Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Президент і голова Києва привітали українців із Різдвом Христовим західного обряду

гіфка РІЗДВо

Запровадження в Україні відзначення як державного свята Різдва Христового за григоріанським календарем не означає зазіхання на давню традицію святкувати Різдво 7 січня. На цьому наголосив президент Петро Порошенко у зверненні до українців, оприлюдненому його прес-службою.

«Обирати собі календар – це є особисте право кожного, а от завдання держави – гарантувати таке право і дати можливість вибору. Особисто я вирішив святкувати двічі. Тому сьогодні приєднуюся до вашого урочистого дійства», - зазначив глава держави.

Він додав, що за два тижні українці знову співатимуть колядок і радітимуть народженню Спасителя світу.

«Україна – унікальна в своїй віротерпимості й повазі до релігійних почуттів. Ми – це православні, греко-католики, римо-католики. Ми – ціле різнобарв’я протестантських церков. Ми – мусульмани та іудеї. Ми всі разом – українці», - підкреслив Порошенко.

Президент нагадав, що цього року Україна відзначила п'ятисотріччя початку Реформації, яка значною мірою визначила сучасне обличчя цивілізації. «Реформація мала велике значення і для України. Вона сприяла становленню інститутів приватної власності, розвитку процесу національного відродження. Вона надала вагомий поштовх освіті, науці, культурі і релігійному життю», - зауважив голова держави.

Президент привітав українців із Різдвом Христовим за григоріанським календарем

За його словами, нині протестантські церкви відіграють дедалі більшу роль в українському духовно-релігійному житті, адже звершують активну проповідницьку, просвітницьку, благодійницьку діяльність. «Високо ціную їхній внесок у поширення Божого слова, у зміцнення авторитету Біблії як невичерпного джерела мудрості і моралі», - додав президент.

Окремо він відзначив, що сьогодні виповнюється 80 років від дня народження В’ячеслава Чорновола, одного з батьків-засновників незалежної України. Президент підкреслив, що актуальна й понині його програма дій з об’єднання всіх державницьких сил задля спільної перемоги і побудови сучасної демократичної України: «Важливо знати, аналізувати і виконувати його настанови. «Нам потрібні реформи, а не революції, - вчив Чорновіл, - сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята ворожнеча; демократія, а не диктатура».

Порошенко побажав, щоб духовна праця та щирі молитви українців і надалі утверджували нетлінні християнські цінності. Він побажав українцям теплого Різдва, веселих свят, щасливого й довгого життя.

Київський міський голова Віталій Кличко привітав християн західного обряду з Різдвом Христовим за григоріанським календарем, повідомляє прес-служба КМДА.

Віталій Кличко привітав християн західного обряду з Різдвом

"Бажаю, щоб у це світле свято небесне сяйво Різдвяної зірки послало у ваш дім благодать, мир і затишок. Нехай ангел-охоронець оберігає вас і ваших близьких, серця будуть зігріті любов'ю і турботою, а в душах панує віра і спокій", - ідеться в привітанні.

Як повідомлялося, напередодні католицького Різдва, у неділю, 24 грудня, біля головної ялинки країни на Софійській площі вперше відбувається святкування Святвечора за григоріанським календарем. На головній різдвяній сцені предстоятелі церков будуть молитися за Україну. Також пройдуть конкурси сімейної колядки та святковий концерт.
Tags: Кличко, Порошенко, Різдво, Україна, поздравления, українці, християнські свята
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment