Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Предстоятелі українських церков привітали українців із Різдвом Христовим

Сьогодні українці східного обряду відзначають Різдво Христове - одне з найурочистіших і найрадісніших свят року.

7 січня. Пам’ятні дати

Сьогоднішнє Різдво урочисто святкують церкви, які використовують у своєму літочисленні юліанський календар. Зокрема, це усі Українські православні церкви (УПЦ КП, УАПЦ), Єрусалимська, Сербська, Грузинська, Чорногорська, Польська, Афонські монастирі, Бессарабська митрополія Румунської православної церкви, а також Українська греко-католицька церква.

Згідно з Писанням, Богородиця народила Ісуса Христа, якому була уготована доля Спасителя, під час перепису населення в Віфлеємі. Оскільки місто було переповнене, і там не знайшлося вільного місця, Марія разом з Йосифом розташувалися на нічліг у хліву, поруч з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Віфлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, що принесли свої дари маленькому Ісусу. У пам’ять про цей світлий день християни щороку збираються на урочисті богослужіння.

Свято Різдва Христового – найурочистіше серед дванадесятих, воно відзначається аж до наступного свята – Хрещення. Цей період називають Святками. В Україні здавна у ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.

Різдво Христове надзвичайно урочисте – високо-небесне, але й водночас дуже земне, людяне свято, адже, що може бути важливішим і дивовижнішим за народження дитини, за прихід нового маленького життя у великий складний світ дорослих. Тож нехай срібне світло Різдвяної зірки, що світить ось уже понад дві тисячі років і не тьмяніє, торкнеться душі кожного.

Нехай її тихе сяйво буде сьогодні в кожній українській оселі, в місті і в селі, на сході і на заході, на півночі і на півдні, а найбільше там, де війна, смерть, страх і неспокій, де людське горе, сльози, смуток і зневіра.

І нехай звістка про народження Сина Божого буде для нас у ці дні найголовнішою і найважливішою новиною: «Христос рождається! Славімо Його!»

Глави українських церков східного обряду у переддень свята привітали українців з Різдвом і побажали нашому народові миру, єдності і добра.Зокрема Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у Різдвяному посланні закликав вірян керуватися у своєму житті правдою і любов'ю.

"У ці радісні святкові дні подякуймо Господу нашому Ісусу Христу за Його безмежну любов до нас, грішних, щоб Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами, мир, єдність українського народу і благоденство", - зазначив Філарет, повідомляє Укрінформ.

Владика Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав у Різдвяному посланні акцентував, що нинішні "скоробагатьки" в Україні переважно є біднішими духовно і культурно за жебраків."Ця духовна убогість, тобто віддаленість сильних цього світу від Бога, нерідко спричиняє соціальну несправедливість, згубне використання влади, корупцію та зловживання ресурсами, даними для загального блага. У такій ситуації недостатньо, щоб багачі призначили частину крихт зі свого стола як певну допомогу убогим", - переконаний Святослав.

Як зазначив Глава УГКЦ, той, хто вважає себе рятівником бідних, а не несе Бога, пропонує порожні ідеології, які лише використовують злидні людини з політичною метою і не здатні їх усунути.

"За таких обставин бідні ставатимуть ще біднішими, а багаті далі наживатимуться. Лише той, хто стане багатим Богом, зможе преобразити власне життя та сприяти побудові справедливого суспільства, у центрі якого стоятиме людина, а не прибуток; загальне добро, а не егоїстичні інтереси окремих груп чи кланів", - наголосив Святослав.

Вітання предстоятелів українських церков із Різдвом Христовим
Tags: Різдво, поздравления, праздники, священники, християнські свята
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment