Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні виготовляють крафтовий шоколад (відео)

цукерки

З початку незалежності України спостерігався економічний спад, падали доходи населення, а позаяк шоколад і кондитерські вироби не є предметами першої необхідності, виробництво та місткість ринку істотно скорочувалися. Закривалися найбільші фабрики, до кінця 90-х залишилася невелика кількість підприємств. Ті, хто тоді вижив, сьогодні і є найбільшими: Roshen, АВК, «Світоч», повідомляє Громадське.

Поступово криза минає, ринок почав жвавішати, покращилася якість продукції, почали поставляти за кордон, наші фабрики навіть вийшли на лідерські позиції у світі.

Наші цукерки — це незвичне у звичайному. Ми поєднуємо сир дорблю з бананом, козячий сир — з білими грибами, гауду — з бергамотом. Ми не прагнемо робити те, що роблять інші, нам це не цікаво, нам цікаво вражати.

Почалося все з базового опрацювання рецептів: ми накидали штук 50 ідей для цукерок, що хотіли б зробити. Ми мали амбітні плани створити за місяць 15 смаків. За фактом витратили 3 місяці. Ми дуже багато їли, дуже багато списували. Це були безперервні операції, коли ми їли й плювалися, їли й плювалися, і лише потім нам сподобалося, – розповідає співзасновниця Spell Олександра Анцюнас.

Я вам чесно скажу: наш перший бізнес-план, який ми писали — не спрацював. Як і другий. Як і третій. У табличці теоретично ти мільйонер, на практиці ж усе дещо інакше.Ця любов з’явилася з бренду бельгійського шоколаду. Саме шоколатьє з Бельгії та Франції надихають усіх шефів по всьому світу. Після спілкування з ними, ми занурилися у світ шоколаду й зрозуміли, що цього дуже не вистачає Україні. Тому ми поставили за мету донести українському споживачеві, яким може бути шоколад, – поділився співзасновник Spell Віталій Іванов.

Також свою історію розповів засновник «Солодке зi Львова» Сергій Радаєв:

Мій бізнес почався в серпні 2017-го. У нього я вклав усього 2000 гривень, за 2 тижні ми подвоїли продажі, а в грудні я планую дохід у 100 000 гривень.

Було дуже багато гіркого досвіду: бізнес оформлення весіль, бізнес з кав’ярнями, з вуличною їжею, бізнес із сувенірними крамницями. І завше воно якось не клеїлося, не знаю чому. Можливо, не віддавав себе повністю або це не моя ніша була.

І по суті 2000 гривень, з яких усе почалося, не були моїми грошима, адже на той момент у мене була криза в житті, реально грошей не було. Ці гроші мені подарувала мама, і я думаю, що завдяки їй, завдяки енергетиці цих грошей все закрутилося і росте в геометричній прогресії.

Нині це все робиться для моєї сім’ї, для мого маленького сина, якого звуть Давид, для моєї дружини, яка завжди мене підтримує, чим би я не займався.

Це місце, де народжується наш шоколад. Спочатку в мене були дружні умови, це допомогло стати на ноги. Тепер я плачу 3000 гривень оренди. І класно, що я можу не сидіти на шиї.

Моє виробництво — цей стіл. Дехто вважає, що для виробництва потрібні заводи й механізовані лінії, але моє виробництво — це стіл, мікрохвильова піч, кілька місткостей для шоколаду й одна з трьох форм, яку я колись поставлю напевно в рамку.

Технологія дуже проста: ми підігріваємо шоколад, змішуємо з холодним, потім знижуємо температуру, щоб какао-масло правильно кристалізувалося, в процесі виготовлення додаємо інгредієнти.

Це наша з дружиною суперідея бомбезної обгортки, вона друкується на принтері зі звичайного картону. Бути виробником — це не означає бути магнатом. Я думаю, це означає піднімати українську економіку й любити свою справу.По темі:
На Буковині вирощують королівську рибу форель
Як на Київщині вирощують азіатські гриби шиітаке (відео)
Сімейна ферма на 16 корів стала альтернативою заробіткам на чужині
Как украинская учительница сделала малый бизнес на сухофруктах
В Украине производят мороженое со вкусом Facebook
Бизнес на колбасе окупится за два года
"Спасенная русскими" переселенка з Луганщини вирощує зелень в теплицях на "бандерівській" Львівщині

Tags: Львів, бизнес, зроблено в Україні, малий бізнес, предприниматели, середній клас, смачно, цукерки, шоколад
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments