Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Десять цікавинок Укроборонпрому, про які мало хто знає

Десять цікавинок Укроборонпрому, про які мало хто знає

Деякі заводи Державного концерну "Укроборонпром" займають площу більшу, ніж певні європейські країни, а найбільш старе підприємство застало при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду.

Про це та інші цікавинки йдеться у матеріалі, який має Укрінформ у своєму розпорядженні.

Так, найстарішим підприємством Укроборонпрому є Шосткинський казенний завод "Зірка", який 16 вересня 2017 року відсвяткував своє 246-річчя. Цей завод засновано ще в 1771 році, тож він застав при житті видатного письменника та філософа Григорія Сковороду. З першого дня своєї роботи по сьогодні завод спеціалізується на виготовлені високоякісного пороху.

Наймолодшим підприємством Укроборонпрому стало ДП "Електричні системи", створене 12 липня 2017 року разом з американською компанією Delphi Corporation. Підприємство згенерує 2500 робочих місць при портфелі інвестицій 10 мільйонів євро.

Як відомо, до складу ДК "Укроборонпром" входить ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова". Саме на цьому підприємстві створено легендарний та наймасовіший танк Другої світової війни - Т-34. У цьому ж конструкторському бюро розроблено найсучасніший танк України - "Оплот".

Найбільшими підприємствами Укроборонпрому є ДП "Антонов" та ДП "НВКГ Заря Машропект", на кожному з яких щодня працює більше 12 тисяч фахівців. А загалом Укроборонпром є одним з найбільших в Україні об'єднань з більш ніж 130 підприємств, у яких працює близько 80 тисяч фахівців. Це майже дорівнює населенню такого міста, як Мукачево або Умань.

Найбільшу кількість підприємств Укроборонпрому сконцентровано в Київській та Харківській області - 37 та 18 відповідно. Загалом, у кожному регіоні України розташоване хоча б одне підприємство Концерну. Єдиний виняток - Полтавська область.

Серійний завод "Антонов" у Києві займає більше 3 квадратних кілометрів (враховуючи злітно-посадкову смугу), що більше території Монако. Через такі значні розміри для зручності робітників територією заводу курсують автобуси.

Найбільш старим підприємством авіабудівної галузі України є підприємство Укроборонпрому ДП "Одеський авіаційний завод", засноване ще в 1911 році одеситом Артуром Анатра, який походив з роду купців з Сицилії. На цьому заводі під час Першої світової війни було розроблено літак-розвідник "Анаде", яких завод побудував більше 200 одиниць.

Єдиним підприємством України, яке має повністю закритий цикл виробництва оптичних приладів - від варіння спеціального скла до створення готової до використання продукції - є ДП "Ізюмський приладобудівний завод", який виготовляє приціли, лазерні системи наведення, прилади спостереження та інше обладнання.

Харківський "Завод імені Малишева" є найстарішим підприємством бронетанкового кластеру Укроборонпрому. Воно було засноване ще в 1896 році та призначалося для виробництва паровозів. У створенні заводу важливу роль зіграли інвестиції французьких підприємців, які вклали більше 375 тисяч рублів (сьогоднішній еквівалент - близько 4 мільйонів доларів). Сам завод був збудований за два роки силами 1700 робітників.

В Укроборонпромі сконцентровано 31 конструкторське бюро, які ведуть розробки в усіх сферах оборонної промисловості - від розробки оптичних приладів та засобів радіолокації до створення бронемашин та літаків. "Укроборонпром" на постійній основі залучає свої наукові потужності для взаємовигідної роботи за спільною з країнами Альянсу науковою програмою "Розумна оборона" та дослідженнями в рамках NIAG - Індустріальної консультативної групи НАТО.
Tags: ОПК, Укроборонпром, завод ім.Малишева, заводы, зроблено в Україні, національний виробник, предприятия, статистика, українське, цікаве
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments