Олег Леусенко (oleg_leusenko) wrote,
Олег Леусенко
oleg_leusenko

Як в Україні ничегониделаеца: № 184 (огляд)

Посилання на всі частини дайджесту "Як в Україні ничегониделаеца" знаходяться тут (№№ 01-100) і тут (№№ 101-...)

Найбільше цьогорічного прибутку Закарпаттю принесли машинобудівні підприємстваЗа січень–вересень 2017 року фінансовий результат великих та середніх підприємств до оподаткування був позитивним і становив 211,1 млн. гривень прибутку, повідомляє Закарпаття онлайн.

Основна частина прибутку сформована підприємствами таких видів економічної діяльності:
* промисловість
* оптова та роздрібна торгівля
* ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів
* транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність

За промисловими видами діяльності у загальному обсязі становить 77.3% від загального прибутку області.

Найбільші обсяги прибутку одержано підприємствами:
* машинобудування (34,7% від загального обсягу прибутку промисловості),
* з виробництва меблів, іншої продукції
* ремонт і монтаж машин і устаткування
* виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів

Серед підприємств промисловості найбільший обсяг прибутку за машинобудуванням, що складає 34.7% від загального обсягу прибутку галузі.

Датчане запустили на Львовщине новое "мебельное" предприятие

Датчане запустили на Львовщине новое "мебельное" предприятие
Фото: Олег Синютка, ФБ

На Львовщине в селе Колоденцы Каменко-Бугского района открыли новые мощности датского предприятия "Амбиенте Ферниче Украина". Оно изготавливает мебель из высококачественных, экологических материалов и входит в сотню лучших производственных компаний Украины.

Об этом сообщил председатель Львовской облгосадминистрации Олег Синютка на своей странице в Facebook.

"Сегодня открыли новые производственные мощности в Каменко-Бугском районе. Предприятие занимается изготовлением мягкой мебели для ведущих брендов. Плюс 1 предприятие – это 1 миллион евро инвестиций, увеличение процента экспорта и, что самое главное, новые рабочие места. Тем более, что инвестор согласился пойти на важный шаг – повышение зарплаты для работников", - отметил Синютка.По его словам, приход датского инвестора в очередной раз доказывает: на Львовщине благоприятный бизнес-климат. Еще в прошлом году здесь создали офис сопровождения инвестиционных проектов. Благодаря работе с бизнесом только в 2017 году открыли более 80 новых объектов, на очереди еще около сотни.

Как сказал Синютка, областная власть выстраивает экономику так, чтобы люди понимали, что могут заработать для себя и своих семей. Иначе через несколько лет будет нехватка квалифицированной рабочей силы.

Новые мощности предприятия – это производственно-складское здание площадью 2000 кв.м по порезке поролона. Работа здесь налажена в две смены. Все сотрудники проходят бесплатное профессиональное обучение.Кроме цеха по порезке поролона на предприятии есть сборочный и раскройный цеха, швейный отдел, склад для хранения первичного сырья и склад готовой продукции. Здесь налажен полный производственный цикл.

Компания "Амбиенте Ферниче Украина" обеспечивает заказ на поставку сырья и материалов для более 300 предприятий Украины, в том числе Львовской области. Предприятие экспортирует 99 процентов продукции и тесно сотрудничает с JYSK.

У 2017 році українські підприємства збільшили експорт металоконструкцій на 50%У 2017 році українські підприємства збільшили експорт металоконструкцій в порівнянні з 2016 роком на 50% або на 5 тис тонн, до 15 тис тонн. Про це повідомив В’ячеслав Колісник, виконавчий директор Українського центру сталевого будівництва (УЦСС), в ході VI Національної конференції учасників ринку сталевого будівництва, повідомляє uaprom.info.

За його словами, основним напрямом збуту металоконструкцій стала Польща, частка якої становила 25%. Потім, згідно з даними УЦСС, йде Бельгія (10%), Молдова (8%), Китай (8%) і Латвія (7%).

Зверніть увагу: і Казахстан, і Узбекистан, тобто, ті напрямки, які закриті для прямого експорту через територію РФ, теж приймають наші металоконструкції. В основному, це комплектні будівлі, тобто готові будівлі «під ключ», – зазначив він.

При цьому В.Колесник констатував, що ключовий партнер України – це Польща, додавши, що в цю країну в 2017 році було поставлено 2537 тонн металоконструкцій, тоді як в 2016-му – +2281 тонн.

Польський ринок для нас найбільш близький і зрозумілий, але найменш ефективний. Там найнижчі ціни, і заробити на польському ринку складно. Але Польща – це досвід, який потрібен, щоб потрапити на більш складні ринки, з більш високими цінами, наприклад, німецький, – підкреслив виконавчий директор.

Крім того, як повідомив В.Колесник, Україна в 2017-му також наростила імпорт металоконструкцій в порівнянні з 2016 роком до 5 тис тонн з 3 тис тонн. При цьому, велику частину імпорту в останні роки становила поставка конструкцій для ЧАЕС, але вона закінчилася в цьому році партією в 100 тонн.

43% імпорту металоконструкцій становлять поставки з Польщі, 13% – з Німеччини, 12% – з Великобританії, 11,5% – з Туреччини.

В Минфине похвастались антикоррупционным реестром возмещения НДС

В Минфине похвастались антикоррупционным реестром возмещения НДС

За время функционирования нового прозрачного реестра возмещения НДС бизнесу возмещено около 83,2 млрд грн. Об этом заявил министр финансов Александр Данилюк.

«Одним из главных антикоррупционных достижений Минфина этого года стал запуск прозрачного реестра возмещения НДС. За время функционирования нового порядка возмещено 83,2 млрд грн», - сказал Данилюк.

Как известно, 1 апреля 2017 года был введен в эксплуатацию Реестр заявлений о возврате суммы бюджетного возмещения НДС. Возмещение НДС осуществляется в хронологическом порядке в соответствии с очередностью внесения заявлений в Реестр.

Метінвест має намір побудувати лінію з випуску прокату з полімерним покриттямНайбільша в Україні гірничо-металургійна компанія «Метінвест» вивчає варіанти створення лінії з випуску прокату з полімерним покриттям. Про це повідомив директор з маркетингу групи «Метінвест» Роман Курашов в ході VI Національної конференції учасників ринку сталевого будівництва, повідомляє uaprom.info.

З його слів, одним з варіантів є організація двох ліній фарбування потужністю по 120-150 тис. тонн кожна.

Крім того, як зазначив він, компанія вивчає варіант або фарбувати існуючу оцинкування, або встановлювати новий агрегат цинкування потужністю 300 тис. тонн на додаток до двох ліній полімерного покриття. «Метінвест» вже в цьому році планує визначитися з концепцією лінії по фарбуванню.

Р.Курашев також зазначив, нинішня ємність внутрішнього ринку прокату з полімерним покриттям становить 300 тисяч тонн.

В Одессе на крыше рынка выращивают клубнику

В Одессе на крыше рынка выращивают клубнику

В Одессе на «Новом рынке» проводят уникальный эксперимент. На пустующей крыше одного из торговых павильонов разместили теплицы, площадью 600 квадратных метров.Здесь, в экологически чистых условиях, под светом оранжерейных ламп и круглосуточным присмотром специалистов, выращивают клубнику, пишет Lacity.

Цену на десертную ягоду планируют установить вполне лояльную и демократичную для этого времени года — в районе 100 гривен за килограмм.

«О конкретной ценовой политике говорить пока рано. Обидно будет, если посредники будут покупать у нас по 100 гривен, а за углом перепродавать по 250. Мы, конечно же, не сможем определить, берёт человек 5 килограммов для себя или всё-таки под реализацию. Думаю, со временем разберёмся и установим цену процентов на 40 ниже, чем у посредников между нами и покупателем», — рассказал вице-президент концерна «Веселка» Гарик Бабоян.

Зимнее производство клубники требует дорогостоящего оборудования производства Италии, Дании, Германии и значительных энергозатрат. Теплица по всему периметру оборудована всевозможными датчиками и приспособлениями; на крыше установлен контроль влажности и температуры. Растёт она на кокосовом субстрате, который производят в Малайзии; он содержит все необходимые для роста клубники минералы. Если необходимых микроэлементов перестаёт хватать, а это определяют специальные программы, их добавляют в виде маточного раствора. Капельным путём саженцы получают железо, калий, магний и прочие необходимые элементы.

«Мы решили посадить клубнику калифорнийского сорта Сан Андреас, который даёт в год три-четыре урожая. Сейчас мы ожидаем первого плодоношения. Оно поспеет как раз к Новому году. После этого три-четыре недели клубника отдыхает, затем идёт на следующий круг. Третий урожай, последний в нашем сезоне, мы получим где-то в марте», — рассказывает Бабоян.

К новогодним праздникам в теплице планируют собрать около тонны клубники.

В рамках эксперимента в одной теплице вместе с клубникой растёт салат. По всем характеристикам и вкусовым качествам он великолепен, но его не будут выставлять на продажу, так как он не добирает своего «парадного» веса. Для выращивания салата необходима более низкая температура, чем для клубники, поэтому пока он служит для эксперимента.

Позже здесь планируют выращивать и другие овощи и ягоды — огурцы и свежие помидоры. В глобальных планах администрации «Нового рынка» — создать «семейные» грядки. Суть идеи в том, чтобы предложить покупателям обзавестись собственным экологически чистым мини-огородиком, с которого они один-два раза в неделю могли бы получать, например, полкило клубники, свежих огурцов и помидоров, салата и других овощей.

В Україні зросло виробництво молока екстра класуЗа результатами січня-жовтня 2017 року ці обсяги становили майже 9 млн тонн. Таким чином, за результатами року Мінагрополітики очікує виробництво молока на рівні 10387 тис. тонн.

У 2018 році можливе незначне зниження виробництва молока до 10100 тис.тонн при одночасному збільшенні у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час Х Всеукраїнської конференції з міжнародною участю «Молочний бізнес-2017».

За результатами січня-жовтня 2017 року, виробництво молока зменшилось на 1% порівняно з відповідним періодом минулого року: господарствами населення зменшилось на 1,7 %, а сільгосппідприємствами напроти було збільшено на 1,8%. Приємно відмітити, що помітно збільшилась частка молока екстра ґатунку, до 15% або 318 тис. тонн, отриманого від сільськогосподарських підприємств»,-наголосила заступник Міністра з питань євроінтеграції. Вона додала, що питома вага молока, закупленого переробниками для подальшої переробки в сільськогосподарських підприємствах, становить на сьогодні 60,5 %, а в господарствах населення – 29,6%.

Експорт українських молокопродуктів до інших країн за цій період становив 112,3 тис тонн. Наприклад, ми значно збільшили експорт масла – в 3,5 рази, до $ 69 млн»,-відмітила Ольга Трофімцева. Вона розповіла, що, окрім масла, українські компанії активно експортували в поточному році сири та молочні сироватки. «Головними покупцями українських молочних продуктів поки що залишаються країни СНД, але також в цьому році активізувались поставки до країн Азії та Європейського Союзу. На сьогодні майже повністю вичерпані тарифні квоти ЄС на вершкове масло та молочні пасти, а також на 34,5% вичерпано квоту на сухе молоко. Вперше цього року наші експортери почали використовувати квоту на молоко та вершки, станом на кінець жовтня квота була заповнена на 3,8 %,- наголосила Ольга Трофімцева.

В Украине запустили новый вид банковских счетов

В Украине запустили новый вид банковских счетов

В Украине впервые введен новый вид счетов - счета условного хранения (эскроу) и определен эскроу-агент. Об этом сообщает пресс-служба НБУ.

"В связи с изменениями в законодательстве Украины, связанными с введением нового вида счетов - счета условного хранения (эскроу), Национальный банк разработал порядок открытия банками таких счетов", - говорится в сообщении.

Об этом говорится в постановлении Правления Национального банка Украины от 18 декабря 2017 года №133 "Об утверждении изменений в некоторые нормативно-правовых акты Национального банка Украины".

В частности этим документом урегулированы такие вопросы: определен порядок открытия и закрытия счетов условного хранения (эскроу), установлен перечень документов, которые клиент подает в банк при открытии счета условного хранения (эскроу), определен исчерпывающий перечень операций, которые можно осуществлять по счету условного хранения (эскроу). Также, предоставлено право нерезидентам - инвесторам открывать счета условного хранения (эскроу) для перечисления средств бенефициарам и тому подобное.
Читайте также: В НБУ назвали 2017 год успешным и прибыльным для банковской системы

Кроме того, Постановление №133 определяет банк эскроу-агентом, к функциям которого относится: заключение договоров с заявителем требования; зачисление средств на счет эскроу, открытый заявителем требования, и перечисления их на счет бенефициара или выплата бенефициару соответствующих средств наличными; установления личности бенефициара и проверку наличия у него права на получение денежных средств; перечисление средств бенефициарам в течение трех лет. Постановление НБУ № 133 вступает в силу с 21 декабря 2017 года.

ЄБРР розробив проект сміттєпереробного заводу для Івано-Фракнівської областіПро це стало відомо на нараді за участю заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюк, представників ЄБРР та датської компанії “Ramboll”, повідомляє ABCnews.

Документ свідчить, що територія Прикарпаття буде розділена на три кластери: північний, центральний і південний, кожен з яких буде акумулювати до 50 тис тонн сміття на рік і мати об’єкт для переробки або утилізації твердих побутових відходів. Проект також передбачає функціонування в області п’яти сміттєперевантажувальних станцій. За словами експертів, будуть будуватися великі полігони, які дозволять знизити інвестиційні витрати.

З 2007 року ми підтримуємо в енергетичному секторі муніципальні і приватні проекти, зокрема, Івано-Франківськ має хороший досвід проведення реконструкцій систем опалення. При цьому ЄБРР має значні напрацювання щодо підтримки проектів управління муніципальними відходами в різних країнах світу, тому будівництво сміттєпереробного заводу на Прикарпатті може стати пілотним проектом міжмуніципального співробітництва та допомогти місту і області спільно побудувати самоокупну і безпечну для навколишнього середовища систему обр ащенія з ТПВ, – зазначила Олена Борисова, представник ЄБРР в Україні.

Нещодавно було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво в сфері поводження з твердими побутовими та промисловими відходами між обласною державною адміністрацією, Івано-Франківської, Надвірнянської, Коломийський і Калуської міськими радами, який буде сприяти вирішенню питань раціонального, екологічно безпечного поводження зі сміттям, а також створення потужностей з їх переробки на території області, – говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк.

Во Львовской области строятся 8 элеваторов

Во Львовской области строятся 8 элеваторов

Агрофирма «Колокола» в селе Болотня Львовской области открыла элеватор мощностью 7,5 тыс. т.

Как говорится в сообщении Львовской облгосадминистрации, сейчас в области начато строительство восьми элеваторов, общая мощность которых составит 68 тыс. т, передает АgroРortal.

В этом году аграрии области собрали более 1,4 млн тонн зерновых и масличных культур. Развитие аграрного производства значительно опередил темпы расширения инфраструктуры хранения, добавили в ОГА.

Для справки: агрофирма «Колокола» занимается выращивание зерновых и технических культур (пшеница, ячмень озимый, ячмень пивоваренный, рапс, соя), а также выращиванием овощной продукции.

Французька компанія Nexans хоче відкрити на Рівненщині потужний заводІз пропозицією налагодити виробництво електричних кабельних мереж до автомобілів відомих світових концернів до Рівненської ОДА звернулися потенційні інвестори з ТзОВ «Електроконтакт України», яке належить французькому концерну Nexans.

Генеральний директор підприємства Андрій Гаврильчак розповів на зустрічі з Головою Рівненської ОДА, що за 10 років роботи у Львівській області було запущено 3 заводи, зокрема про підприємство у Бродах повідомлялось раніше. Нині на них працює майже 1900 робітників, проте компанії продовжує динамічно розвиватись і тому є наміри відкрити нове підприємство.

Наразі відбувається ознайомлення потенційних інвесторів з можливими варіантами об’єктів для розміщення виробництва на території Рівненської області.

Розничная торговля в Украине в этом году выросла на 8% - до 725 миллиардов

Госстат: Розничная торговля в Украине в этом году выросла на 8% - до 725 миллиардов

Объем оборота розничной торговли в Украине в январе-ноябре 2017 года вырос на 8,0% по сравнению с аналогичным периодом 2016 года (в сопоставимых ценах) - до 724,998 млрд гривень, сообщается на сайте Государственной службы статистики Украины.

Согласно обнародованным Госкомстатом данным, в январе–ноябре 2017 года оборот розничной торговли по сравнению с январем–ноябрем 2016 года в сопоставимых ценах возрос на 8,0% - до 724,998 млрд гривень. Оборот розничной торговли в ноябре 2017 г. по сравнению с октябрем вырос на 0,4%, а с ноябрем 2016 г. – на 6,8%.

В то же время, розничный товарооборот предприятий (юридических лиц), основным видом экономической деятельности которых является розничная торговля, в январе-ноябре 2017 года увеличился на 7,8% - до 521,816 млрд грн, тогда как в ноябре 2017 года до ноября прошлого года розничный товарооборот предприятий вырос на 6,8%.

Согласно данным Госстата, оптовый товарооборот предприятий в январе-ноябре 2017 года составил 1 трлн 722 млрд 298 млн грн. Этот показатель на 2,1% больше показателя аналогичного периода прошлого года.

Максимальный рост оборота розничной торговли в январе-ноябре 2017 года зафиксирован в Закарпатской (+18,1%), Одесской (+13,7%) и Львовской (+12,2%), Винницкой (+11,8%) и Черкасской (+11,1%) областях.

Лидерами по абсолютным показателям объема оборота розничной торговли за 11 месяцев 2017 года стали Киев (139,848 млрд грн), Днепропетровская (64,172 млрд грн), Харьковская (57,771 млрд грн), Одесская (56,0 млрд грн) области.

Наибольшее снижение оборота розничной торговли в январе-ноябре 2017 года, к соответствующему периоду прошлого года, было зафиксировано в Волынской области - на 4,0%, в Луганской области товарооборот уменьшился на 2,0%, в Тернопольской области - на 1,7%.

Как отмечают в Госстате, данные по объемам оборота розничной торговли приведены без учета временно оккупированной территории Автономной Республики Крым, г. Севастополя и части зоны проведения антитеррористической операции.

У жовтні поточного року випуск соєвої олії збільшився на 36,5%У жовтні поточного року випуск соєвої олії великими і середніми підприємствами України склав 15,7 тис. тонн, що на 36,5% більше в порівнянні з минулим місяцем (11,5 тис. тонн) і на 33% ― в порівнянні з жовтнем минулого року (11,8 тис. тонн).

В цілому за перші два місяці поточного 2017/18 МР вироблено 27,2 тис. тонн соєвої олії проти 19,8 тис. тонн роком раніше, повідомляє Agravery.

Так, в минулому сезоні скорочення обсягів переробки відбулося на тлі рекордного експорту соєвих бобів, який за підсумками 2016/17 сезону сягнув 2,9 млн тонн.

Новий 2017/18 сезон на ринку сої почався високою конкуренцією між трейдерами та переробниками, що позначилось на зростанні показників, як експортних відвантажень соєвих бобів, так і їх переробки всередині країни.

В Одессе открыли Центр нефрологии и диализа

В Одессе открыли Центр нефрологии и диализа

Крупнейший в Украине центр помощи больным почечной недостаточностью открыли 20 декабря на Люстдорфской дороге, 1 в Одессе.

Открытие современного Центра нефрологии и диализа стало примером социально-ответственного партнерства между бизнесом и государством, сообщает пресс-служба Одесской облгосадминистрации.

"Создание Центра диализа – один из приоритетов Концепции развития системы здравоохранения в области. Больные люди годами стояли в очереди на гемодиализ. Для них просто не хватало мест, и это грозило летальным исходом. Центр нефрологии и гемодиализа, который мы сегодня открываем, крупнейший в Украине и способен окончательно решить эту проблему. Необходимые процедуры бесплатно получат 240 пациентов. Ведь жизнь и здоровье людей – самое важное для государства", - отметил председатель ОГА Максим Степанов.

По словам председателя ОГА, ради решения актуальной проблемы летом были проведены переговоры с одним из мировых лидеров в производстве оборудования и расходных материалов для гемодиализа. В результате стал реальностью этот уникальный проект по форме сотрудничества и количеству обслуживаемых пациентов, привлечено инвестиций более чем на 1 миллион евро.

Как сообщалось, Концепцию развития системы здравоохранения в Одесской области Степанов презентовал 17 мая текущего года.

Як виглядає найбільший UAmade в Lavina Mall

-
Фото: rau.ua

У перший день зими в столичному ТРЦ Lavina Mall почав свою роботу флагман концепт-сторів UAmade. Площа крамниці склала 1 000 кв. м, тому реалізувати об’єкт вирішили в новому для мережі форматі: магазину-галереї з коворкінгом і зоною відпочинку, де будуть проходити різні заходи, які, власне, і зробили ім’я бренду ще до виходу в рітейл — у період організації фестивалів UAmade. Як виглядає сьомий магазин бренду, який став найбільшим для мережі, що від нього можна чекати і чому UAmade можна вважати акселератором українських виробників — у репортажі RAU.Відкриття нового concept store мережі стало знаковою подією для багатьох. Одних тільки українських брендів у ньому представлено близько 300 і для деяких з них це перший вихід в оффлайн-рітейл. За словами CEO і засновника UAmade Віктора Павлова вони свідомо пішли на експеримент з асортиментом, який зазвичай не прийнято подавати в торгових центрах через його можливу нерентабельність.«На трьох квадратних метрах можна розмістити 200 одиниць одягу, який продасться набагато швидше і вигідніше. Але ми вирішили зламати стереотип і залучити крутих виробників лофтових меблів. Буде здорово, якщо великий потік людей зможе приходити в один простір і знаходити не тільки одяг, а й меблі, а також декор від українських виробників», – розповів він.

Директор з розвитку UAmade Христина Кримська також підтвердила його слова, додавши, що до неординарних рішень готовий і споживач.«Коли ми вперше приїхали дивитися локацію, то відразу загорілися додати меблі і декор, адже досі в Україні ніхто такого не робив. Все більше українців хочуть купувати товари “made in Ukraine”, незважаючи не те, що за ручну працю іноді доводиться платити трохи дорожче», — говорить вона.

Житомир будет оплачивать питание младших школьников, меню изменили кардинально


Городской бюджет Житомира будет финансировать питание учащихся 1-4 классов. При этом стоимость завтрака уменьшена по сравнению с прошлым годом, а меню кардинально изменено. Такое решение было принято 20 декабря на заседании Житомирского горисполкома, пишет Житомир.info.

“С 1 февраля 2018 года стоимость завтрака для учащихся 1-4 классов составит 8 грн за счет средств городского бюджета. В прошлом году было 13 гривен, это были каши, которые дети не ели, и они шли в помойное ведро», – пояснил начальник управления образования Валентин Арендарчук.

Заместитель мэра Матвей Хренов отметил, что государство сняло с местной власти обязанность по питанию учащихся младших классов.«Льготные категории, как и раньше, питаются бесплатно. Мы не сняли полностью питание, как сделали некоторые областные центры, а уменьшили его стоимость и изменили качество», – сказал Хренов.

Исполком единогласно поддержал такое решение. Кроме того, исполком проголосовал за то, чтобы уменьшить на 50% стоимость оплаты за коммунальные услуги для предпринимателей, которые занимаются питанием детей.

Фото: Житомир.info

Перед принятием этого решения Управление образования в течение двух недель тестировало новое примерное двухнедельное меню в гимназиях, городском коллегиуме и школе. Школьникам предложили бутерброд закрытый (котлета рубленная из мяса курицы, масло сливочное, листья салата, булка бутербродная), чай с сахаром. В другие дни в меню были: рыбный шницель, овощной салат и отвар шиповника; запеканка рисовая с сыром и сок; омлет, овощи, компот из сухофруктов и др.

Енергомашспецсталь виготовить дві станини молота для німецької компанії LASCO


Фото: Енергомашспецсталь

Енергомашспецсталь виготовить обладнання для німецької компанії LASCO Umformtechnik GmbH, яке займається виробництвом молотів і пресів, повідомляє прес-служба підприємства.

За умовами договору, ПАТ «ЕМСС» виготовить і поставить до Німеччини дві великогабаритні станини молота загальною вагою 122 тонни. Виливки є складовими ковальсько-пресового устаткування і будуть відвантажені замовникові в травні і червні 2018 року.

З компанією LASCO Umformtechnik GmbH Енергомашспецсталь співпрацює вже понад 10 років. За цей час фахівці ЕМСС виготовили для німецького замовника 15 аналогічних станин.

Компанія LASCO – німецький виробник металообробного обладнання, виробничих установок і автоматизує техніки для обробки металу тиском і порошкової металургії. Компанія поставляє продукцію індустріальним споживачам в більш ніж 60-ти країн світу.

Украина уже экспортировала более 20 миллионов тонн зерновых

Украина уже экспортировала более 20 миллионов тонн зерновых - Госпотребслужба

Украина с начала текущего маркетингового года экспортировала более 20 млн тонн зерновых и почти 3,1 млн тонн масличных культур. Такие данные приводит Департамент фитосанитарной безопасности, контроля в сфере семеноводства и рассадничества Госпотребслужбы.

"С начала текущего маркетингового года Украина экспортировала более 20 млн тонн зерновых культур, в том числе почти 11 млн тонн пшеницы (в том числе продовольственной – почти 6,1 млн тонн, фуражной – 4,9 млн тонн), ячменя – 3,7 млн тонн, кукурузы – 4,8 млн тонн", - говорится в сообщении.

За аналогичный период прошлого маркетингового года было экспортировано 21,6 млн тонн зерновых, в том числе 11 млн тонн пшеницы (в том числе продовольственной – более 6,2 млн тонн и фуражной пшеницы 4,8 млн тонн), ячменя – 4,2 млн тонн, кукурузы – 6,1 млн тонн).

В текущем маркетинговом году было экспортировано почти 3,1 млн тонн масличных культур, в том числе: рапса – 1,9 млн тонн, сои – почти 1,2 млн тонн. По состоянию на аналогичную дату прошлого года экспорт масличных составил почти 2,1 млн тонн (в том числе рапса – 0,87 млн тонн, сои – 1,2 млн тонн).

З 1 січня 2018 року в Україні вступають у силу європейські вимоги до якості какао і шоколадуЄвропейські вимоги до якості какао і шоколаду, які вступають в силу з 1 січня 2018 року, передбачають перехід до обов’язкового відповідності цієї продукції ДСТУ.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, передає Інтерфакс-Україна.

На сьогодні ГОСТ в Україні є добровільними, фактично виробники не зобов’язані на 100% відповідати цим нормам. Імплементація цієї директиви по шоколаду, завдяки наказу Мінагропроду, робить зазначені вимоги для всіх виробників обов’язковими, – сказала вона.

За словами заступника міністра, для виробників, рецептури яких затверджені, до 1 липня 2019 року діятиме перехідний період.

Крім того, відповідно до Директиви №2000/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС, “шоколадом” може називатися тільки той продукт, який містить не менше 35% какао-продуктів, в молочному шоколаді повинно бути не менше 25% какао-продуктів і не менше 14% молочних продуктів, в білому – не менше 20% какао-масла і не менше 14% молочних продуктів. У шоколадній цукерці з начинкою – не менше 25% шоколаду.

Згідно з європейськими вимогами, какао може називатися продукт, в якому масова частка какао-масла складає не менше 20%.

Крім того, забороняється додавання ароматизаторів в ці продукти. Для забезпечення належної інформованості споживачів ці вимоги поширюються на маркування продуктів з какао і шоколаду.

У Мінагропроді повідомили, що за 10 місяців експорт шоколаду в країни ЄС збільшився на 35%.

Ми поставили туди понад 10 тис. тонн, більш ніж на $ 23 млн. Вважаю, що це непогано, враховуючи, що на європейському ринку шоколад є досить розкрученим продуктом і ринок зайнятий великими гравцями, – вказала О.Трофімцева.

Очікується, що впровадження даних вимог сприятиме підвищенню якості продуктів з какао і шоколаду на українському ринку, спрощення експорту в ЄС, так як будуть діяти однакові вимоги до продукції як в Україні, так і в ЄС.

Це один з тих кроків, який усуває дискримінацію українського споживача. Ми йдемо до того, що зараз не буде вироблятися продукція одного якості на експорт, а іншого – для внутрішнього споживання. Таким чином, ми захищаємо наших споживачів, підвищуємо стандарт і потенційну конкурентоспроможність наших виробників, – зазначила віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Продовження: Як в Україні ничегониделаеца: № 185 (огляд)

Добірка за допомогою ресурсів Національний Промисловий Портал , Укрінформ, Зроблено в Україні, прес-служб органів влади, підприємств, харківського камрада onosamo, читачів та інш.
*****
Допомога антимосковському українському блогу (за бажанням) / Помощь блогу (при желании и наличии средств):
Реквизиты: карта “ПриватБанк” № 5168 7422 0772 0016
Tags: АПК, ОПК, Україна, бизнес, заводы, зроблено в Україні, инвестиции, инфраструктура, модернизация, перемоги, предприятия, прогресс, производство, промышленность, развитие, реформы, успехи, экономика, экспорт
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment