Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як роблять марки для Укрпошти (фоторепортаж)

2

Історія сучасної української марки розпочалася 1 березня 1992 року і з тих пір вони видаються тільки на поліграфічному комбінаті “Україна”.

Для того, щоб марки були чіткими і красивими, їх друкують на невеликих машинах німецького концерну КBA. Таких машин на комбінаті дві. Техніка відносно нова – 2005-2008 рр. Продуктивність – до 9 тис. аркушів на годину або 720 тис. одиниць стандартних марок. Обслуговує машину всього три людини, пише Центр Транспортних Стратегій.Папір для марок замовляють в Англії. З одного боку – клей, з іншого – “меловка”. В Україні аналогів немає. Отримують її вже підрізану під потрібний формат, після чого розпушується, складають у стопку і відправляють на самонаклад.Вже на самонакладі листи відокремлюються і по одному надходять на друковані секції. При проходженні кожної з секцій по черзі наноситься одна з фарб, плюс захисна. На комбінаті є спеціальний виробничий підрозділ, який займається змішуванням фарб.
- Базові кольори закуповують в Німеччині, а ось пантони ми робимо самі. Говорячи про ступені захисту марок, вони є різні, в тому числі ультрафіолет, ще є графічні – мікротекст, наприклад, може бути рельєфний друк, – розповідає начальник цеху.Неправильна перфорація на марці вважається браком, але становить величезну цінність для колекціонерів. Такі марки коштують дуже дорого. Після перфорації марки розрізаються і йдуть на контроль. Працівниця комбінату вручну переглядає кожен лист на наявність дефектів. Щоб переглянути стопку з 500 аркушів їй потрібно близько 15 хвилин.

File:Українське подвір'я.jpg
File:Марки к Евро 2012 (1).jpg

Перед відправкою замовнику марки перераховуються вручну. На завершальному етапі – марки ще раз перераховуються, упаковуються і відправляються в експедицію готової продукції, звідки їх забирає замовник.


Tags: Укрпошта, зроблено в Україні, марки, производство, фабрики, цікаве
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments