Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 201 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

“Південмаш” виготовить 20 ракетних двигунів для європейського ракетоносія VegaДержавне підприємство “Південний машинобудівний завод ім. Макарова” (ЮМЗ, Дніпро) продовжить поставки серійних маршових двигунів для четвертої ступені європейської ракети-носія легкого класу Vega, повідомляє прес-служба підприємства.

Між КБ “Південне”, заводом “Південмаш” та італійською компанією Avio SpA були підписані “документи про продовження проекту Vega в середньостроковій перспективі”.Українська і європейська сторони продовжили до 2020 року контракт на поставку маршового двигуна для 4-го ступеня РН Vega RD-868P розробки ДП “Конструкторське бюро “Південне” і виробництва Південмаш.

Згідно з контрактом передбачається виготовлення та поставка українською стороною 20 двигунів РД-868Р.

РН Vega розроблена ESA спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Вона призначена для виведення на сонячно-синхронну орбіту висотою 1200 км супутників масою до 1200 кг або на полярну орбіту висотою 700 км супутників масою 1500 кг.Контракт на розробку, кваліфікацію і поставку маршового двигуна четвертого ступеня для РН Vega між ГКБ “Південне”, ДП “Південмаш” і італійської Avio SpA був підписаний в лютому 2004 року. У рамках контракту «КБ Південне» розробило маршовий двигун VG 143, що входить до складу рідинної рушійної установки розгінного блоку ракети-носія. Він призначений для створення тяги, управління вектором тяги, здійснення маневрування розгінного блоку, відведення розгінного блоку з орбіти.

Финансирование строительства доступного жилья в этом году вырастет втрое

Финансирование строительства доступного жилья в этом году вырастет втрое - Рада

Верховная Рада втрое увеличила, до 100 млн гривень, расходы на государственную поддержку строительства и приобретения доступного жилья в сравнении с прошлым годом. Об этом говорится в приложении №3 к Государственному бюджету на 2018 год, опубликованном на сайте парламента.

В то же время, на уровне 2017 года остались расходы на финансовую поддержку Государственного фонда содействия молодежному жилищному строительству, которые составляют 6,9 млн гривень.

При этом на частичную компенсацию процентной ставки кредитов коммерческих банков молодым семьям и одиноким молодым гражданам на строительство (реконструкцию) и приобретение жилья расходы уменьшены почти на 11 млн гривень - до 35,4 млн гривень.

Кроме того, на увеличение уставного капитала Государственного специализированного финансового учреждения "Государственный фонд содействия молодежному жилищному строительству" с дальнейшим использованием на реализацию Государственной программы обеспечения молодежи жильем предусмотрено 30 млн гривень.

Госбюджетом также предусмотрено финансирование программы удешевления стоимости ипотечных кредитов для обеспечения доступным жильем граждан, нуждающихся в улучшении жилищных условий в размере 55,9 млн гривень.

Бюджетом на текущий год увеличиваются более чем на 40% - до 6 млрд гривень и расходы на Государственный фонд регионального развития.

При этом финансирование Министерства регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства в части общегосударственных расходов и кредитования уменьшено на 4,8 млрд гривень.

Как сообщалось, Кабинет министров 15 сентября внес на рассмотрение парламента проект Государственного бюджета на 2018 год. Верховная Рада 7 декабря приняла соответствующий закон, 30 декабря его подписал президент.

Цього року на Луганщині побудують пять нових та реконструюють 17 тваринницьких комплексівСільгоспвиробники Луганщини готують проекти з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів.

Тільки у 2018 році планується реконструювати 17 та збудувати пять нових таких приміщень на загальну суму 132 млн гривень, повідомляє прес-служба Луганської ОДА.

Також буде закуплено 220 голів великої рогатої худоби, 200 – свиней, 200 – кролів, 100 – кіз на загальну суму 6,5 млн гривень.

Впровадження вищезазначених заходів дасть змогу збільшити поголів’я свиней на 5 тис. голів, великої рогатої худоби на 3 тис. голів.

Наразі у тваринництві працює 75 % зайнятого населення сільського господарства. Більшість сільськогосподарських тварин утримується господарствами населення – 69%. І лише 31 % припадає на сільськогосподарські підприємства.

Нагадаємо, що в усіх категоріях господарств протягом минулого року вдалося наростити поголів’я великої рогатої худоби на п’ять тисяч двісті голів, у тому числі корів на одну тисячу голів, овець та кіз на чотири тисячі чотириста голів.

Уровень бедности в Украине снизился до 12%

Уровень бедности в Украине снизился до 12% - социологи

Об этом свидетельствуют данные Киевского международного института социологии, которые DT.UA сообщила заместитель исполнительного директора КМИС Виктория Захожая.

"И это одно из немногих, но важных достижений Украины за эти годы. 2008 году, после начала мирового кризиса, уровень бедности вырос до 21%, но затем ситуация стала улучшаться. Перед началом русской агрессии, в 2013-м, уровень бедности составлял 9%, с 2014-го по 2016 годы увеличившись почти вдвое — до 17%. Но в течение последнего года ситуация улучшилась, и уровень бедности снизился до 12%", - отметила социолог.

По ее словам, с 1994-го по 2017 годы уровень бедности в Украине менялся. Наихудшая ситуация была в конце 1990-х годов. В 1998 году 52% респондентов считали, что они почти голодают.

ТОП-20 змін в Україні, які набрали чинності з 1 січня 2018 року20 важливих змін, які набрали чинності з Нового року передає НВ.

1. В Україні на 523 гривні підвищили мінімальну заробітну плату – тепер вона становить 3723 грн в місяць. Мінімальна погодинна зарплата з 1 січня становить 22,41 грн.

2. У порівнянні з 1 січня 2017 року зріс і прожитковий мінімум – на 156 гривень. Тепер він становить 1700 грн, для дітей до шести років -1492 грн, для дітей з шести до 18 років – 1860 грн, для працездатних осіб – 1762 грн, а для осіб, які втратили працездатність – 3373 грн.

3. Вступила в силу нова система нарахування пенсій. Тепер мінімальна кількість страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію, становить 25 років (до цього – 15 років – ред.). Наступні 10 років (до 2028-го року) мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде збільшуватися щороку на один рік. Ця зміна введено в рамках пенсійної реформи. Страховий стаж можна також купити, заплативши відповідні внески до Пенсійного фонду, мінімальний страховий внесок – 22% від мінімальної зарплати, місяць страхового стажу коштує 44% від мінімальної зарплати. Мінімальний розмір пенсії з 1 січня – одна тисяча триста сімдесят три грн.

4. З 1 січня підвищили пенсії військовим пенсіонерам та іншим силовикам – середня сума підвищення – 1,5 тисячі грн. Пенсії будуть підвищувати індивідуально – залежно від стажу і розміру грошового забезпечення. В середньому, пенсія військових зросте на 62%, тоді як пенсія цивільних – лише на 30%. У той же час, Рада ще не прийняла закон про підвищення пенсій військовим.

5. З 1 січня стартувала медична реформа.

6. З 1 січня на рівні підприємств, що надають послуги, стартувала монетизація субсидій – вони будуть отримувати реальні кошти від держави.

7. Одночасно кабмін зменшив соціальні норми на споживання електроенергії.

* У житлових приміщеннях (будинках) вони складуть 70 кВт.год в місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кВт.год в місяць на кожного члена сім’ї (домогосподарства), але не більше 190 кВт.год в місяць.
* У житлових приміщеннях, обладнаних стаціонарними електроплитами при наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт.год в місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кВт.год в місяць на кожного іншого члена сім’ї або домогосподарства, але не більше 230 кВт.год в місяць.
* У житлових приміщеннях, обладнаних стаціонарними електроплитами при відсутності центрального гарячого водопостачання до – 130 кВт.год в місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кВт.год в місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більше, ніж 250 кВт.год в місяць.
* У житлових будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами при відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагравающіх пристроїв – 100 кВт.год на домогосподарство з однієї людини +30 кВт.год на кожного іншого члена сім’ї, але не більше, ніж 220 кіловатчасов в місяць.
* У селах і СМТ для громадян, яким держава відповідно до законодавства забезпечує безоплатне освітлення житла – 30 кВт.год в місяць на людину.

Одержувачі субсидій і пільг повинні будуть платити за електрику більше, якщо перевищать ці норми.

8. З 1 січня набуває чинності норма нового закону Про освіту, згідно з якою вчителям найнижчою кваліфікаційної категорії повинні підвищити зарплату до рівня чотирьох прожиткових мінімумів, тобто до 6,8 тис. грн.

Починає також діяти нова система надбавок.

9. Максимальна дозволена швидкість руху автотранспорту в населених пунктах зменшилася з 60 км/год до 50 км/год. Перевищувати цей ліміт дозволено лише на 9 км/год. В іншому випадку водієві загрожує 3,4 тисячі грн штрафу.

10. З 1 січня для росіян і осіб без громадянства з 70 країн світу почали діяти нові правила перетину кордону. Зокрема, в пунктах пропуску під час контролю фіксуватимуть біометричні дані (відбитки пальців). Дані будуть передавати в Національну систему верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Вона дозволить контролювати терміни перебування іноземців на території України. Система також підключена до даних Інтерполу.

11. Японія спростила візовий режим для українців, розширивши коло заявників, які мають право на багаторазові візи для короткочасного перебування з діловою метою і для діячів культури та науки. Максимальний термін дії віз збільшено з 3 до 5 років.

Крім того, будуть введені багаторазові візи з терміном дії 3 роки та максимальним терміном перебування 30 днів для короткочасного перебування з різними цілями, в тому числі з метою туризму.

12. З 1 січня в черговий раз підвищилися акцизи на сигарети, що має привести до їх подорожчання на 2-7 грн в залежності від марки.

13. З 1 січня 2018 року Укртелеком підвищив ціни на стаціонарний зв’язок на 7-15%. Для жителів міст абонплата за тарифом Домашній безліміт складе 73 грн на місяць, для жителів сіл – 67,99 грн на місяць. Тариф Домашній базовий зросте до 68 і 63 грн відповідно.

14. Відповідно до чинного Закону Про відходи, з 1 січня українці повинні почати сортувати сміття за типами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик і папір. Проте, контейнери для роздільного збору сміття в більшості дворів не встановлені.15. З 1 січня розширився список професій, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До існуючих пільговикам додалися зайняті повний робочий день:

– ремонтом обладнання в умовах діючого виробництва і капітальним ремонтом свердловин;

– на роботах в зоні відчуження, де сумарна щільність забруднення території радіонуклідами становить 100 кБк/м² і більше;

– пайкою виробів припоями, що містять свинець або шкідливі речовини першого/другого класу небезпеки або канцерогени;

– на видобутку і збагаченні уранової руди 50 і більше відсотків робочого часу; на складах і базах зберігання і поставки пестицидів і хімічної продукції, безпосередньо зайняті навантаженням, розвантаженням та складуванням пестицидів.

16. У зв’язку з ростом мінімальної зарплати зросли і штрафи за порушення трудового законодавства юридичними та фізичними особами-підприємцями.

17. З початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців. Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше 9 місяців протягом календарного року, термін відраховується з дати в’їзду іноземця в Польщі. Дозвіл на роботу коштуватиме 30 злотих (близько 240 грн).

18. З початку року понад 70% доріг (120 тисяч кілометрів) передали в управління місцевих органів влади. 50 тисяч кілометрів доріг залишиться на балансі Укравтодору. Децентралізіруется і фінансування – в цьому році обласні бюджети отримають 35% фінансування доріг або 11,41 млрд грн, а Укравтодор – 60% фінансування або 19,5 млрд грн. Укравтодор також повинен буде погасити в поточному році 6 млрд грн боргів.

19. З 1 січня Україна повинна почати знижувати мита на автомобілі, вироблені в Євросоюзі. 10% -е мито повинна знижуватися на 0,9% щороку протягом 10 років.

20. Укрпошта збільшила вартість своїх послуг в середньому на 16%. Поштові відправлення на території України зросли в ціні на 12,3%, поштові відправлення за кордон – на 43,2%.

С 1 января в Украине запрещено захоранивать несортированный мусор

С 1 января в Украине запрещено захоранивать несортированный мусор

В Украине с 1 января 2018 года вводятся новые правила обращения с бытовыми отходами.

С 1 января вступает в силу правка к Закону «Об отходах», которая запрещает захоронение непереработанных отходов. Согласно изменениям, органам местного самоуправления запрещено захоронение непереработанных бытовых отходов на полигонах. Города и сёла должны обеспечить сортировку мусора по видам для переработки и утилизации.

Кроме того, закон предусматривает, что во время избрания органами местного самоуправления или местными государственными администрациями схемы санитарной очистки предпочтение отдается предложениям, которые предусматривают большую степень переработки либо утилизации бытовых отходов.

Термическая обработка (сжигание) бытовых отходов разрешается только на специально предназначенных для этого предприятиях либо объектах.

Сжигание бытовых отходов разрешается только на энергетические цели с целью получения тепловой и/или электрической энергии.

Запрещается проектирование, строительство и эксплуатация полигонов бытовых отходов без оснащения системами защиты грунтовых вод, изъятия и обезвреживания биогаза и фильтрата.

Підсумки роботи аграрної сфери України у 2017 роціПерший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк визначив short-list факторів, які вплинули на аграрну галузь. Десять галузевих подій і трендів були опубліковані в його авторській колонці в одному з видань, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Серед перших дефініцій у списку – послідовність державної підтримки та преференції для дрібних і середніх виробників. Так, на розвиток фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018 рік закладено 1 млрд гривень.

Також важливими трендами, які сформувалися у 2017 році і будуть впливати на галузь у майбутньому, на думку першого заступника Міністра, є зближення вартості оренди землі з ринковими реаліями, укрупнення гравців в аграрному і продовольчому секторах, подальша розбіжність полюсів СНД-ЄС у структурі експорту. Щодо останнього, за підсумками дев’яти місяців 2017 року аграрний експорт в ЄС зріс на 39,7% до 4,03 млрд дол, тоді як у країни СНД — всього на 16,1% до 937,5 млн дол.

Крім того, у підсумковому списку – синхронізація реєстрів (Реєстр речових прав Мін’юсту і Державний земельний кадастр почали обмінюватися даними в режимі онлайн) та гармонізація стандартів з ЄС (ухвалені закони “Про державний контроль у сфері безпеки та якості харчових продуктів” та “Про безпеку та гігієну кормів”).

На думку Максима Мартинюка, відновлення тваринництва все ще є негативним трендом, але завдяки значній підтримці у 2018 році (4 млрд грн.), можна сподіватись на позитивну динаміку.

Незаперечний вплив на сектор мало продовження земельного мораторію. «З плюсів — учасники земельних відносин отримали річний перепочинок і можливість провести більш якісну підготовку до реформи. З мінусів — збереження неприйнятного статус-кво на сільських територіях, переважна сировинна модель виробництва, посилення позицій крупного бізнесу», – зазначив перший заступник Міністра.

Завершує short-list усвідомлення про необхідність перегляду режиму оподаткування, що є одним з важливих завдань на 2018 рік. Також серед невирішених питань, над якими необхідно працювати у новому році, Максим Мартинюк визначив земельну реформу та китайський контракт ДПЗКУ. В цілому, за його словами, у галузі вплив позитивних факторів переважав.

В Хмельницкой области заработал первый в Украине мобильный ЦПАУ

В Хмельницкой области заработал первый в Украине мобильный ЦПАУ

В декабре в Славутской объединенной территориальной общине в Хмельницкой области презентовали первый в Украине мобильный центр предоставления административных услуг (ЦПАУ).

Специальное авто, полностью оборудованное местами для двух администраторов и трех посетителей, будет оказівать более 80 самых необходимых услуг в формате "единого окна" непосредственно в поселках и селах, сообщает портал "Децентрализация".

Отмечается, что программа "U-LEAD с Европой" вместе с гросадой впервые реализовала модель предоставления админуслуг в формате "мобильного офиса". Теперь работники ЦПАУ смогут регулярно посещать жителей отдаленных населенных пунктов - в течение недели предусмотрено 5 маршрутов, которые покрывают 20 населенных пунктов.

Благодаря "ЦПАУ на колесах" более 8000 жителей отдаленных районов Славутской общины, в том числе пенсионеры, женщины с детьми и люди с инвалидностью, получат качественный и комфортный доступ к админуслуг, говорится в сообщении.

Компанія “Зернова столиця” розробила інноваційний продукт “Smart-елеватор”Фахівці групи компаній «Зернова Столиця» розробили інноваційний продукт «SMART-елеватор». Його мета – тотальна автоматизація технологічних, господарських та інших процесів на елеваторі на базі 4-го рівня автоматизації (обробка великих обсягів даних і прийняття рішень автоматизованим комплексом), зведення до мінімуму участь людини в прийнятті технічних рішень, повідомляє Latifundist.

Відзначається, що програмно-апаратний комплекс від ГК «Зернова Столиця» побудований за модульним принципом. Його модулі можуть функціонувати як самостійно – «SMART-individual», так і в складі єдиної системи – «SMART-елеватор».

Ми можемо нарощувати цю систему, до тих пір, поки з її допомогою можливо буде керувати всіма виробничими процесами – від АСУ ТП до бухгалтерії, відділу кадрів та системи безпеки», – підкреслює начальник управління автоматизації Олексій Ломакін.

Складовим компонентом системи є «розумне обладнання». Воно оснащене датчиками, програмними модулями, контролерами. Унікальне програмне забезпечення, зі зручним, зрозумілим WEB- інтерфейсом, до якого можна приєднатися як локально, за допомогою Wi-Fi, так і віддалено з будь-якої точки світу через інтернет. Для цього необхідний лише Web-браузер.

Система дозволяє відстежити ефективність роботи за такими параметрами:

* інтенсивність роботи обладнання, ступінь зносу його основних і витратних елементів;
* споживання електроенергії;
* тривалість аварійних простоїв і їх причини;
* екологічні норми – контроль допустимих викидів в атмосферу.

Всі одиниці «SMART індивідуал» окремо і в складі модулів виконують також функцію безпеки.

Для того ж, щоб запобігти вірусні атаки, в компанії розробили нову систему SECURE-ELEVATOR GC.

Ми не говоримо, що прибираємо загрозу. Сьогодні в світі ніхто не захищений від кібер-атак, але ми знаємо, як вирішити проблему. Для цього у нас є весь інструментарій. Ми розкладаємо інформацію на 3 складові – апаратна частина; оперативна – та, з якою ми працюємо, а також ту, що зберігає інформацію в хмарі. У момент атаки ми втрачаємо тільки частина інформації, яка відновлюється протягом 15-20 хвилин», – пояснюють фахівці ГК« Зернова Столиця.

У ГК «Зернова Столиця» розробили програмне забезпечення, яке допомагає спрогнозувати якість зерна на виході до елеватора або зернового термінала. Розрахунок якісних показників відбувається на основі аналізу тих даних, які збирає система з усіх ділянок елеватора – лабораторії, зерносушарки, силосу і т.д.

На даний момент система автоматизації елеваторів ГК «Зернова Столиця» впроваджується на декількох українських підприємствах, які вирішили підвищити ефективність виробничого процесу на своїх зерносховищах.

На Донбассе за год разминировали почти 26 тысяч гектаров

На Донбассе за год разминировали почти 26 тысяч гектаров

Взрывотехники на протяжении 2017 года провели разминирование в Донецкой и Луганской областях на площади около 26 тысяч гектаров, обезвредив около 326 тысяч взрывоопасных предметов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны.

"По состоянию на 1 января группы разминирования Вооруженных сил Украины, Государственной специальной службы транспорта, пиротехнические подразделения Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям осуществляли мероприятия по разминированию на территории около 26 тысяч гектаров. Удалось обезвредить и уничтожить около 326 тысяч взрывоопасных предметов", - говорится в сообщении.

Отмечается, что за этот период очищены более 1100 километров дорог и около 18 километров железнодорожных путей. Всего специалисты проверили 106 объектов.

Кроме того, к работам привлекались также неправительственные организации, которые на протяжении прошлого года участвовали в разминировании на 47 участках общей площадью 640 гектаров. Благодаря такой помощи очистили более 130 гектаров территории и выявили 528 взрывоопасных предметов, сообщили в Минобороны.

У Миколаєві побудують логістичний центр для вантажного транспорту, що прямує в порт


Dizelavto.com.ua

Облаштувати її планують на ділянці площею 35 гектарів, розташованому в промисловій зоні в Інгульському районі.

На реалізацію проекту планується виділити понад 160 млн грн коштом капітальних інвестицій АМПУ. Ці кошти вже передбачені в фінплані порту на 2018 рік, передає ЦТС.

Потреба такого автонакопичувача виникла у зв’язку зі зростання вантажопотоку гавані. Очікується, що в найближчі роки для доставки в порт одних тільки зернових буде залучено близько 650 вантажівок в день, тому рух і стоянки на вулицях зерновозів і іншого великотоннажного транспорту буде ставати все більшою проблемою для міста.

Крім диспетчеризації автонакопичувача з портовими терміналами, додатково розглядається питання створення на його базі комплексу з перевалки вантажів з автомобільного на залізничний транспорт.

Мариупольская водонапорная башня превратится в 3D-музей

Мариупольская водонапорная башня превратится в 3D-музей
Фото: dn.depo.ua

В 2018 году в Мариуполе, что в Донецкой области, планируют создать интерактивный 3D-музей в водонапорной башни, который будет знакомить с историей города. Проект станет частью программы по празднованию 240-летия города, сообщила пресс-служба Мариупольского горсовета.

«В 240-й день рождения Мариуполь сильно изменится. Мы будем развивать туристический кластер города Марии, который начнется с реконструкции Театральной площади», - отметил городской голова Вадим Бойченко.

В планах городских властей - полностью изменить центральную часть Мариуполя: провести реконструкцию проспекта Мира с пешеходной зоной от ул. Леваневского до Драматического театра.

Кроме того, разрабатывается проект по улучшению фасадов жилых домов, расположенных вокруг Театральной площади. Реализовать его собираются в течение нескольких лет. На городской площади заменят фонтан, появятся зеленые инсталляции и много интерактивных зон.

В водонапорной башни, которая считается символом Мариуполя, совместно со стратегическим партнером USAID планируется создать интерактивный 3D-музей. Здесь можно будет узнать историю Мариуполя, приобрести продукцию с логотипом познакомиться с брендом города.

«В конечном итоге у нас появится променад, который станет изюминкой Мариуполя. Центр города, от театра до "Тысяча мелочей", станет пешеходной зоной в выходные дни», - отметил городской голова.

Также среди проектов - реконструкции парков им. Гурова и «Радуга». Как отметили в горсовете, в Мариуполе появятся места для пикников и абсолютно новый формат отдыха на природе.

ЕБРР предоставил €150 миллионов кредита УкрзалізниціПодписано гарантийное соглашение о выделении ЕБРР кредита "Укрзалізниці" в объеме 150 млн евро. Об этом сообщил министр инфраструктуры Владимир Омелян в Facebook.

"Подписано гарантийное соглашение о выделении ЕБРР кредита в объеме 150 млн евро для строительства второй колеи, электрификации и модернизации систем сигнализации и связи на направлении Долинская – Николаев – Колосовка", - говорится в сообщении.

По мнению Омеляна, это позволит решить проблемы с пропуском грузов в направлении николаевских портов; повысить участковую скорость движения грузовых поездов на 20-25% и, соответственно, сократить срок доставки грузов, а также существенно снизить эксплуатационные расходы, связанные с улучшением организации движения поездов.

"Реализация этого проекта позволит создать более 300 новых рабочих мест! По нашим подсчетам, благодаря электрификации расходы УЗ на транспортировку уменьшаются в семь раз по сравнению с дизельной тягой!" - написал министр.

Он также выразил благодарность президенту Украины за мгновенную реакцию и безотлагательное подписание соответствующего Распоряжения, которое дало возможность начать сверхважный проект.

И.о. председателя правления ПАО "Укрзалізниця" Евгений Кравцов отметил, что это получение кредита является результатом совместных усилий правительства Украины, Министерств инфраструктуры, иностранных дел, Минфина, Минюста, Минэкономразвития и компании. Об этом сообщает пресс-служба Укрзалізниці.

«Это один из ключевых инвестиционных проектов в 2018 году, который мы представили на заседании Кабинета Министров Украины. Он знаковый не только для "Укрзалізниці", но и для Украины в целом, ведь позволит расширить экспортные возможности страны через порт Николаева. Завершить работы планируется до 2021 года. Ежегодный экономический эффект благодаря реализации проекта составит 722 млн грн», - рассказал Кравцов.

Реализация проекта позволит увеличить пропуск грузов в направлении николаевских портов; сократить срок доставки снизить себестоимость перевозок, поскольку соотношение расходов между теплотягой и электротягой 5 раз, улучшить экологическую ситуацию в регионе.

Кравцов также отметил, что ПАО «Укрзалізниця» держит курс на масштабное обновление инфраструктуры и подвижного состава для поддержки развития национальной экономики, реализации экспортного потенциала. «На эти цели мы планируем в 2018 году направить больше всего инвестиций за последние годы. "Укрзалізниця" - системная компания, которая четко осознает уровень ответственности за обеспечение экспортного потенциала страны и эффективной логистики, что будет способствовать развитию экономики страны», - отметил и.о. председателя правления общества.

В магазинах Великобритании появились украинские яблоки

В магазинах Великобритании появились украинские яблоки

Украинские яблоки появились на полках ASDA — одной из ведущих розничных сетей Великобритании. Переговоры о поставке началась еще 2 года назад, сообщает «Инфо-Шувар».

«Все это время мы изучали особенности рынка Великобритании на поставках бахчевых, дыни, тыквы. Не все эти поставки были удачными, именно на ошибках мы и учились, другого пути, к сожалению, не существует», — отметил консультант по экспорту ООО «Винигретта» Максим Кулик.

На подготовку первой экспортной партии ушло 2 месяца, ведь требования у покупателя были весьма специфические. Кроме сертификата Global Gap, надо было выполнить все требования, прописанные в спецификации продукта: калибр плодов 65 + с отклонение не более 5 мм, окраска не менее чем 50%, допуск по браку и дефектам не более 5%.

Достаточно жесткие требования поставщик назвал и в спецификации к таре: яблоко загружалось в новые деревянные или пластиковые контейнеры, в которых обязательно прилагались сертификаты подтверждения безопасности.

Перед тем, как попасть на полки ASDA украинское яблоко еще раз переупаковывалось в полипропиленовые пакеты по 6 штук.

Главным вызовом был тест на наличие пестицидов в независимой лаборатории Великобритании и украинские яблоки оказались полностью безопасными, а по качеству даже лучше польских.

На этот раз покупатель выбрал сорт Роял Гала и это не было неожиданностью, потому что это один из самых любимых сортов жителей Великобритании. Неплохие перспективы также есть по сортам Голден Делишес и Гренни Смит.

Україна збільшила експорт пива майже в два разиУкраїна в 2017 році експортувала пиво на суму 31,81 млн, що в 1,7 раза більше, ніж у 2016 році, повідомляє Сегодня.

Згідно з податковими даними, в натуральному вираженні експорт пива зріс в 1,5 рази – до 11,33 млн дал. Основними покупцями українського пива були Алжир, Білорусь і Молдова.

Крім того, імпорт пива в Україну в 2017 році зріс на 35% – до 2,94 млн дал, в грошовому вираженні – на 43,7% – до 35,82 млн доларів. Основними імпортерами пива в Україні були Бельгія, Мексика і Німеччина.

У 2016 році Україна експортувала пиво на суму 19,14 млн, що на 13% менше, ніж у 2015 році, в натуральному вираженні експорт пива зріс на 2% – до 7,69 млн дал. Імпорт пива в Україну в 2016 році скоротився на 24% – до 2,2 млн дал, в грошовому вираженні зріс на 5,2% – до 24,93 млн доларів.

Також повідомлялося, що Україна все активніше годує ЄС ягодами

Україна стрімко нарощує експорт ягід у Європу

Європейські країни споживають значно більше ягід, ніж вирощують самі. Згідно з інформацією наданою експертами ФАО, в Україні є великий потенціал для встановлення тривалих партнерських відносин, які дозволять успішно експортувати вишню та інші ягоди в ЄС і закріпити свої позиції на європейському ринку.

Рейтинг 10 найважливіших подій 2017 року для ЗС України та військово-промислового комплексу— Санітарки Богдан 2251, бронемашини Козак-2 і Варта.
— Снайперські гвинтівка Snipex 50 BMG Rino Hunter і Snipex 14,5.
— Ракетний комплекс «Вільха». Завод «Артем».
— Зв’язок Aselsan у ЗС України.
— МБАКи 58155 Гюрза-М та москітний флот.
— Центр імітаційного моделювання.
— Зброя та безпека-2017: M.U.B.S., Мисливець-3, БТР-4МВ1, РЕБ «Хортиця-М», тренажер Мі-24П.
— Берети кольору марун у ДШБ. Наказ № 606.
— Перегляд проекту «Корвет».
— Державна спеціальна служба транспорту тепер у МО України.


Відео: Військове телебачення України

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 202 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 2966 6940
Tags: #УкраїнаЗмінюється, АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments