Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

На Мадагаскарі знайшли новий вид карликових лемурів (фото)

Американські вчені відкрили новий вид карликових лемурів. Примати мешкають у південно-східній частині острова Мадагаскар. Про це повідомляє "5 канал" із посиланням на Science Alert.

На Мадагаскарі знайшли новий вид карликових лемурів
Фото: Новое время

Науковці дали тваринам назву Cheirogaleus grovesi - карликовий лемур Гровса. Свою назву карликові лемури отримали на честь австралійського вченого Коліна Гровса, що присвятив чотири десятиліття вивченню приматів.

Як стало відомо, довжина тіла приматів – близько 17 см, довжина хвоста - 28 см. У них, традиційно для лемурів, - великі очі та сильні чіпкі пальці.

А от відкрити новий вид вдалося завдяки ДНК-аналізу. Усе тому, що багато видів лемурів дуже схожі зовні, через це аналіз генома є найбільш надійним способом визначення виду. Під час проведення дослідження вчені порівнювали нові зразки ДНК із зібраними у 2014-2015 роках.

"Цей новий вид є одним із кількох нових видів карликових лемурів в роду Cheirogaleus, які були або перебувають у процесі опису. Це свідчить про те, як мало ми знаємо про біорізноманіття в цілому, і навіть про наших найближчих родичів, приматів", - наголосив один з учасників дослідницької групи Рассел Міттермейер.

Охоронний статус нового виду поки не визначили, однак науковці припускають, що вони можуть бути достатньо добре захищені, оскільки живуть у заповідній зоні. Також учені сподіваються відкрити ще кілька нових видів лемурів у цьому районі найближчими роками.

"Те, що тривають відкриття нових видів приматів в останніх диких місцинах Мадагаскару, наголошує на необхідності захисту цього середовища проживання від вторгнень з боку людини", - підкреслили науковці.
Tags: Мадагаскар, генетика, животный мир, острова, открытия, приматы, тварини, ученые, цікаве
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments