Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Українська гвинтівка-привид

В історії українських зброярських розробок є декілька «білих плям». Однією з них є 13,2 мм снайперська гвинтівка «Аскорія». Її розробив на початку 1990-х років минулого століття київський професор Ігор Алексєєнко. Сам професор дуже цікава особистість. За словами доньки, у нього був дуже великий досвід роботи зі зброєю. Навчався він у Харкові в артилерійському училищі, потім служив у військовій частині в Києві. Останні 20 років життя працював на кіностудії імені Довженка піротехніком. Помер у 2007 році.


Гвинтівка «Аскорія»

Гвинтівка була створена за схемою «буллпап», але, на відміну від класичних «буллпапів», магазин у неї розташований не позаду пістолетної рукоятки, а з лівого боку від неї під кутом. У дослідному зразку «Аскорії» використовувався спеціально створений для неї боєприпас, в основі якого патрон від французького кулемета Гочкіс зразка 1917 року 13,2 х 99. В якості уражаючого елементу була можливість використання як класичної кулі, так і підкаліберної стріли з пластмасовим піддоном. Стріла могла виготовлятися з різної сталі – від звичайної загартованої до легованої хромом і ванадієм із присадкою вольфраму. Ефективність такого патрону за словами конструктора була колосальною – на дистанції 600 метрів підкаліберна стріла пробивала броньовану плиту в 50 мм.

За деякими даними, існував ще один тип кулі, що мав твердосплавний стрижень і пірофорну суміш, яка має температуру горіння до 4000°С і швидкість поширення 10-12 тис. м/сек.

За даними автора гвинтівка залишилася лише дослідницьким зразком. Через високу вартість і нестандартний боєприпас на озброєння української армії прийнята не була і на експорт не поставлялася.

Однак в останні роки з`явилась низка свідчень від джерел, що заслуговують на довіру, передає УПП, що саме таку гвинтівку бачили під час бойових дій на Кавказі в 1995 – 2008 роках.

У закордонній пресі стверджується, що винахідник продав документацію на її виробництво в Росію і Китай, де гвинтівка під іншими позначеннями досі виробляється невеликими партіями для потреб спецпідрозділів.

Тактико-технічні характеристики снайперської гвинтівки «Аскорія»

Патрон – 13,2 х 99 спеціальний
Вага кулі – 17,5 грама
Початкова швидкість кулі (підкаліберної) – 1500 м/с
Дулова енергія кулі – 19,69 кДж
Загальна довжина – 1165 мм
Загальна вага (без патронів) – 7,2 кг
Ємність магазину – 5, 7, 9 або 11 патронів
Прицільна дальність стрільби – 1800 м
Tags: зроблено в Україні, стрелковое оружие, українське
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments