператор ГТС Украины, готовы использовать такую торговую платформу для закупки топливного газа и газа для балансировки, что требуется европейским регламентом по суточной балансировке", - говорится в сообщении.

В "Укртрансгазе" объяснили, что если Украина будет приобщена к европейской системе биржевых торгов газом как товаром, это позволит сделать рынок свободным, конкурентным и прозрачным.

"Это обеспечит дальнейшее развитие отрасли в Украине", - добавили в "Укртрансгазе".

В Україні розпочинається виробництво екологічної плівки для мульчування ґрунту


Плівка для мульчування ґрунту Фото: delta65.net

Завод IMMER Ukrplastic на початку 2018 року починає випуск біорозкладної агроплівки, передає Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Випробування показали відсутність видимих ​​залишків плівки в ґрунті через 6 місяців від початку укладання.

Біорозкладна плівка для мульчування ґрунту призначена для застосування в органічному і традиційному землеробстві для вирощування овочевих та зернових культур.

В органічному землеробстві агроплівка IMMER Group дозволяє підвищувати врожайність без використання ЗЗР, а також охороняє посіви від птахів. У звичайному виробництві агровиробники зможуть економити ресурси на зборі та утилізації агроплівки, яка не розкладається.

Столичная подземка объявила тендер на строительство ветки на Виноградарь

Столичная подземка объявила тендер на строительство ветки на Виноградарь

КП «Киевский метрополитен» объявило тендер на строительство линии метро от станции «Сырец» на жилой массив Виноградарь в системе госзакупок Prozorro. Об этом сообщает Громадське со ссылкой на сайт Prozorro.

"Речь идет о строительство участка Сырецко-Печерской линии с электродепо в Подольском районе. По плану, это должен быть участок от «Сырца» до «Проспекта Правды» с новыми станциями «Мостицкая» и «Проспект Правды», и участком вилочного ответвления в сторону станции «Виноградарь»", - говорится в сообщении.

Согласно информации тендера, ожидаемая стоимость строительства - 6,3 миллиарда гривен. Тендерные предложения можно подавать до 19 февраля, а аукцион начнется 27 марта. Размер минимального шага понижения цены - 31,6 миллиона гривен.

Напомним: городской голова Киева Виталий Кличко и заместитель председателя правления китайского консорциума Го Уин подписали соглашение о сотрудничестве по реализации проекта строительства четвертой линии метро в Киеве.

Азовський судноремонтний завод у 2017 році збільшив обсяги випуску продукції на 50%Найбільшу динаміку підприємство показало в області машинобудування

За результатами року підприємство збільшило обсяг товарної продукції в цілому по підприємству на 50%, по судноремонту – в 1,4 рази, по машинобудуванню – в 2,3, передає ЦТС.

- Зараз у нас шість судів перебуває в ремонті. Це десь на місяць роботи. У найближчих перспективах – ми плануємо відремонтувати два теплохода” Славутич-15 “і” Славутич-16 “. І ще одна хороша новина. У Маріуполь повертається земснаряд ”Меотида“, який також потребує обслуговування. Я дуже сподіваюся, що ми виграємо тендер, і ця робота буде у нас, – заявив директор підприємства Олег Турський.

Дуже складно працювати в умовах правової невизначеності. Сподіваюся, що в цьому році нам вдасться прийти до якоїсь угоди”, – підсумував гендиректор АСРЗ.в 10 разів). Імпортний вантажопотік зріс на 33,9% до 6,442 млн тонн, експортний – на 3,2% до 30,630 млн тонн.

Крім того, на судноремонтному заводі була проведена інвентаризація. Зараз йде переговорний процес між Фондом держмайна і Міністерством інфраструктури про майбутній статус заводу.

В США создали Американо-Украинский промышленный инвестиционный фонд

В США создали Американо-Украинский промышленный инвестиционный фонд

Инженер, предприниматель, изобретатель и глава компании Worldwide Aeros Corp украинского происхождения Игорь Пастернак основывает в США Американо-украинский промышленный инвестиционный фонд. Об этом он сообщил на своей странице в сети Facebook.

"Новые вызовы требуют новых подходов. Мы создаем Американско-Украинский промышленный инвестиционный фонд в США", - отметил Пастернак.

Он пояснил, что приоритетной сферой деятельности нового фонда станут "совместные проекты и разработки в украинском оборонно-космическом секторе".

По его словам, генеральный директор Укроборонпрома Роман Романов уже получил предложение стать членом исследовательского совета фонда.

"Учитывая чрезвычайный интерес американского бизнеса и инвесторов, а также и четырехлетний сложный, впрочем успешный, опыт работы с украинскими партнерами в реальных условиях войны, это будет амбициозный и успешный проект", - подчеркнул Пастернак.

Пастернак в прошлом месяце озвучил инициативу создания такого фонда. Он отметил, что это должно стать "следующим шагом" в привлечении инвестиций в Украину со стороны американского бизнеса.

На «Золоту Дзигу» претендують 59 українських фільмів

На «Золоту Дзигу» претендують 59 українських фільмів

Українська кіноакадемія оголосила стрічки, що увійшли до довгого списку претендентів на Другу Національну кінопремію. Про це повідомляється на офіційному сайті кіноакадемії.

"Завершено селекцію фільмів на відповідність вимогам регламенту Другої Національної кінопремії. З 77 стрічок, що були подані на участь у конкурсі, до довгого списку увійшло 59 кіноробіт: 16 повнометражних ігрових, 22 короткометражних ігрових, 13 повнометражних документальних, 8 анімаційних", - ідеться в повідомленні.

Довгий список номінантів на Другу Національну кінопремію:

Повнометражний ігровий фільм:

"Dzidzio Контрабас", режисер Олег Борщевський
"IZI", режисер Андреа Маньяні
“Іній”, режисер Шарунас Бартас
“Інфоголік”, режисер Валентин Шпаков
“Кіборги”, режисер Ахтем Сеітаблаєв
“Лагідна”, режисер Сергій Лозниця
“Межа”, режисер Петер Беб’як
“Мир вашому дому”, режисер Володимир Лерт
“Правила бою”, режисер Олексій Шапарєв
“Припутні”, режисер Аркадій Непиталюк
“Рівень чорного”, режисер Валентин Васянович
“Стрімголов”, режисер Марина Степанська
“Урок магії”, режисер Лілія Солдатенко
“Час хризантем”, режисер Дмитро Мойсеєв
“Червоний”, режисер Заза Буадзе
“Чужа молитва”, режисер Ахтем Сеітаблаєв

Короткометражний ігровий фільм:

Uneasiness, режисер В’ячеслав Паренюк
“Благодать”, режисер Жанна Озірна
“Бритва”, режисер Дарина Долеско
“Бузок”, режисер Катерина Горностай
“Випуск’97”, режисер Павло Остріков
“Віддалік”, режисер Катерина Горностай
“Двері”, режисер Наталія Давиденко
“Дім”, режисер Ірина Цілик
“Ефект сходів”, режисер Катя Павленко
“Ілюзія контролю: Початок”, режисер Владек Занковскі
“Кінець місяця”, режисер Олег Ісаков
“Клітка для папуги, що говорить”, режисер Ірина Асонова
“На своїй землі”, режисер Олександр Кирієнко
“Намір”, режисер Анна Смолій
“Невидима”, режисер Максим Наконечний
“Нетерпимість”, режисер Володимир Бакум
“Післясмак”, режисер Юра Катинський
“Свині”, режисер Роман Любий
“Солатіум”, режисер Христина Тинькевіч
“Технічна перерва”, режисер Філіп Сотниченко
“У полі”, режисер Олександр Шкрабак
“Фотоморгана/ Photomorgana”, режисер Ірина Кальченко

Повнометражний документальний фільм:

“Американська мрія. У пошуках правди”, режисер Володимир Мула
“Будинок “Слово”, режисер Тарас Томенко
“Вєаюфром”, режисер Дмитро Лавріненко
“Війна химер”, режисер Анастасія Старожицька
“Дельта”, режисер Олександр Течинський
“Діксі Ленд”, режисер Роман Бондарчук
“Контури”, режисер Олег Чорний
“Майже 10.000 виборців”, режисер Уляна Осовська
“Манливий, Солодкий, Без Меж або Пісні і Танці про Смерть”, режисер Тетяна Ходаківська
“Одесити на Донбасі”, режисер Олександр Авшаров
“Свій голос”, режисер Сергій Маслобойщиков
“Серце мами Гонгадзе”, режисер В’ячеслав Бігун
“Школа номер 3”, режисер Єлізавета Сміт

Анімаційний фільм:

“Елювіум - Регенеративна істота”, режисер Стас Сантімов
“Лабіринт”, режисер Олександр Колодій, Степан Коваль
“Подорож”, режисер Євгенія Кіракосян
“Причинна”, режисер Андрій Щербак
“Хроніки одного міста”, режисер Євген Сивокінь
“Чудове чудовисько”, режисер Сергій Мельніченко
“Я купив велосипед”, режисер Микита Лиськов
“Я Чайник!”, режисер Оксана Карпус

Як повідомляється, у понеділок, 22 січня, члени кіноакадемії розпочали голосування за фільми, що увійдуть до короткого списку претендентів на “Золоту Дзигу” (Результати будуть оголошені у лютому).

У березні правління Української кіноакадемії визначить номінантів на Другу Національну кінопремію. Цього року “Золота Дзига” вручатиметься у 18 номінаціях.

Переможці конкурсу будуть оголошені 20 квітня на урочистій церемонії вручення нагород Національної кінопремії.

В Сингапуре и Малайзии представляют украинскую пищевую продукциюУкраинские производители пищевой продукции представляют отечественную продукцию во время специализированной торговой миссии в Сингапуре и Малайзии. Об этом сообщает Посольство Украины в Республике Сингапур.

"22 января 2018 года в рамках визита украинских производителей пищевой промышленности в Сингапур и Малайзию состоялось первое масштабное мероприятие, посвященное презентации отечественной продукции для сингапурских компаний. Организатором выступило Посольство Украины в Сингапуре в сотрудничестве с Сингапурской Бизнес-Федерацией. В мероприятии приняли участие двадцать украинских производителей пищевой продукции и более пятидесяти представителей сингапурских компаний, среди которых крупнейшие сети супермаркетов, профильные бизнес-ассоциации и дистрибьюторы", - говорится в сообщении.

Исполнительный директор Сингапурской Бизнес Федерации Хо Мэн Кит, открывая мероприятие, приветствовал усилия по продвижению украинской продукции на рынки Юго-Восточной Азии, акцентировав внимание на перспективах сотрудничества в сфере сельского хозяйства между Украиной и Сингапуром.

Посол Украины в Сингапуре Дмитрий Сеник отметил, что за последние два года был вдвое увеличен товарооборот между Украиной и Сингапуром.

"Но потенциал огромен, учитывая уникальную роль этой страны как логистического и торгового хаба в Азии, а также важного члена АСЕАН. Общий рынок АСЕАН с населением почти 630 миллионов является перспективным для украинской продукции", - подчеркнул украинский дипломат.

Руководитель проекта развития экспорта ФАО и представитель украинской делегации Андрей Ярмак в свою очередь отметил высокие показатели роста потребления продуктов в АСЕАН.

Во время визита в Сингапур посольство также запланировало для украинской делегации брифинг с участием сингапурских экспертов по вопросам внешней торговли относительно особенностей выхода на рынки АСЕАН, а также встречи с представителями отраслевых ассоциаций.

Специализированная торговая миссия экспортеров пищевой промышленности посещает Сингапур и Малайзию в период с 22 по 25 января 2018 года с целью презентации отечественной продукции.

На Хмельниччині на базі 16 підприємств створять “Перший український сільськогосподарський кооператив”Агрокластер в Хмельницькій області може бути створений на базі 16 підприємств “Першого українського сільськогосподарського кооперативу” (ПУСК), повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Хмельницькій області у нас – 16 підприємств, на їх базі ми будемо робити кластер, який дозволятиме невеликому фермеру з 200-300 га мати свій елеватор, сушку, під’їзну колію для вагона. Перед нами зараз стоїть питання будівництва та інвестицій в елеватори, вагони, тягову силу, – сказав в інтерв’ю агентству” Інтерфакс-Україна“ виконавчий директор ПУСК Олександр Буюклі.

За його словами, в Україні через кооперативи реалізується лише 2% сільгосппродукції, тому існує великий потенціал для об’єднання і розвитку кооперативів. У грудні 2017 року ПУСК провів збори з членами кооперативу, ЄБРР і Rabobank.

ПУСК веде активну співпрацю з ЄБРР, так як вони надають не тільки важливу підтримку на рівні фахівців, а й технічну підтримку по зустрічам і залученню фінансування. ЄБРР і Rabobank бачать у розвитку кооперативів великий потенціал, – додав керівник ПУСК.

Він уточнив, що ЄБРР готує для кооперативу ряд проектів з переробки сої, пшениці та соняшнику.

ПУСК заснований 23 березня 2017 року, до складу кооперативу входить 61 агропідприємство із земельним банком близько 180 тис. га в 10 областях України.

За вісім місяців 2017 рік ПУСК реалізував близько 90 тис. тонн зернових і закупив близько 20 тис. тонн мінеральних добрив.

Киев продолжит закупать оборудование и ремонтировать больницы

Киев продолжит закупать оборудование и ремонтировать больницы - Кличко
Фото: kiev.klichko.org

В этом году Киев продолжит покупать новое медицинское оборудование и ремонтировать учреждения здравоохранения.

Об этом заявил голова столицы Виталий Кличко во время инспекции ремонтных работ в Киевской городской клинической больнице № 12 и детской клинической больницы № 7.

Он отметил, что для властей Киева реформирование здравоохранения - один из приоритетов. Он подчеркнул, что расходы на медицину в бюджете столицы в этом году существенно увеличены и составляют 9,1 млрд грн.

"Наша задача - создать современные условия для пациентов и врачей. Поэтому мы продолжаем покупать современную медицинскую технику и ремонтировать больницы. Люди, которые обращаются к врачам, должны получать эффективную помощь", - сказал Кличко.Он напомнил, что в прошлом году в столице продолжались работы по капитальному ремонту, реконструкции, строительству объектов здравоохранения. По словам Кличко, все столичные медучреждения должны отвечать современным требованиям.

В этом году столичная власть продолжит реконструкцию и ремонт медицинских учреждений в Киеве и закупку нового оборудования.

Детская клиническая больница № 7 Печерского района, которую посетил мэр, оказывает медицинскую помощь детям от 1 месяца до 17 лет. Функционирует с ноября 2006 года, и ее мощность 120 коек.

Здесь была проведена реконструкция на почти 47 млн грн. В частности, усилен фундамент здания, выполнены работы по ремонту и окраске фасада, мощению тротуарных плиток, проведено благоустройство и озеленение территории.

Также проведен капитальный ремонт помещений отделения лучевой диагностики. Здесь установили и новый аппарат МРТ стоимостью почти 40 млн грн. За время работы обследовали уже почти 500 детей. Приобретение нового МРТ позволяет проводить исследования всех органов и визуализировать малейшие детали без искажений. Кроме того, в отделении лучевой диагностики отремонтировали компьютерный томограф. "Качество оборудования - высокое. Спрос на обследование есть. И это означает, что нам нужно и дальше делать все возможное, чтобы улучшать качество оказания медицинской помощи", - подчеркнул Кличко.Кроме того, в больнице провели капитальный ремонт помещений отделения восстановительного лечения. В частности, ванного зала, бассейна, зала лечебной физкультуры и коридора. Приобретены новые осушители воздуха в бассейне, новая мебель.

Мэр Киева ознакомился и с ходом ремонтных работ в ряде отделений Киевской городской клинической больницы №12. Это - многопрофильное учреждение, которое оказывает медицинскую помощь с 1983 года. Здесь функционируют 12 отделений. Мощность 636 коек.

Столичная власть заканчивает ремонт и закупила новое оборудование для отделения неотложной (экстренной) медицинской помощи и двух травмпунктов (опорно-двигательный и челюстно-лицевой). Мэр напомнил, что на реконструкцию приемного и специализированных отделений выделено 91 млн грн. При этом на 60 млн грн закупили новое медоборудование (лапароскопическое, эндоскопическое, анестезиологическое, лабораторное и иное).


"Наша задача - чтобы все слои населения могли получить современную медицинскую помощь. И такие условия, как в этой больнице, должны быть в каждой больнице нашего города", - сказал Киевский городской голова.

В свою очередь главный врач Киевской городской клинической больницы №12 Таисия Лобода отметила, что ввод в действие отделения неотложной медицинской помощи позволит более оперативно и эффективно оказывать экстренную медицинскую помощь, улучшить качество и скорость диагностики и лечения пациентов.


По ее словам, здесь увеличили число универсальных операционных и смотровых на первом этаже заведения. "Больница предусмотрена и для оказания медицинской помощи при массовом поступлении пациентов в случае чрезвычайных ситуаций. Идеология заключается в следующем - больного привезли в больницу, и его никуда не должны отправлять дальше. Всю необходимую помощь должны оказать здесь", - сказала Таисия Лобода.

США профінансують 4 спільні з Україною наукові проекти4 українсько-американських проекти отримають фінансування у рамках конкурсу «Спільні наукові проекти»

Переможцям конкурсу нададуть фінансування для проведення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі аграрних наук та біотехнологій. У рамках конкурсу вже відібраний проект з дослідження озимих покривних культур. Проект проводиться спільно Інститутом біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України та Вірджинським політехнічним інститутом та державним університетом, передає NaChasi.

Іншим проектом, який отримає гроші на реалізацію є проект щодо утилізації пестицидів Київського національного університету ім. Шевченка та Сиракузького університету.

Ще одним проектом, реалізації якого можна очікувати, є проект щодо редагування геному. Проектом займаються Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України та Університет Небраски-Лінкольна.

Четвертий проект, який реалізує Інститут водних проблем і меліорації НААН України та Університету штату Огайо, присвячений покращенню якості грунтів та продуктивності сільськогосподарських культур.

Нацбанк накопил в резервах 25 тонн золота

Нацбанк накопил в резервах 25 тонн золота

Об этом на брифинге в НБУ на тему: "Управление международными резервами Украины" сказал заместитель главы НБУ Олег Чурий.

«Золотовалютные резервы в золоте составляют около 1 млрд долл. - это 25 тонн золота, что может быть размещено в кубе размером 1х1х1 м», - сказал Чурий.

По словам Чурия, резервы за прошлый год выросли с 15,5 млрд до 18,8 млрд долл.

В Україні кількість морських портів “мільйонників” зросла до 10-тиУ 2017 році кількість морських портів з вантажообігом понад 1 млн тонн зросла до 10.

Найбільше зростання вантажообігу протягом 2017 року продемонстрував морський порт Південний – на 2,591 млн тонн за 1 рік. Найвищий темп росту показав найменший за вантажообігом морський порт України − Усть-Дунайськ. За рік порт збільшив перевалку на 113,4% − з 25,4 тис. тонн до 54,2 тис. тонн. Таку динаміку було досягнуто за рахунок збільшенням перевалки зерна з 13,6 тис. тонн у 2016-му до 33 тис. тонн у 2017-му (+142,7%), а також нафтопродуктів з 11,8 тис. тонн до 17,2 тис. тонн (+45,8%), передає АМПУ.

Миколаївський морський порт збільшив обсяг переробки вантажів на 5% та досяг обсягу у 23,533 млн тонн. Найбільший приріст становила переробка хімічних мінеральних добрив (+109,8%).

Одеський порт у 2017 році обробив 24,120 млн тонн вантажів. Попри зниження перевалки на 4,5%, порт залишається у трійці найбільших портів країни.

Морський порт Чорноморськ протягом року збільшив обсяг переробки вантажів на 10,6% − з 15,942 млн тонн у 2016 до 17,633 млн тонн у 2017 році. Збільшення показників перевалки відбулося практично по всій номенклатурі вантажів.

Спеціалізований морський порт Ольвія у 2017 році обробив 6,88 млн тонн вантажів, що на 342 тис. тонн або 5,2% більше, ніж у 2016-му.

Завдяки тому, що у 2017 році Ренійський морський порт переробив 1,125 млн тонн вантажів (що на 15,7% більше ніж у попередньому році), порт став 10-м за українським морським портом, чиї річні показники вантажообігу перевищили 1 млн тонн.

По музеям Львовщины отныне можно прогуляться виртуально

По музеям Львовщины отныне можно прогуляться виртуально

Департамент по вопросам культуры, национальностей и религий Львовской облгосадминистрации инициировал и начал реализацию культурного проекта "Визуальные туры по музеям области. Посети. Это интересно", сообщили в пресс-службе облгосадминистрации."Департамент культуры ЛОГА создал виртуальные туры по музеям области. Они включают ряд сферических панорам с возможностью переходов из одного выставочного зала в другой, с этажа на этаж, осмотра общей панорамы", - отметила директор департамента Мирослава Туркало.По её словам, в рамках проекта создана интерактивная карта, на которой можно просмотреть интересные места Львовщины, отправиться в виртуальное путешествие или спланировать познавательный культурно-туристический маршрут.

Карта постоянно наполняется новыми объектами культуры, истории, архитектуры. К концу 2018 года в проект планируется внести все уникальные уголки региона.

«Південмаш» спільно з індійською організацією ISRO проведе вогневі випробування рідинних ракетних двигунівВ Україні пройдуть випробування компонентів потужного індійського ракетного двигуна SCE-200.

Українське державне підприємство «ВО Південний машинобудівний завод ім.Макарова» готується почати серію пробних випробувань критично важливих частин потужного ракетного двигуна, призначеного для індійської важкої ракети-носія нового покоління. Цей двигун, хоча і був повністю виготовлений в Індії, спочатку був розроблений в Україні під позначенням РД-810, повідомляє Національний промисловий портал.

Роботи з індійською організацією ISRO (тематика двигунів). Контракт 2017 року на проведення до 2019 року включно вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі Південмашу, – йдеться в повідомленні прес-служби “Південмаш”.

У 2005 році Україна погодилася надати Індії розробки по темі РД-810, а 20 листопада 2006 року Індійська організація космічних досліджень (ISRO) уклала з КБ «Південне» контракт на проект під кодовою назвою Jasmine. В рамках цього проекту в Індії на базі РД-810 був розроблений ракетний двигун SCE-200 (SCE – semi-cryogenic engine – «полукріогенний двигун») на паливної парі «рідкий кисень/гас». Цифра 200 позначає його тягу – 200 тонн.

ISRO планує встановити двигун SCE-200 на модифікованій центральної ступені ракети GSLV Mark 3, замінивши стару двигунну установку. Це збільшило б масу корисного навантаження, що виводиться ракетою на геостаціонарну орбіту, з 4 до 6 тонн. Згодом чотири аналогічних двигуна, встановлені на ракеті нового покоління, могли б доставити на ту ж орбіту до 10 тонн, причому без застосування прискорювачів.

Крім допомоги в розробці двигуна, КБ «Південне» також консультує ISRO по розробці перспективної ракети-носія.

Станом на 2014 рік КБ «Південне» підготувало повний комплект проектної документації, необхідної для виробництва та випробувань двигуна. Згідно з джерелами в галузі, Індія згодом перевидала креслення двигуна відповідно до своїх власних стандартів і, можливо, внесла деякі зміни.

Тим часом КБ «Південне» вирішило припинити подальший розвиток двигуна РД-810 всередині України, зосередившись натомість з обмеженими ресурсами на розробці більш потужного РД-815, який потенційно може мати перспективи на ринку США.

Украинские аэропорты за год увеличили поток пассажиров на почти 30%

Украинские аэропорты за год увеличили поток пассажиров на почти 30%

По 2017 год объемы пассажирских перевозок украинских авиакомпаний выросли по сравнению с 2016 годом на 27,5% и составили 10 554,4 тыс. лиц. Об этом свидетельствуют оперативные данные Госавиаслужбы.

Международные объемы пассажирских перевозок выросли на 28,6% и составили 9 613,6 тыс. лиц. Пассажиропотоки через аэропорты Украины увеличились на 27,6% и составили 16 499,5 тыс. лиц, в т.ч. в международном сообщении – на 29,2% и составили 14 591,7 тыс. лиц.

В течение 2017 года украинскими авиакомпаниями выполнено 92,2 тыс. коммерческих рейсов (рост по сравнению с предыдущим годом – на 16,0%), среди них международных – 77,7 тыс. рейсов (рост на 14,4%).

Напомним: в декабре 2017 года министр инфраструктуры Владимир Омелян заявил, что министерство проводит переговоры с 3 лоукост-авиакомпаниями по входу на украинский рынок. Тем временем украинский лоукост SkyUp планирует стартовать уже весной.

В 2017 году чаще всего из аэропорта "Киев" пассажиры улетали в столицу Беларуси - Минск.

На Луганщині презентували патріотичні комікси «Пригоди Микитки»

На Луганщині презентували патріотичні комікси «Пригоди Микитки»

«Війна – це найбільше лихо, яке може випасти на долю людини і долю країни. Українці – миролюбна нація, однак протягом усієї своєї історії змушені захищати рідну країну від загарбників. І ми хотіли розповісти доступною мовою коміксів, що відбувається серед тих хлоп’ят, які знаходяться і в Кримському, і в Станиці Луганській, і в інших селах на лінії розмежування вогню», - сказав керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз після презентації.

Патріотичні комікси для дітей до Дня Соборності / Фото: Станіслав Михайлов. Укрінформ

За його словами, на виготовлення та друк семитисячного накладу коміксів з обласного бюджету виділено 400 тис. гривень.

На сторінках цього графічного оповідання змальовано історію маленького хлопчика Микитки, який є свідком жахливих подій збройної агресії Росії проти України. Головному герою, батьків якого викрали і утримують під вартою бойовики, дали прихисток наші військовослужбовці. Звучать реальні географічні назви: Кримське, Трьохізбенка, Новотошківське.

У 2017 року Україна експортувала картоплі на $3,4 млнУ 2017 року Україна відправила на експорт 17,6 тис. тонн картоплі на суму $3,4 млн. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, повідомляє AgroTimes.

Це в 3,5 раза перебільшує обсяг експорту 2016 року (5 тис. тонн).

У грошовому виразі експорт картоплі минулого року зріс у 2,6 раза проти результату 2016 року ($1,3 млн).

75% від усього обсягу української картоплі в 2017 року купувала Білорусь, 15% ‒ Молдова, 7% – Азербайджан.

Украина и Турция будут сотрудничать в возобновляемой энергетике

Украина и Турция будут сотрудничать в возобновляемой энергетике

Объединение усилий Украины и Турции в сфере возобновляемой энергетики будет взаимовыгодным для обеих стран и будет способствовать развитию «зеленых» проектов в Украине с участием турецких компаний и инвестиций.

Об этом шла речь на встрече председателя Госэнергоэффективности Сергея Савчука и Чрезвычайного и Полномочного Посла Турецкой Республики в Украине Йонета Джана Тезеля, сообщает пресс-служба Госэнергоэффективности.

"Стороны пришли к согласию, что объединение усилий Украины и Турции в этой сфере будет взаимовыгодным для обеих стран. Поэтому уже рассматривается возможность подписания Меморандума о взаимопонимании в сферах энергоэффективности, возобновляемой энергетики и альтернативных видов топлива между Госэнергоэффективности и соответствующим ведомством Турции. Двустороннее сотрудничество позволит не только обмениваться опытом по развитию возобновляемой энергетики, но и стимулировать реализацию «зеленых» проектов в Украине с участием турецких компаний и инвестиций", - говорится в сообщении.

Как пояснил посол, Турция активно внедряет проекты «чистой» энергетики и входит в ТОП-10 стран мира по введенным в 2016 году мощностям ветро - и гидроэлектростанций.

Как отмечается, турецкие компании заинтересованы работать в Украине. Некоторые из них уже планируют строительство ветровых электростанций в Закарпатской, Львовской и Ивано-Франковской областях.

Посол также заверил, что представит достижения украинского рынка «чистой» энергетики экспертной и бизнес-среде в Турции. Со своей стороны, Госэнергоэффективности готово продемонстрировать иностранным инвесторам перспективные проекты, которые можно внедрить в регионах Украины.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 214 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments