Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як херсонські аграрії вирощують рис (відео)

рис

Своя місія у херсонських аграріїв, вони прагнуть навіть після анексії Криму повернути країні стабільне вирощування рису. Адже до приходу росіян ми забезпечували себе на 70% цим продуктом, тепер поки, що на 30, повідомляє “Агро-Центр”.

Найбільше плантацій на Одещині і Херсонщині. Збільшити площі посівів є куди, головне – аби держава допомагала. Саму ж культуру вирощувати не просто, вона потребує особливого клімату – тепла і вологості. Насіння купують українське. Його беруть в єдиному в Україні інституті рису. Тут під посівами 800 гектарів білого золота. Робота на полі кипить від ранку.

Кожна плантація вкрита водою. Глибину затоплення поля періодично міняють. Відкачують воду лише перед збором урожаю – у вересні. За один куб води у середньому платять від 50 копійок до гривні плюс електроенергія. А ще – саме обладнання для зрошення дороге.

До анексії Криму основні посіви були на півострові. Україна експортувала товар до Туреччини, Румунії та Болгарії. Нині рис росте лише в Одеській та Херсонській областях. Для внутрішнього споживання нам потрібно понад 150 тисяч тон. А ми збираємо лише 70. Частину купуємо у Пакистані та Китаї.


Tags: АПК, Одещина, Херсонщина, аграрии, село, сельхозпродукция, фермерство
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments